Jack staví dům (2018)

Je to super psychologické vnoření do podstaty fungování seriových vrahů v 70. letech v USA (tam se ještě objevovaly stejné vzorce). Hrozně se mi líbí právě samotný postup od prvotního impulsu po naprostou šílenost. Trochu víc by si autor mohl ještě pohrát se zákonitostmi ohledně neustálého vylepšování modu operandi. V tom se Jack spíš choval hodně iracionálně, což bych na délku působení a množství obětí už tolik neočekával. Občas je to trochu zmatené, hlavně pak v závěru. Dost mi uniká ta snaha najednou se namontovat na Božskou komedii, i když Verge (Vergillius) ho tam provází po celou dobu, tak to asi musel nějak "rozumně" uzavřít. Osobně bych to zkrátil, ta stopáž je dost dlouhá a ikdyž se to snaží třískat zájem diváka až do konce, ten drive se tam už pak dost rozplizává a ztrácí.

Leatherface - zrození (2017)

Nechápu tolik negativních komentářů tady. Mě se ten film celkem líbil. Je fakt, že po shlédnutí posledního kousku v sérii z roku 2013 jsem neměl ani nijak velká očekávání, spíše naopak. I z toho důvodu mě to nakonec mile překvapilo. Po filmařské stránce je film fajn zpracován, divák se dočká nejednoho nečekaného zvratu. I když se tady zrovna neutopí 250 lidí v hektolitrech krve, tak mrazivá chladnost některých těch odrovnaných je naprosto super. Dokonce mě pobavilo i využití jakýchsi parodií Jokera a Harley Quinn, což jsem teda opravdu v tomhle snímku nečekal.

Liga spravedlivých: Temno (2017)

Hrozně jsem se na tento film těšil a o to víc mě to zklamalo. Miluju Batmana, miluji Constantina, SwampThing...Předloha je super a dává plné možnosti otevřit prívě tu nejtemnější stránku celého DC Universa, ale ve filmu se to jaksi moc nepovedlo. Příběh je dost zpatlaný a nemotorně se propírá jakýms nuceným předstevním každé postavy. Moc se mi ani nelíbila samotná animace. Grafiku si hodně tvůrci zjednodušili a Batman ve většině záběrů vypadá naprosto příšerně. Dávám dvě hvězdy za pár dobrých fórků a momentů, které se tam naštěstí najdou, takže úplná ztráta času to není.

Přání smrti (2018)

Žádné zázračné terno to není. Dialogy jsou občas dost kostrbaté, scénář předvídatelný. Ale jako večerní lehce akční oddychovka je to dobrý. Bruce už hold není nejmladší, takže role mu v tomto sedne, i když je opravdu těžké mu uvěřit, že to všechno dělá poprvé, zvlášť když se u toho tváří jako starý otrkaný mazák. Ale je ve filmu pár dobrých hlášek a pár super momentů. Rozhodně mě to nezklamalo, přesně tohle jsem od tohoto filmu očekával. Plusový bod si to u mě získalo soundtrackem a ACDC.

Solo: Star Wars Story (2018)

Nějak mi uniká, proč oficiální kritika tenhle film tak ztrhala. Za mě je to nejlepší Starwars počin od epizody III. Naraozdíl od standardních epizod nevykrádá ničí příběh. Tempo filmu je celkem plynulé a svižné, nenuceným způsobem vysvětluje spoustu věcí z historie renegáta Sola. Casting byl celkem povedený. Nejlepší práci odvedli s mladým Landem. Herecké výkony celkově jsou fajn. Paula Bettany fámozní jako vždycky. Za mě plný počet bodů a palec dolů studiu, že to podělali s releasem filmu a reklamní kampaní, protože to nás připravilo bohužel o další pokračování.

Děsivé dědictví (2018)

Film je velice zajímavě natočený. Je za ním hodně dobrá kameramanská dřina, celkem slušný střih. Budovaná atmosféra je taky celkem fajn. Moc chválím práci s hudbou a zvukem jako takovým. Co mě ale štve je pitomý scénář. Na to jak je film dost dějově pomalý, tak je strašně předvídatelný. Není tam moc nic, co by fandu psychotických hororů překvapilo a myslím, že na tom mohli filmaři trochu zapracovat. Možná jsem měl jen velká očekávání, ale mě snímek dost zklamal. Když opominu uměleckou filmařinu a několik pokusů o opravdu vlastní přístup jak k pozicím kamery, tak barevného tónování, stojí ten film opravdu zaprd.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Hodnocení filmu je podle mě dost problematické. Historicky je to brak a nesmysl, předloha Drákuly taky dost silně pokulhává. Na druhou stranu to má několik hezkých akčních scén. Pár velice zajímavých záběrů - jako např. sledování bojové scény skrz ostří meče. Ale jinak je to dost oddychovka, efekty nic moc. A logicky to má spoustu nedomyšlených částí, jako třeba že upírovi slunce chvíli hrozně vadí, pak mu moc nevadí a nakonec jim zabíjí jiné upíry...No osobně bych to viděl tak na 65%, ale jen proto, že mám rád fantasy a komiksový žánr je mi hodně blízký.

Bez návodu (2013)

Super komedie zajimavě míchnutá s rodinným dramatem. Spousta nečekaných zvratů včetně konce. Výkon Eugenio Debeze je neotřelý a hodně vlastní bez nějakého velkého přehrávání. Začátek je dost divoký, ale po přesunu do LA se film dostává do velice příjemné roviny. Na mexický film se nedá říct jinak než klobouk dolů. Jsem rád, že i mimo hollywoodské škváry vznikají takto kvalitní komedie, u kterých se člověk od srdce zasměje a stejně tak upustí i nějakou tu slzu. Super volba na nedělní večer.

Památkáři (2014)

Osobně se mi film poměrně líbil, je pravdou, že spousta dialogů jaksi začpívala hodně těžkým patosem, ale na druhou stranu jsem ani moc nic jiného nečekal. Celkem jsem uvítal, že Damon nehraje moc významnou roli a naopak mě dost naštvalo, že Clooney nechával bojovat a pracovat své podřízené a sám byl pouze vždy u sklizně. Jinak je to ale opravdu hezky emotivní, jsou zde odkazy na nádherná díla a hlavně je to příběh ze světové války, který tady ještě nebyl. Vůbec v něm nejde o samotné Německo, o USA, o Rusko, ale o to, jak trpí během takových krizí lidská identita, lidská kultura. Být Picassem, asi by mě ta doba opravdu dost štvala :(

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Jsem fanouškem Tolkiena, ale musím zcela jednoznačně říct, že jsem i fanouškem Petra Jacksona. A Hobit 2 mě v tom dost utvrdil. Ano, celá podstata Hobita je o pohádce, proto jsem nečekal nic jiného než krásně naservírovanou pohádku v barevném a vizuálně dokonalém hávu. A přesně tuto představu mi Hobit 2 splnil. 3D je zpracováno do detailu úžasně a zvládá plynule přecházet od rychlých pasáží k zpomalenějším sekvencím a vykreslovat tak detaily soubojů apod. Některé postavy se vyloženě povedly, Beorn je obstojně ztvárněn vzhledem k celkem nejasnému popisu v knize. Nejvíc se mi vizuálně líbili pavouci v Temném Hvozdu a Sauron. Dokonce i přidaným postavám nemám moc co vytknout, osobně mi alespoň rozšířili představu a mohl jsem se tak několikrát nechat překvapit vývojem, oproti kochání se uměleckým plátnem... Jen ten konec je dost drásající včetně podle mě špatně zvolené finální hudby. Jinak ale fakt super a těším se na trojku.