Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

plakát

A Teacher (2020) (TV seriál)

Celkem rozbředlé drama, námět využit tak na půl. Herecky to cele táhne Kate Mara, jinak jsou postavy a scénář dost průměrné. Neurazí, nenadchne.

plakát

My děti ze stanice Zoo (2021) (TV seriál)

Předlohu jsem nečetl, takže nemohu srovnávat. "Děti" nejsou takový propadák, jak se možná na první pohled zdá. Ústřední poselství je vyobrazeno hodně otevřeně a explicitně. Některé scény jsou dobré (sekunduje zajímavý soundtrack) a herecké výkony nadprůměrné. Hlavní problém je, že toho je na 8 dílů málo: scénář je tak na 50% času. Hluchá místa bohužel rozřeďují budovanou atmosféru a po nějakém čase je z toho takový divný pocit, že seriál nikam nesměřuje.

plakát

Půlnoční evangelium (2020) (TV seriál)

Hodně zajímavý existenciální trip plný nejen brutálních WTF momentů, ale i doslova vodopádu hlubokých myšlenek které donutí se zastavit a zamyslet. Vizuální euforie za hranici reálna. Pro plné pochopení je dle mého nejvhodnější dosáhnout jisté (i kdyby jen dočasné) změny vědomí a chápání.

plakát

Dark Matter (2015) (TV seriál)

Takové lehce komické guilty pleasure sci-fi. Příběhově mix všeho možného známého z různých světů, ale občas byly epizody celkem nadprůměrně zajímavé. Škoda zrušení, po 3. sérii. Jako na "Večerníček" se na to dalo koukat.

plakát

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka (2019) (TV seriál)

Takhle silný kafe jsem tedy rozhodně nečekal! Neskutečně skvěle natočený dokument, při kterém tuhne krev v žilách. Surrealisticky temné a emočně rezonující. "Dějová" linka zanalyzovaná do posledního detailu. Ve všech možných i nemožných aspektech to překonalo moje očekávání a tři hodiny utečou jak voda. Jak už se někde psalo: Realita je mnohdy horší než naše fantasie.

plakát

Maléry pana Šikuly (1999)

Nebaví vás vaše současná práce? Je váš šéf naprostý kretén? Potřebujete v životě změnu? Ano?! Tak si pusťte tento lidově motivační film. Ač zápletka vypadá průměrně tuctově, vtip tkví v sofistikovaném humoru vybraných gagů a celkové "ujetosti" naivitě filmu. Y2K and gangsta rap included!

plakát

Život je hra (2018) (TV seriál)

Scenáristicky a herecky je tento webseriál pevný v kramflecích a to se dneska zas tak často nevidí. Hlavní postavu Havlise není možné nemít rád. Jeho životní "útrapy" a tragikomické situace, do kterých se dostává svoji nešikovností mnohým připomenou nejednu reálnou předlohu. Život je hra jede čistě na gagy a funguje to skvěle a to i díky komentátorské dvojici Michal Suchánek a Petr Marek, která vtipnými hláškami rozhodně nešetří.

Dantovské peklo (2010)

Nevěříte v peklo? Tak po tomto filmu se možná dáte na modlení. Danteho nepředstavitelně trýznivá cesta přes všechny kruhy pekla za milovanou Beatrice těží z literární klasiky maximum a zabaluje ji do lákavého hávu animace. A že se povedla! Krev jen stříká a tak nápaditě a hrůzostrašně zobrazené peklo jsem si snad ani nedokázal představit. Režisérky poměrně dobře zvládnuté, některé rozhovory postav mě celkem zaujaly. Apokalyptická hudba dokresluje děsivou atmosféru.

plakát

Po životě (2019) (TV seriál)

Seriálový klenot vybroušený odzbrojujícím "pseudo cynismem" Rickyho Gervaise. Na poměrně malé ploše rozehrává na první pohled tuctový příběh osamělého muže v depresi, který je protivný a odtažitý. Za touto slupkou se ale skrývá hluboká dramatická linka plná skutečných emocí a důrazu na lidskou autenticitu. Černý humor, který je Gervaisovi blízký, je velmi střídmě dávkován a v kombinaci s neotřelými postavami dotváří zajímavou podívanou. After Life je přesně ten typ seriálu, který není pro každého, záleží na vašem emočním rozpoložení.