The Inbetweeners (2008) (seriál)

Tak já vám nevím. Asi jsem už jinde, nebo jsem s blížící se třicítkou nějak zestárl, ale moc mě to nebavilo. Většina postav jsou naprostý kokoti, dělaj si děsný naschvály spíš jak 15ti letí, než skoro dospělý i rodiče se tam chovaj občas jak retardi. Většina scénáristického umu se snaží ty pitomce prostě zesměšnit a dostat do co nejvíce trapných situací. Zvracení, sraní, chcaní, neustálé urážky a narážky na kozy, kundy, čuráky, močku a mrdku už dnes asi nepovažuji za druh dobré zábavy. Plusem seriálu je rozhodně třetí řada, kde jsem se i celkem zasmál. Opravdu jsem jim nepřál, aby si ani jeden z nich někdy vrznul.

Tichý Don II. (1958)

Zatímco první film zachycoval hlavně život Kozáků na břehu Donu, tak druhý se soustředí na konec 1. sv. války a následné vyústění ve válku občanskou, kdy se k moci hrnuli Bolševici. Bohužel pro mě už to nebylo tak zajímavé, povětšinou dosti zmatené, ukecané a některé postoje postav nepochopitelné za což může asi i to, že jsem nečetl předlohu.

Světla v soumraku (2006)

Můj první Kaurismäki a hned taková čočka. Film je z mého pohledu nudně natočený a prakticky mi nic nedal. Obraz nevypadá jako z 21. století a k celkovému pojetí se to prostě nehodí, holt to není Trier, který s tím pracovat umí. Herci děsně sterilní a ten konec srazil panu režisérovi další hvězdu dolů, protože dlouho se mi nestalo, abych na závěrečné titulky koukal s otevřenou pusou a nevěřícně kroutil hlavou...

Bastardi (2010)

Rytmus, ty starý cigánský kokot...

Manderlay (2005)

Minimálně o stupeň horší jak Dogville. Téma svobody černých otroků mě moc nevzalo, většina herců se mi nelíbila a Bryce oproti Nicol je zkrátka nemožná. Má příjemný hlas, to jo, ale její postava jakoby ztratila všechnu šťávu. Přítomnost gangsterů se samopaly je samoúčelná a kulisy jsou tentokrát příliš nezajímavé. Film se prakticky stává zajímavým až ke konci, ale to už jej nezachrání. Pro mě je tohle hořké zklamání.

Idioti (1998)

Hodně kompromitující a šokující film ve kterém se Trier zamýšlí nad společností. Líbila se mi dokumentárně pojatá kamera a občas jsem si vážně připadal jako kdybych byl mezi účastníky i sám přítomen. Imaginazující a odpuzující zároveň, přitom vše stojí jen na hercích samotných.

Rembrandtova Noční hlídka (2007)

Líbily se mi kostýmy a ony artově podané scény jako z divadla, ale ten zbytek jsou jen ukecané a příliš strašlivě nudné žvásty. Postav je příliš, žádná nevyčnívá, hlavní postava je nesympaticky zahraná a celkový tok příběhu je velmi mdlý... Pokud tam tedy nějaký příběh v průběhu filmu dokážete zahlédnout.

House of the Dead 2 (2005) (TV film)

Oproti Bollově jedničce moc profi a moc okoukané. Herci neumí hrát a režisér vše bere příliš vážně. Některé scény vypadají, jako kdyby nezbylo ani na pár pořádných rekvizit. Navíc mi hodně vadilo, že většina postav chcípne skoro ještě před půlkou filmu...

Časové pásmo bylo změněno