Dokážeš udržet tajemství? (2019)

Pohodová romantická komedie, které nejde téměř nic vytknout. Jednoduchá s dobrou myšlenkou a nápadem, svižná, vtipná. Alexandra Daddario se ze hraní teenagerek přehoupla na dvacítky, ale moc ji to neubralo. Za vyzdvihnutí stojí dobrý herecký výkon Sunity Mani. Film, který neurazí a na oddech naprosto ideální.

Spojenec (2006)

Možná ustřelím, ale myslím že těch 5* hvězd dávám právem. Procentuálně bych to viděl spíše na 90%, ale vzhledem k tomu, že se mi opravdu chtělo spát a tento film mě udržel vzhůru i ve 3 ráno, tak nemůžu jinak. Spike Lee odvedl opravdu skvělou práci a film jsem si užíval, z hlediska bezpečnosti tam nejspíše budou jisté nedostatky, ale film nemusí být přece 100% reálný a možná právě tyto odchylky a drobnosti dělají film velmi koukatelný a napínavý. Zároveň se zde projevuje také osobnost Spika Leeho, narážky na rasismus, současnou společnost a vtipný sarkasmus v kruté realitě nutí k zamyšlení. Kolážovitost filmu také přidává na dramatičnosti, výslechy "z budoucnosti" jenž zasahují do děje filmu jsou velice dobře vybrané aby seděly s aktuálním příběhem. Film na který určitě stojí za to se podívat i více než jen 1x

Deštivý den v New Yorku (2019)

Moje první zkušenost s Woody Allenem a byl jsem příjemně překvapený. Čekal jsem něco přehnaně umělecké, ale byl jsem mile překvapen dějem, spádem filmu, zápletkou, prostředím. Na filmu jsem si však nemohl nevšímat podobnosti s knihou od J.D. Sullingera Kdo chytá v žitě (Catcher in the rye) se kterou by se dal nalézt nejeden dějový průnik. Herecké výkony taky potěšily. Chalamet, kterému je vše jedno hraje roli přesvědčivě, Elle Fanning je střelená a zábavná a překvapila i Selena Gomez. Film určitě nelze než doporučit

Národní třída (2019)

Dobrá kamera, Dobrý zvuk, dobrá režie, Zajímavý nápad. Film popisuje jak to vypadá, když se osudy nižší vrstvy protnou s tou vyšší. Film si na nic nehraje a hlavní hrdina v podobě Hynka Čermáka je lidský jak se sluší a patří a předvedl velice dobrý herecký výkon. Film má spád, zpomalí, když potřebuje, akceleruje, když je třeba. Obecně je film velmi povedený. Líbí se mi i myšlenka, kdy zůstává otevřeno zda-li dal Vandam 1. první ráno jako protestující student nebo milicionářská mlátička, Film toto nechává nezodpovězeno a divák si tak může domyslet obě verze. !!!SPOILER!!! Dal bych filmu i 4 hvězdy, ale bohužel poslední scéna v lese, kdy najednou Vandam působí nepřemožitelně a za mě by byl mnohem lepší konec, kdyby film skončil záběrem na ležícího Vandama a my nevěděli jestli umřel či bude žít !!!SPOILER!!!

Ad Astra (2019)

Film jako celek není špatný. 22. století? Takže se pohybujeme v rozmezí let 2100-2199, takže je možné mít základnu na Marsu, Nákupní středisko a celé město na Měsíci či obří vesmírný jeřáb sahající až do stratosféry. Film se snaží tvářit jako scifi z budoucna, ale pak má 2-3 scény, které tento dojem pokazí. Dále mi chybí v popisu filmu žánr "psychologický", protože tato část je zde je mnohem patrnější než celé scifi. Herecký výkon Brada Pitta drží film ve slabších pasážích, ale nelze opomenout také skvělou hudbu či efekty. Kolem a kolem vzniklo poměrně dobře koukatelné scifi. Sice nedosahuje kvalit Armageddonu či Interstellaru, ale za shlédnutí rozhodně stojí

Lajna - Série 2 (2019) (série)

2. série nejspíše dokázala předčit tu první. Dostali jsme se pryč z Havířova, ale i tak se tam stále na toto téma našlo pár vtipů. Celý seriál míří více tentokrát více přímo na hokej než na věci kolem avšak i ty mají své zastoupení. Fanoušek 1. serie nejspíš bude lehce zklamaný. Fanoušek, který viděl 1. serii a je fandou hokeje bude spokojený.

Román pro pokročilé (2019) odpad!

Film měl masivní propagaci, v kinech ho nešlo přehlédnout a každý, kdo šel do kina, tak věděl, že tento film přijde. Trošku mi je líto Románu pro muže/ženy čistě jen pro to, že mají společné první 2 slova s tímto. Scénář katastrofický, postava Vašuta přehrávána a neskutečně umělá. Postava Etzlera je příběh sám pro sebe... jak ten na to mohl kývnout nechápu. Pozitiva se hledají opravdu jen těžko, ale například...…. ne, kde nic tu nic. Odpad!

Banda (2019) (seriál)

Tak tohle je paráda. Seriál přišel v pravý čas, Marvel sloučil všechny hrdiny pod 4. díl Avengers, DC se rozjíždí a do toho přijde tento se seriál, kde "supes" jsou vlastně záporáci. Jak by to vypadalo, kdyby superschopnosti neměli pouze ti s nejryzejším srdcem? Asi přesně takhle, na oko miláčci lidu a hrdinové, ve skutečnosti byznys kašparáda pro lidi. Seriál nabere dobré tempo hned v začátku a už nezpomaluje. Je nabitý akcí a každá scéna má smysl. Superskupina hrdinů "The Seven" lehce paroduje tu toho a tam onoho. Místo Supermana tak máme ziskuchtivého, přes mrtvoly kráčejícího Homelandera, namísto Wonder Woman je tu alibistická Queen Maeve a Flashe nahrazuje na drogách závislý A-Train. Herecké obsazení je také skvělé. A Easter egg v podobě Simona Pegga jako otce Hughieho, který byl do komixu nakreslen podle něj je hezký bonus. Kolem a kolem je to super seriál, který přišel v pravý čas a Amazon si může mnout ruce.

Lví král (2019)

Od tohoto filmu měl snad každý milovník Disney velká očekávání... a ta se úplně nenaplnila. Člověk, který Lvího Krále nikdy neviděl bude nadšený, ten co ho viděl jednou kdysi dávno bude spokojený, ten kdo film zná a má ho rád, tak ten bude bohužel zklamaný. Přesně toto je můj případ. Film kopíruje originál, ale není to originál. CGI vypadá úžasně, avšak od první minuty jsem měl problém s reálně vypadajícími zvířaty, které mluví jako lidé. Toto není takový problém u animované verze, ovšem pokud zvířata vypadají jako v dokumentu je to poměrně problém. K čímž se dostávám k dalšímu problému, z filmu se vytratilo jakékoliv kouzlo pohádky a vypadá jako dokument což je opravdu průšvih. Posledním nedostatkem je upravení klíčových scén, pokud dělám remake filmu a chci ho udělat úplně stejně, tak ho sakra udělám úplně stejně a ne, že změním detaily jako pár důležitých scén nebo slova nejoblíbenější písničce diváků, tak si zadělává na průser. Za mě to bylo veliké zklamání a rozhodně se nemůže rovnat originálu. - 30%