Visací zámek 1982 - 2007 (1993) (TV film)

Železné tyče od dopravních značek se dají nařezat autogenem a v případě nouze použít jako střelivo do minometu ráže .76 mm.

Volný pád (1993)

Pro mne, zřejmě nejlepší film Douglasem. Skvěle ubíhající děj spojený s napjatým očekáváním co se dalšího semele. Na konci možná mírně opadne ztotožnění s "cestou pomsty", ale důvod zůstává.

Smrtonosná past 2 (1990)

Viděno několikrát a stále je pro mne dvojka Die Hard akční klasikou, která položila základy žánru. Willis je zde ještě odvázanější a sarkastičtější než v jedničce. Vánoce už nikdy nebudou takové jako dřív. ;)

Těžko ho zabít (1990)

Totální oldschool Seagal film, plný tvůrci nezamýšleného humoru a vtipných scén, které zřejmě vtipné být neměly (např.: dávka ze samopalu evidentně projde plátěnou střechou auta, ve kterém jede Seagal a jeho holka, nicméně ani jeden není mrtvý). Tento film je klasickou exkurzí do doby akčních snímků 90. let., kdy stačilo vzít Seagala, dát do toho ztrátu člena rodiny, nějaký motiv pro odplatu, pár hajzlíků, zkorumpovaného policajta/politika a bylo hotovo. Je úplně jedno, o co v tom filmu jde, podstatné, jsou scény kdy se objeví Seagal a začne mela. Z podstaty žánru je v Hard to Kill všechno co správný akčně-vtipný film má mít. Pokud jste stále neviděli ani jeden film kde by hrál Steven Seagal, rozhodně to napravte a podívejte se na Hard to Kill, nejlépe s dabingem, protože ten pozvedne film na ještě vyšší level a hlášky typu "Di doprdele a chcípni". nebo když jeden z padouchů má jedinou hlášku a to tu, že když jde po Seagalovi, tak na něj pořád řve "hajzle", vytváří dost zábavy na to, abych filmu prominul jinak debilní scénář.

Četa (1986)

Syrové a realisticky příkladné. Bez politického podtextu, což bych zrovna u Stona nečekal. Děj filmu je opravdu skvěle odvyprávěn prostřednictvím nejednoho symbolu válek a charakterů postavu. Sheen a Dafoe: naprosto excelentní kombinace, která filmu dodala jistou originalitu. V mnohých scénách jsem našel opravdu vynikající práci režiséra a v duši chválil jeho schopnosti, díky kterým je peklo vykresleno, opravdu jako peklo. Na konci filmu musí zákonitě vyvstat otázka, zda Stone opravdu chtěl udělat jednoduchý děj bez jediného prohloubení citů postav, což jasně kontrastuje s Apokalypsou, ve které se to filozofováním jen hemží a nebo jestli chtěl zkrátka film, který odráží tu bezduchost války právě skrz nováčka, kterého nikdo nezdá a ani o to nestojí. Každopádně, stojí za shlédnutí.

Salvador (1986)

Asi tím, že byl letos Stone ve Varech, tak ČT zařadila jeho Salvador do série Velikáni filmu, takže pro mne to byla příležitost konečně od něj něco vidět. Musím říci, že jsem vůbec netušil s čím na mě přijde. Začátek je hodně zmatený, tedy alespoň mě to přišlo: James Woods jako cynický reportér, peníze, chlast, senzace do novin? Ok, ale nějak jsem mu to stále nemohl uvěřit a vžít se do jeho postavy. James Belushi jako komediální postavička u které jsem nechápal co tím Stone jako myslel. Že by narážka na typického návštěvníka Salvadoru z Ameriky? Další postavy jsou spíše na druhé koleji a v jednotlivých scénách jen zahrají co musí a pak jdou od válu. Celkově jde spíše o politické drama s klasickými názorovými střety, než válečně-kritické drama. Vůbec mi nevadí, že byl Stone jasně zaujatý a hlavně v druhé půlce bylo jasné, že svoje názory promítá do postavy Richarda Boyla, ale to jak je film poskládán do sebe mne neoslovilo. Občas jsem se podivoval nad některými dějovými úskoky, které doslova "tahaly za oko". Vyloženě silných scén je poměrně málo. A jedna taková, kdy jede Boyle s kolegou fotit mrtvé do válečného hrobu je natočena neuvěřitelně DIVNĚ: bez jediného náznaku emocí. Hmm. Film zachraňuje především posledních asi tak 30 minut, kdy děj graduje a pak trochu ikonický závěr je alespoň důstojným zakončením.

Pětka s hvězdičkou (1985)

Nostalgické staré časy 80. let plné typických klukovin a sondy do malé jihomoravské vesničky plné typických postaviček (hodný pan učitel, přísný ředitel, skupina místní "zpravodajské" služby) a samozřejmě parta sígrů , v jádru ale dobrých a férových. Takové novodobější Páni kluci.

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Z tohoto seriálu mrazí i po letech a je také pravda, že to tech pár let co jsem to viděl bude, ale i tak si vybavuji, že to je nejlepší film/seriál kde se objevila Helena Růžičková. Podobně musím vyzdvihnout Žanetu Fuchsovou, kterou mám v paměti jako roztomilou holkou z Chobotniček, ale co zde herecky předvedla je pravdu dech beroucí. Celkově jde o dost ponurý seriál s realistických vykreslením doby a jen dokazuje, že před rokem 89 se točili opravdu silné seriály které dokázaly co říct a Vlak dětství a naděje není rozhodně jediným svého druhu.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Vcelku dobrá sonda do fungování socialistického školství a potažmo i společnosti. Seriál má rozhodě nadprůměrné obsazení, ale scénář je plný uhlazeného, resp. konformního přístupu k zobrazování problematické skutečnosti. Nejde více do hloubky, zřejmě ze strachu režimu, že by se naplno rozkrylo šablonovité uvažování většinové společnosti. Na druhou stranu, téma školství je zde poddáno zajímavě skrz morální a emocionální dilemata v různých věkových a třídních hladinách. Nakonec tedy tři hvězdy i za občasné povedené herecké výstupy.