Idiot na cestách (2010) (seriál)

Na moc cestopisných pořadů se nedívám,ale tenhle jsem si nenechal ujít. Dva bohatí kamarádi zaplatily a naplánovaly Karlu Pilkingtonovi cestu kolem divů světa a jak už to bývá nic není zadarmo. Karl se díky tomu dostává do absurdních situací. Tomu ještě přispívá jeho povaha. Věčně skeptický a nespokojený Karl,který je opakem průvodce,ale tahle kombinace prostě funguje.

Rození obchodníci (2003) (pořad)

Mike Brewer a Edd China zachraňují a reinkarnují klasická evropská auta. Nejdříve nákup vozu s tipickým smlouváním pak oprava s co nejmenšímy výdaji a následně prodej obyčejným lidem. Vybraná auta jsou převážně youngtimery známích značek o kterých se dozvíme zajímavosti a jejich historii. Cílem dvojice je zachování původního stavu a něco si vydělat.

Těžká dřina (2011) (pořad) odpad!

Roman Buťa je fakt takovej lempl a nebo to hraje,ptám se proč. To mělo dodat další rozměr? Buťo dělej radši aranžéra květin.

Velká sýrová loupež (1986)

Velkej Tvrdej Marvin RULEZ!!! Skvělý animovaný film,který nikdy nezestárne a všechny ty dnešní digitální pokusy poráží na celé čáře.

Funny Games USA (2007)

Celkem netradičně pojatý film,který se vyhýbá zažitým pravidlům. Žádné extrémně drastické scény a proudy krve,ale strach a beznaděj v sázce o život.

Nespoutaný Django (2012)

Po Panchartech jsem byl trochu skeptický a na Djanga jsem se podíval s velkým zpožděním a už vím,že to byla chyba. Tarantino mě opět přesvědčil o své schopnosti zvládnout jakýkoliv žánr. K tomu dobré a u některých herců přímo vynikající výkony. Dále oceňuji také rozmanitost postav v Tarantinovském stylu,černý humor,spoustu vychytávek a samozřejmě skvělou hudbu. Ještě,že žiju v době Tarantina.

Čtyři pokoje (1995)

Pekelnej první den v práci Tima Rotha,který nás provede čtyřmi povídky jedné silvestrovské noci v hotelu. Jako správný pikolík neodmítne žádnou možnost si přivydělat něco navíc a díky tomu s ním prožijeme absurdní situace s ještě absurdnějšími hosty. První dvě povídky jsou slabé,ale vyplatí se počkat na druhou polovinu,nejdříve neobvykle pojatá povídka Roberta Rodrigueze a nakonec nás rozsekne Quentin Tarantino.

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Cimrmanovský humor ve hře Afrika není pro všechny,je ryze český,pohrává si se slovy a využívá zcela krásu češtiny. Pointy vtipů nejsou nízké,žádné tlačení na pilu a naprosto originální styl. Afrika není z repertoáru DJC tím nejlepším,ale přesto jsem se výborně bavil. Při téhle hře jsem si znovu uvědomil genialitu autorů a opět jsem byl hrdým čechem.

Flákači (1995)

Filmy Kevina Smithe můžu,vlastně musím. Vždy mi zvednou náladu a výborně pobaví a stejně tak to bylo i s Flákači. Tipický Smithovský humor,skvělé postavy a to hlavní i vedlejší,zemité hlášky a samozřejmě Jay a Silent Bob. To vše dělá z této komedie vynikající záležitost o které si většina konkurence může nechat jen zdát.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Jedním slovem bizardní. Naprosto nevšední příběh o objevení vchodu do Johna Malkoviche. Už jen tohle zní divně,ale je to tak. Divné je vlastně vše co se ve filmu odehraje,něco takového jsem opravdu nečekal,ale musím říct,že se mi to líbilo. Výborný nápad výměny zpackaného a nenaplněného života lidí za 15 minut v těle Malkoviche plus věčná otázka nesmrtelnosti a "lásky" za každou cenu.