Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Na Free Guye jsem se těšil od loňského léta, kdy jsem si o tomto filmu přečetl prvně. Čekání skončilo a na film jsem šel s velkým očekáváním a nebyl zklamán, ba naopak. Film je jízda od startu do konce. Prolínání světů funguje skvěle, je to jedna velká symfonie vtipů se skvělým Ryanem Reynoldsem a fantastickým Taikou Waititim. Ty doplňují párádní výkony vedlejších postav, vypíchnu Chaninga Tatuma. Celý film je prošpikován vtipy, ale taky skrytými odkazy na reálný svět mimo film a různými puny, které jen dokreslují atmosféru a dělají Reynoldse Reynoldem. - Woah it´s like losing a virginity....oh I didn´t mean it like that, I mean it as losing my virginity in my mouth.... oh

Princezna zakletá v čase (2020)

Nejlepší česká pohádka za poslední roky! Ono to jde a i česká pohádka může působit světově a né že ne. Film fungující na stylu "Na hromnice o den více" je velmi povedený. 90% Bohužel však nemůžu dát 5. hvězdu za píseň od Elvise, ta se tam absolutně nehodila a věřím, že se do filmu dostala omylem, jelikož ten má jinak parádí hudbu, zvuk, střih a vše co je potřeba.

Freaks: Jedni z nás (2020)

Dlouho jsem přemýšlel jestli je to na 3* nebo na 4*. Nakonec vyhrálo za mě 71% takže dávám 4*. Film má parádní soundtrack. Scénář a nápad taktéž, superhrdinských filmů už bylo mnoho a mnoho, ale takových kde lidé se schopnostma jsou obyčejní a spíše se schovávají a mnnohdy to ani neví.. líbí se mi ten koncept. Viděl jsem anglický dabing a rozhodně snesitelnější než německý originál. Za mě, ale právě to, že film pochází z menšího německého trhu a ne ze zámoří dodává filmu další pluska. Efekty jsou taky obstojné. na oddech ideální film, ale oscarovou kvalitu nečekejte.

Ježek Sonic (2020)

Sonic je opravdu překvapením. Nečekal jsem takovou jízdu, kde se budu bavit, smát a odcházet se super pocitem. Pochválit musím spoustu věcí. Začnu u Sonica-1. trailer loni v Dubnu vypadal děsivě, předělání filmu vyšlo na více než 5 000 000 $ a gooood it payed off. Sonic vypadá super, chová se super a pocit z něj je vážně skvělý. Jim Carrey je legenda, výkon, který ve filmu předvedl je jako by omládl o 20 let - naprosto excelentní. Další věc, kterou je třeba vyzdvihnout je soundtrack, ten v průbehu filmu nádherně dokresloval a amosféru a písně vybrané pro film sedly jako poklice na hrnec. V neposlední řad pak drobnosti, protože i taková dobnůstka jako Sonic čtoucí Flashe vyvolává úsměv na tvář. 5* úplně s bravůrou

Pokémon - Diamant a perla (2006) (série)

Každý si může tvrdit co chce, ale po úvodní řadě je toto nejlepší Pokémon série. Animace už je na úrovni, ale stále zůstává věrná a kreslená bez přílišné digitalizace. Region Sinnoh je jedinečný tím že se zde vyskytují zcela nový Pokémoni se vším všudy (ostrov), nejzábavnější řada ať si každý říká co chce

Pokémon film: Volím si tebe! (2017)

Pokémony miluju a viděl jsem jich hodně ať už ve filmovém nebo seriálovém provedení. Toto provedení mě však nikterak nenadchlo. Celý film byl rozpačitý - úlomky z Ashova příběhu a flashbacky propojené samostatným novým příběhem s postavami připomínající jiné postavy. Raketaci jen tak aby se neřeklo a celý film hrozně Fast forward skákal dopředu vyvrcholení pěkné a animace taky nebyly až takový průser, ale více než 40% dát nejde

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Harley Quinn - harlekýn = někdo kdo potřebuje vůdce, kterému by dělal sidekicka. To je prostě Harley a i když se snaží jak chce tak nemá na to utáhnout film. Co se týče postav, tak jsem měl problém, vymyslíme dalšího nejbohatšího může Gothamu (Bruce Wayne, Don Falconu,... Asi všichni umřeli) a dáme mu story, že hledá ztracený diamant po další nejbohatší rodině Gothamu (facepalm). Palec dolů na 0,00 vteřin Jokera na plátně, je to DC a aspoň ve flashbacích měl být. Film jako takový myšlenku má, zábavné scény má ale absolutně nedává smysl a je plný plotholes a blbostí, takže si více než 1* nezaslouží. Ta přehnaná feminizace bije do očí. Vážně někdo může uvěřit že drobná Harley Quinn přežije v klidu 2 rány od dvoumetrového motorkáře vážícího 150kg a pak ho ještě přepere? Ostatně ve filmu celkově je každý muž záporák co se složí po jedné, max 2 ranách, ženy ve filmu naopak přežijí vše a odejdou z úsměvem... Závěrečný fight cca 150 lapků proti 4 ženám je jen prohloubení tohoto všeho, navíc když následuje auto-motorko-kolečkové brusle honička přes celé město a v momentě kdy dojde na věc, tak stojí všechny i když se neúčastnily nebo nabouraly... WTF? Říkal jsem si že ty bojové scény vypadají aspoň akčně a dobře, ale najednou od poloviny filmu jde vidět jak kaskadéři skáčou ještě než dostanou ránu, hlava je bokem ještě než přijde úder apod. Tyto nedokonalosti jednoduše kazily dojem z těch bojových scén a na závěr si nemůžu pomoct, ale proboha ten casting .... Ewan McGregor je skvělý herec a sympatický chlápek, ale villain? Ne. Nejde tomu věřit, nejde z něj takový strach, nesežral jsem mu, že by byl tak velké zvíře jaké tvrdí že je. Victor Zsazs... Why? Proč vousy? Proč vlasy? Proč to vše? Je to tak skvělá a zajímavá postava, ale v tomto podání mi hrozně vadila.

Supergirl - The Wrath of Rama Kahn (2019) (epizoda)

epizody 5. serie jsou v porovnání s Flashem hrozně slabé.... s Arrowem se to pak snad ani nedá dávat to jedné věty

Tolkien (2019)

Čekal jsem více. Nemastné, neslané, nudné... V momentě, kdy se Tolkien nadchne pro jazyky a vše vypadá, že by to přece jen mohlo být zajímavé, tak je to utnuto válkou. 2. * čistě za poslední scénu.

Amundsen (2019)

Životopisný film o Roaldu Amundsenovi nebo snad o Leonu Amundsenovi? Film nebyl špatný, popisuje oddanost člověka, ale taky jeho nenasytnost po dobrodružství. Těšil jsem se na závod o Jižní pól, ale trval sotva 5-10 minut. Celkově potenciál nebyl využitý naplno. Čekal jsem rozhodně více...