Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Krimi

plakát

A.C.O.D: Děti rozvedených (2013)

A.C.O.D. se bohužel nemůže řadit mezi dobré filmy. Když se koukáte na komedii a počet vtipných situací dokážete spočítat na prstech jedné ruky, tak je něco špatně. Věřím, že kdyby herci dostali lepší scénář, tak by to mohlo dopadnout mnohem lépe. Tolik nesympatických postav v jednom snímku jsem nezažil (postava Mary Elizabeth Winstead jest výjimkou). Přitom obsazení nezní tak špatně (Richard Jenkins, Catherine O’Hara a již zmíněná Mary). Bohužel ani takový velikán jako je Richard nedokáže zachránit špatný scénář. Adama Scotta nemám zrovna v lásce ani v ostatních filmech, ale tam aspoň hraje vedlejší role, tak ho rychle vypustíte. Zde bohužel hrál roli hlavní. Dle mého jí nedokázal utáhnout. Jeho filmový bratr tomu dal hřebíček. Jeho nedokážu ustát ani ve vedlejších rolích. Díky bohu za krátkou stopáž.

Mortal Kombat (2021)

Mortal Kombat jsem hrál (naposledy 9. díl). Ale vždy jen jednotlivé fighty. Nikdy jsem se nepustil do příběhové linky. Tudíž nedokážu porovnat, jak se filmové pojetí příběhu liší od herního. Nicméně i přes neznalost herní linky mi film vážně sednul. Při sledování jsem si připadal o x let mladší. V moment, kdy na scénu přišla nějaká známa postava, jsem měl pocit nostalgie. Ty kráso to je on/ona! (během první půlky jsem si to řekl nespočetněkrát). Jak malé dítě :D. Postavy fungují výborně. Jen u 2 mám trochu výhrady. Jeden z nich je Kano. Párkrát už byl vážně otravný, ale jeho hlášky byly neskutečný. Druhá je Cole. Hlavní problém nevidím v tom, že je to nová postava, která ve hrách nebyla nýbrž v Lewisovi Tanovi. Jeho herecký výkon mě zrovna neočaroval. Bohužel nejslabší článek filmu (vám sedět může). Docela mě zklamalo, kolik prostoru dostal Scorpion. Moje oblíbená postava a oni ho tam dají na pár minut. Naopak nejsilnější věcí jsou souboje. Tvůrcům se podařilo k postavám přiřadit jejich ikonické pohyby. Radost sledovat. Hlavně v moment, kdy na scénu přijde Sub-Zero. Bože to mělo grády. Skvělé bylo vidět i to, že záporáci mají sílu a, že i klaďasové dostanou flákance. Konečně jsme se dočkali i fatalit. Některé byly vážně chuťovka. Poslední scéna dost navnadila. Během titulků se dočkáme, i hlavní znělky. Předělaná, ale přesto skvělá! Doufám v pokračování, vůbec bych se mu nebránil. Pokud jste hráli hry tak do filmu běžte. Určitě nebudete litovat. Příště akorát víc prostoru pro Scorpiona a přivést Kitanu prosím. 4,5 *

Po zániku Země (2013)

Chápu místní rozporuplné hodnocení. Není to klasický Shyamalan, na kterého jsme zvyklí. Nedá se říct, že by tu byl nějaký extra překvapivý zvrat. Plus Jaden Smith hodnocení taky zrovna extra nepřidává. Klučina mi tu sakra nesedl. Naopak mám rád příběhy zasazené do poničené Země. S tím si tvůrci poradili, takže se to trošku vykompenzovalo. Pro ty co nikdy neviděli film od Shymalana se to určitě bude líbit. Ale já vím, že dokáže odvést mnohem lepší práci. Proto o hvězdičku dolu.

Dívka ve vlaku (2016)

Jsem rád, že v dnešní době existujou tvůrci, kteří si řeknou : „Hm, budu točit film podle knižní předlohy. Co kdybych se jí držel ? “ . Tate Taylor nezaváhal a ejhle co vzniklo. Kvalitní mysteriózní thriller ! Po delší době se stalo to, že jsem neodhalil toho pravého viníka. Herecké obsazenstvo je na vysoké úrovni. K hlavní šestici nemám vůbec žádné výhrady. Pár věcí mě, ale zklamalo. Nevím proč některé momenty přišly v příběhu tak brzo a bez udání důvodu oproti knize. Ubralo to tomu tu pravou mysterióznost. K tomu by se dalo zařadit i finále. V knížce mi přišlo více psycho. Ale vem to čert. Pořád je to kvalitka. Kdybych nečetl prvně knížku tak neváhám a dávám insta 5*. Takže proto za 4*.

