Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

BANGER. (2022)

Klobouk dolů před odvahou režiséra udělat film, který se s ničím moc nesere. Dynamická jízda rapu, drog a hlášek vás jednoduše strhne a vy si ani moc nevydechnete a postupně víc a víc soucítíte s Alexem. Kritická linka, která nastoupí v druhé polovině je velmi příjemným překvapení a dost zvedá film nahoru. Tento film rozhodně větrá zatuchlost českého filmu. A že to bylo potřeba!

plakát

Hráč: DragonSlayer666 (2017) (seriál)

Žánrový seriál který s finskou pečlivostí ukazuje e-sport ne jako dětinský koníček pro pár nerdů, ale jako zálibu které musíte věnovat opravdu hodně ze sebe. Nejde jen o vítězství a prohry, ale i o otázky rodiny, věrnosti a pevnosti navázaných kamarádství. Krátké epizody jednoznačně seriálu svědčí a příběh se zajímavě vyvijí velmi rychle, tak jak je i pro CSko velmi podobné. Všechny tři série na iVysílání: https://www.ceskatelevize.cz/porady/14857353302-dragonslayer666/

TBH (2022) (seriál)

Klišoidní postavy a nesnesitelná Mája. Místy to má ucházející drive, ale je to strašně málo... vyprázdněnost postav je do očí bijící.

plakát

Borkova Show (2013) (pořad)

Není co řešit. Borek je gastro démon ze Štatlu. Ber nebo nech.

plakát

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Korejské bruální Battle Royale se vším všudy. Nekompromisně natočeno. Kamera je ostrá jako břitva, emočně pulzující scény jsou na jedničku. Osobně jsem ale čekal od příběhu trochu víc, i když samotný závěr pozitivně překvapil.

plakát

Jak prodávat drogy přes internet (rychle) (2019) (seriál)

Darkweb, drogy, teenageři, popkulturní odkazy a vtípky bez servítek. Tento seriál tohle všechno má a ještě přidává něco navíc: skvělé herce! Seriál jede po celou dobu na plný plyn, prostě scenáristická fantazie. Nerd pecka, která vás chytí a nepustí až do úplného konce.

Chlast (2020)

Pít, či nepít? Toť otázka. Dánská kinematografie nikdy nezklame. Vybroušené drama se vším všudy. Jak se člověk zachová v určitých situacích? A pomůže mu alkohol? Je pak život jednoduší? Nebo složitější? Kdo ví? Ale proč to nezkusit zjistit. Film se nesnaží postavit na stranu pro, ani proti. Laskavý divák nechť posoudí, která z našich hlavních postav byla na konci na tom lépe, než na začátku děje.

Boží pokušení (2019)

Hravý epizodní film točící se kolem křesťanské morálky, dospívání a objevování. Líbilo se mi, že se tvůrci vyhnuli laciné kritice církve a radši nechali jednotlivé postavy ztvárnit názory ve společnosti. Hlavní role dokonale ušita na míru Natalii Dyer, palec nahoru.

Elita (2001)

Z na první pohled tuctového geek krimi se postupem času vyklube zajímavý cyber thriller, kde se v polovině vše mění, postavy nejsou těmi kterými byly a film dostane příjemně dynamický spád. Ano, pořád je to pohádka, ale přesto: Hail to open source!

plakát

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Zombieguláš akce, hlášek a emocí. Vcelku bezstarostná a jednoduchá jízda bez hraní si na "něco extra" a přesto to stačilo na hodinu a půl nenáročné dějové linky. Důstojné navázání na první díl příběhem i stylem humoru a originalitou charakterů.

Ovládací panel