foto

Alexandra Daddario

  • nar. 16.3.1986 (31 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Alexandra Daddario se narodila 16. března 1986 v New Yorku v USA rodičům právníkům. Už od mala chtěla být herečka, ale svou první televizní roli dostala až ve svých 16 letech. To byla obsazena do role Laurie Lewis v seriálu ALL MY CHILDREN. V letech 2002 a 2003 se objevila v 43 epizodách seriálu. V roce 2004 se poprvé zahrála v seriálu PRÁVO A POŘÁDEK, v dalším díle se pak objevila ještě v roce 2006. V roce 2005 se objevila pouze v malé roli ve filmu SÉPIE A VELRYBA a také si poprvé zahrála v seriálu ZÁKON A POŘÁDEK: ZLOČINNÉ ÚMYSLY (podruhé si v něm zahrála až v roce 2009). Rok nato si zahrála také v televizním filmu DAMAGES, snímku HOŘKÁ KRAJINA a ve dvou televizních seriálech – RODINA SOPRÁNŮ a USVĚDČENI.

Rok 2007 znamenal pro Alexandru roli v nepříliš úspěšném filmu HOLKY NA HLÍDÁNÍ. O rok později se objevila v malé roli v hororovém thrilleru THE ATTIC. V roce 2009 dostala šanci ve dvou televizních seriálech – POLDA Z MARSU a NURSE JACKIE – a také se poprvé objevila v seriálu VE SLUŽBÁCH FBI, kde hraje dodnes. Ale už v roce 2010 dostala Alexandra velkou hereckou příležitost, když si zahrála Annabeth, dceru řecké bohyně Athény, ve filmu PERCY JAKCSON: ZLODĚJ BLESKU. Tady se objevila po boku další vycházející herecké hvězdy – Logana Lermana.

Ve stejném roce si Alexandra zahrála v hororu BEREAVEMENT a také televizní komedii ODD JOBS. Na rok 2011 má zatím naplánovanou americkou komedii TÝDEN BEZ ZÁVAZKŮ s Owenem Wilsonem v hlavní roli.

Alexandra měří pouhých 173 cm a kromě filmů a televizních seriálů se objevila v roce 2008 v televizní reklamě pro Yellowbook.com.

Jirka "Greg" Přichystal

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace