Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Toy Story 4 pokračuje na vlně minulých dílů, akorát přidává, řekněme "krizi středního věku" u hraček. Příběh balancuje někde nad tématem smyslu hraček v průběhu života a vyrovnáváním se s nevyhnutelnými změnami. Děti uvidí roztomilý příběh a dospělí budou s lehkým úsměvem "vědět to své". Hodně se mi líbila postava Forkyho, který přidal něco nového, akorát to v celém filmu bylo trochu málo z pohledu dospělého.

Trabantem z Indie až domů (2019) (seriál)

Z této cesty "Trabantů" opět cítím ono dobrodružné kouzlo objevování, jaké si vybavuji u cesty Jižní Amerikou. Austrálie byla celkem utrpení, jak pro posádku, tak pro diváka, ale tady se opět podařilo nás vtáhnout do děje a krásných scenérii i vyprávět určité dílčí příběhy všech zúčastněných. Problémů a krizových situací bylo habaděj, ale zcela jednoznačně převážila touha cestu dokončit a ukázat lidem zase jiný kus světa. Byla to radost se dívat!

Zabiják proti své vůli (2019)

Pamatujete ještě na ultra zábavnou adrenalinovou jízdu "Crank" se Stathamem? Tak toto je něco podobného, akorát je zde více internetu, miléniánů, propracovanější výpravy a vyhypovaného soundtracků. A to je asi tak všechno. Scénář je tuctový už na první pohled, ale snaží se to vyrovnávat akcí a sarkastickými referencemi a hláškami. Někdy se to daří více, někdy méně. Herecky stojí za komentář asi fakt jen Radcliffe, na kterém je vidět, že si postavu užívá a snaží se z ní vytěžit maximum. Suma sumáru, uhozená, poměrně zábavná jednorázová jízda.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Zombieguláš akce, hlášek a emocí. Vcelku bezstarostná a jednoduchá jízda bez hraní si na "něco extra" a přesto to stačilo na hodinu a půl nenáročné dějové linky. Důstojné navázání na první díl příběhem i stylem humoru a originalitou charakterů.

Anihilace (2018)

Vcelku jednoduché sci-fi, hlavně co do vyprávění. Líbila se mi atmosféra a ta neobvyklá "biologická" podstata filmu a myšlenky kolem toho. Zbytek je taková nic moc omáčka, bez hlubšího příběhu nebo postav.

Beze stop (2018)

Režií i scénářem minimalistické, jednoduché a zadumané. Film není o vyprávění nějakého hlubokého příběhu, spíše jde o lehké naťuknutí tématu jak se vyrovnat s určitými věcmi v sobě a kolem sebe. Ale po pravdě, Captain Fantastic, který je v podstatě příběhu podobný mě bavil o hodně více.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

...zatím si tady odložím čtyři hvězdy... a popřemýšlím nad komentářem o pěti :)

Dabing Street (2018) (seriál)

Dabing Street je hodně příjemné překvapení. Přisprostlý, nesvázaný sarkastický humor zasazený do netypického prostředí. Takový sitcom tu dlouho nebyl. Gagy jsou naladěny na vlnu jemného bizáru a čisté zábavy. Nicméně i na melancholickou strunu se občas zahraje. Velmi chválím herecké obsazení, nemohlo být snad lepší. Díky výrazné autentičnosti a nespoutanosti postav se posouvá úroveň celého seriálu směrem nahoru. Tvůrci měli zjevně hodně velkou svobodu tvořit a využili ji dle mého na maximum. Mnohé scény hraničí s filmovým nasazením a působí velmi originálně a promyšleně. Hudební doprovod je skvělá třešnička na dortu. Rozhodně velmi zajímavý seriál tohoto roku.

Everything Sucks! (2018) (seriál)

Ten příběh má samozřejmě náznaky klišé jak hrom, ale všechny potenciální zápory přebijí jednoduše pěkný příběh, který je tak přirozeně obyčejný, že se do něj bez problémů vžijete. Herecké obsazení neznámými herci dopadlo na výbornou, všechny postavy byly velmi dobře zahrané a já osobně jsem si je moc oblíbil. Skvěle se podařilo pohrát si mnoha scénami, které mají tu správnou atmosféru a kvalitní "feel". Je vidět, že to tvůrci zkrátka neodflákli. Pokud máte rádi trochu toho retro, trochu "nezávazné" zábavy a trochu klasického teenage příběhu "kde to dopadne dobře", tak zde jste správně

Maniak (2018) (seriál)

Sérii Maniac nelze popsat několika větami, nebo snad slovy. Je to příběhová tekutina, hutná, krásně šílená, jednoduše neuchopitelná, emočně se vlnící jak sinusoida. Fukunaga zcela famózně vypichuje různé elementy z různých témat v podstatě všeho a přivádí je do extrému aby je zároveň poslal úplně do jiných úrovní vašeho myšlení. Z toho myšlení ale nebolí hlava. Právě naopak, při sledování se pohybujete na hranici snění a zpochybňování co by mohlo být ještě skutečné a co už ne. Jonah Hill a Emma Stone excelují svoji přirozeností. Výsledek je psychedelicky delikatesa, určena pro přesun divákova vjemu do zcela jiné Reality, vytrhávající mozek z rutinního smýšlení. Nadmíru zajímavý experiment. Výsledky silně závisí na aktuální náladě a psychické stabilitě jedince.