Pod kůží (2013) odpad!

Může mi prosím někdo vysvětlit co jsem to právě dodíval za sranec ? Troufám si říct, že je to jeden z nejhorších filmových zážitků co jsem zažil. Je vcelku smutný , když film postrádá příběh natož to jakoukoliv zápletku. Náplň celého filmu je to, že si Scarllet jede v autě a nabere random chlápka a poté zabije. O 20 minut později znovu. Za dalších 20 pro změnu a zřejmě pro veliký úspěch nabere dalšího. Prostě o ničem. Jediný důvod proč jsem se rozhodl toto satanovo dílo zkouknout byla Scarllet. Bohužel ani ona to nedokázala zachránit. Měl jsem se držet hodnocení a mohl jsem si ušetřit 108 minut života.

plakát

Lovec: Zimní válka (2016)

Film, který se nebál odstranit hlavní postavu z předešlého dílu. A ještě, že se tak stalo ! Kirsten Stewart představovala jeden z problémů, proč jsem nebyl schopen dodívat první díl. Jessica Chastain její místo bravurně převzala. Plus bonusy v podobě Emily Blunt a navrátilkyně Charlize Theron. Obsazení zvládnuto na jedničku. Na scénu znovu nastupuje lovec, aby vrátil kouzelné zrcadlo z ruk Emily Blunt původnímu majiteli. Lovec ale není jen o získaní znovu vlastnictví zrcadla. Film funguje skvěle i jako prequel. Hodně se toho dozvíme z Chrisovi minulosti. Vše poté krásně zapadá do příběhu. Další věc je vykreslení trpaslíků. Je málo filmů, u kterých by mi nevadili. Například u Hobita jsem neskutečně trpěl ( Bombur, Ori ). Ale tu ? Tu mě sakra překvapili. Když tak přemýšlím tak Pán prstenů a nyní i Lovec jsou filmy kde se aspoň pro mě trpaslíci povedli. Mě se film líbil. Třešničku na dortu přidává soundtrack. Radost sledovat závěrečné titulky.

Les sebevrahů (2016)

Les sebevrahů se dá brát jako dva samostatný filmy. Buď jako horor ( což tvůrci zamýšleli ) nebo jako thriller. Pokud se rozhodnete, že chcete vidět první možnost budete zklamáni. Za celý film ani jedna podařená lekačka. O hororový atmosféře ani nemluvě. NULOVÁ ! Sára se vydá do lesa Aokigahara hledat svojí sestru dvojče, aby jí zachránila , protože pořád cítí, že žije. Les úplně volá po hororové atmosféře. Bohužel skutek utek. Nebo se můžete rozhodnout, že chcete vidět thriller. Pokud zvolíte tuto možnost budete se o třídu více bavit než v případě první možnosti. Zachrání svojí sestru ? Je to co vidí reálné nebo to jsou jen halušky ? Dá se ostatním věřit ? Otázek na zodpovědění je tu dost. Jedno plus se, ale najde v obou možnostech. A to je Nataile Dormer. Skvělá, hezká a k tomu dvojí dávka. To je ončo ! Bohužel ani Natalie nedokáže zachránit průměrnou podívanou. Jedno dilema ve mě film, ale zanechává. Nedokážu se rozhodnout zda li to Natalie sluší víc s blond vlasy nebo s černými. Mám nad čím přemýšlet.

plakát

Akame ga kill! (2014) (TV seriál)

