Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (809)

plakát

Bullet Train (2022) 

Parádně zábavná akční vlaková jízda. Měl jsem lehce mírnější očekávání, kvůli velmi pozitivním reakcím na film. A nakonec bylo dost zbytečné, ačkoli prvních asi dvacet minut jsem si úplně  nebyl jistý snímkem a nějak si na něj zvykal. Ale stačilo, aby se Brad Pitt alias mírumilovný nájemný zabiják s přezdívkou Beruška, začal ohánět kufrem na ochranu před dalším vrahounem,  kterého náhodně potká ve vlaku a hodně přitažlivá ale i krvavá cesta Japonskem může  započít. A není se čemu divit, že v šinkanzenu teče, místy spíše stříká, poměrně dost krve, když se tu sejde vícero zabijáků, jenž si jdou navzájem po krku. Všichni mají navíc velice  zajímavá jména. Kromě zmíněné Berušky, tu máme Citróna, Mandarinku, Prince, Sršně nebo Bílou smrt, která všemu velí a na kterou taky dojde řada. Se všemi se postupně malinko seznamujeme, díky různým flashbackům a odhalujeme jejich motivace, proč se rozhodli nasednout zrovna do tohoto moderního japonského rychlovlaku s 16 vagóny. Příběh tímto způsobem velice dobře odcípá a vůbec neruší od užívání si snímku.   Film ovšem nestojí pouze na akčních bojových scénách, kterých je však dostatek a jsou  velmi působivé a svižné.  Kromě unikátního nepříliš častého japonského prostředí, které je úžasné, je Bullet Train rovněž neskutečně vtipný. A humor bere na své bedra především Brad Pitt, který vypouští jednu hlášku za druhou. Ani netradiční dvojce zabijáků v podání Aaron Taylor-Johnson a Brian Tyree Henry,  nezůstává pozadu. Potěšily i dvě nečekaná camea dvou herců. Závěr filmu je sice epický, ale také už trošku přehnaný. Kdyby nebylo toho konce, šel bych možná i na plné hodnocení.

plakát

Tiché místo (2018) 

Velmi povedený hororový thriller.  Sledujeme rodinku Abbottových, která se snaží nějak přežít v mrtvém světě. Ve světě, ve  kterém stačí jedna chyba a je po vás. Špatně šlápnout, neočekávaně vykřiknout nebo prostě  udělat ne příliš hlasitý zvuk a neznámé monstrum, s vysoce vyvinutým sluchem, vás okamžitě uslyší a na místě zabije. Možná, že jsem čekal ještě vetší nálož lekacích a děsivých scén, ale i tak má film pořádně hutnou atmosféru, která dokáže bezpochyby diváka uspokojit. Alespoň u mě to dostatečně fungovalo. Přeci jen takový originální snímek, v němž hraje největší roli zvuk, se nevidí každý den.  Je sice pravda, že některé momenty nedávají úplně logiku, na druhou stranu napětí se pomocí  ticha buduje velmi zdařile.  Ústřední manželské duo v podání Emily Blunt a samotného režiséra Johna Krasinskiho relativně funguje, stejně tak, jak se snaží ze všech sil ochránit své děti.  Navíc, když čekají příchod dalšího potomka, což samozřejmě působí trochu podivně, ale ve výsledku to přidává na atraktivitě filmu. Tak otevřený konec jsem sice nečekal, ale aspoň se můžu rovnou podívat na druhý díl.

plakát

Kdo s koho (1999) 

Skvělá komedie z prostředí americké střední školy, jejíž děj se točí kolem volby studentského prezidenta. Sledujeme v ní především čtyři hlavní protagonisty, z nichž každého hlasování nějakým způsobem ovlivní. Dlouholetého a oblíbeného učitele Jima, který se již delší dobu se svojí manželkou snaží o vlastní dítě, přehnaně ambiciózní až nesnesitelnou Tracy, která je pro vítězství ochotná udělat cokoli, místního playboye a fotbalistu Paula, jehož učitel Jim přesvědčí,  aby také kandidoval na post prezidenta a nakonec Paulovu sestru Tammy, která se naopak uchází o vedoucí místo ve škole jen proto, aby se pomstila kamarádce i svému bratrovi. Vyprávění hlavně funguje na osobních výpovědích zmíněných čtyř hrdinů, čímž se dozvídáme o jejich životě, touhách i obavách. Nejzajímavější linku tvoří učitel Jim v podání Matthewa Brodericka a Reese Witherspoonová, v roli naprosto protivné Tracy. Jejich příběhová spojitost je výborná. A i díky nim jsem si snímek náramně užil. Existuje spoustu filmů pojednávajících o studentech a jejich učitelích, Election rozhodně patří mezi ty nadprůměrné.

Poslední hodnocení (2 634)

Jan Žižka (2022)

13.09.2022

Podezřelá (2022)

08.09.2022

Nejhorší člověk na světě (2021)

23.08.2022

Bullet Train (2022)

23.08.2022

LOL (2008)

23.08.2022

O myších a lidech (1992)

23.08.2022

Tiché místo (2018)

16.08.2022

Zmenšování (2017)

16.08.2022

Fargo (1996)

16.08.2022

Reklama

Ovládací panel
6 bodů

Reklama

Reklama