• Hudební

Palác Sanssouci (2010) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: režie Kumiko Igaraši.

Izrael, pestrá mozaika vjemů (2009) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: režie Pierre Brouwers. -------- Výborně, jméno režiséra doplněno, pochvala udělena 7. 4. 2022.

Walesa: člověk naděje (2013)

Je neuvěřitelné, jak suverénně zvládá naprosto moderní způsob filmového vyprávění Andrzej Wajda ve svých 87 letech.

Al Di Meola ve Vídni 2012 (2013) (koncert)

Tady se někdo musel zbláznit. Jde o případ podobný tomu, nad kterým jsem se pozastavoval nedávno (viz http://www.csfd.cz/film/408405-ramsey-lewis/). Česká televize je v tom možná nevinně - tedy aspoň pokud jde o ten bordel ve Vídních, protože v českých titulcích převzatého pořadu se jméno města vůbec nevyskytuje. Zato se vyskytuje ve výše uvedeném Obsahu. Tak nevím. Vím jen, že -------- v titulcích pořadu uvedeno: český název Al Di Meola: World Symfonia; originální název Al Di Meola: World Sinfonia; režie Patrick Savey.

Socha Svobody (2013)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2013.

The Unknown Living Soldier (2004) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: originální název Le Soldat Inconnu Vivant; režie Joël Calmettes.

Sting: Last Ship Live (2013) (koncert)

V titulcích pořadu uvedeno: český i originální název Sting: The Last Ship; režie Paul Bozymowski.

Underground (1995)

V titulcích filmu uvedeno: koprodukce Francie / Německo / Maďarsko.

Les Rebelles du foot (2012) (TV film)

Eric Cantona - kdysi výborný fotbalista, dnes průměrný herec. V případě tohoto filmu by se dalo uvažovat i o čtyřech hvězdičkách, ale právě promluvy pana Cantony, jejichž patos hraničí s karikaturou, způsobily, že zůstalo jen u pouhého uvažování. -------- V titulcích filmu uvedeno: režie Gilles Perez, Gilles Rof.