Žil jsem v domnění, že Shingeki no kyojin je na špičce vrcholu co se týče nečekaných smrtí a hraní si s emocemi. Pffff. VŮBEC ! Akame ga kill bezkonkurenčně SnK převyšuje. Začátek, ale takové krveprolití neslibuje. Mladík Tatsumi a jeho kamarádi se vydávají do hlavního města, aby pomohli svému městu od chudoby. Hodné to děti. Jenže se nakonec budou muset rozdělit kvůli útoku. Tatsumi se tak vydává na cestu sám. Když dorazí do města nemá se kde ubytovat, tak ho domu pozve neznámá obyvatelka. Teď se do příběhu zapojí skupina vrahů jenž si říkají Night Raid. Tatsumi nejprve obyvatelku brání, ale poté co zjistí, že pozvala také jeho kamarády a mučila je, tak se rozhodne připojit se k skupině vrahu, aby udělali z hlavního města zase místo k žití. Dovolím si menší srovnání s mým naposledy viděním anime ( Gunslinger Stratos: The Animation ). V Gunslinger Stratos jsem si nedokázal vytvořit sympatie ani k jedné postavě během celého anime. U Akame ga kill jsem si automaticky oblíbil všechny postavy z Night Raid během pár dílů. O to potom víc bolí některé smrti. U většiny anime jsem padl do deprese jednou maximálně dvakrát. Tady ? Tady jsem padal z deprese zpátky do deprese. Soubojový systém je perfektní. Většina z postav ovláda říšské zbraně (Speciální zbraně - Například zbraň, která zvyšuje sílu podle toho v jak moc velkém je daná postava v nebezpečí), které dodávají soubojům ten správný říz. Akame ga kill dokáže hrát i na klidnou struny. Nemálo krát jsem se zasmál. Hudba ,také skvěle zvolena. 1. OP a 1 .ED bezkonkurenčně lepší než v druhé půli. Akame ga kill rozhodně doporučuji. Chcete si užívat našlapané souboje,zasmát se a sakra ronit slzy ? Akame ga kill je to pravé ! Anime, které se dostalo do mojí TOP 2. Teď potřebuji něco klidnějšího. Oblíbené postavy : Chelsea, Leone, Lubbock ( V podstatě všichni členi z Night Raid, ale toto je TOP 3) Postavy, které nemám zrovna v lásce : Najenda, Honest ( Ten mi sakra pil krev ), Makoto

plakát

Labyrint: Útěk (2014) odpad!

Jako první jsem měl možnost vidět film. Ten byl pro mě naprostá katastrofa (vyjádřím se později). Poté jsem dostal tip na knihu. A díky bohu, že jsem nečekal dlouho a hned se do ní pustil. Knižní podání je něco úžasného ! Tvůrcům knižní předloha asi posloužila jako toaletní papír. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Ale teď k filmu. Myšlenka super. Hodit x lidí do uzavřeného prostoru aby se pokusili z něho utéct. To je ale jediné plus. Tak nesympatické herecké obsazení !! Jediní kteří připadají v úvahu jsou Dylan O'Brien a Ki-hong Lee. Místy mě dostávalo i nelogické chování postav. A ještě k tomu vynechání tak důležitých momentů ! Nevím za co si to kniha zasloužila. Nemám odvahu se kouknout na druhý zfilmovaný díl. Radši zůstanu u super knihy.

Hunger Games (2012)

Konečně mě bůh vyslyšel ! Už jsem si pomalu zvykal, že když se točí film podle knižní předlohy, tak se na ní kálí. Stejný výsledek jsem čekal i u Hunger Games. A ono ne ! Dokonalé převedení knihy na filmové plátno. Skoro každá podrobnost tu byla popsaná. Seznamte se s Katniss Everdeen s dívkou z 12 kraje, která se dokáže obětovat pro svoji rodinu. Což dokáže hned na začátku , když se přihlásí do Hladových her místo svojí sestry ( fuj ten překlad mě irituje ). Společně s Peetou jdou do kapitolu aby se připravili na Hladové hry ( oh bože ). Po přípravě začnou brutální jaternice. Dál do příběhu nehodlám zasahovat. Hunger Games ( konečně originální název ) disponují vynikajícími postavami , ke kterým se okamžitě vypěstujou sympatie. Například Haymitch, Peeta a samozřejmě Katniss. O herecké výkony je také postaráno. Skvělá ústřední dvojice. Jennifer Lawrence to katapultovalo pěkně do výšin. Jediné co mě mrzí. bylo to jak byli vykresleni muti. To ale dělám z komára velblouda. Podle mého se film povedl. Jsou tu momenty , na které nejde zapomenout. Kill pomocí sršáňů a hvizd Rue. Konečně někoho napadlo se držet knihy.