• Hudební

Muž a žena (1966)

Naprosto banální příběh vzniku jednoho partnerského vztahu. Ale díky geniální režii, která dokázala dokonale a především nepopisně propojit všechny složky - herectví, kameru, střih a v neposlední řadě skvělou hudbu -, vznikl nakonec jeden z majstrštyků pozdního období francouzské nové vlny.

Hasta la vista! (2011)

Během sledování filmu mě napadlo srovnání s Nedotknutelnými (Olivier Nakache, Eric Toledano, Francie 2011). Ti mají aktuálně 91 % - myslím, že velmi přeceněných, což jsem vyjádřil třemi hvězdičkami. Hasta la vista tady má 76 %, ale podle mě je o třídu lepší. -------- V titulcích filmu uvedeno: český i originální název Hasta la vista.

Fanda (2013) (amatérský film)

V titulcích filmu uvedeno: režie Adam Butch Kubík.

Muse - koncert 2013 (2013) (koncert)

Muzika jako taková by byla za poctivé čtyři hvězdy. Ale tenhle koncert je ještě víc než pro uši pastvou pro oči. Efekty jsou nápadité, působivé, gradující. A celé je to výborně nasnímáno a snad ještě lépe sestříháno. -------- V titulcích pořadu uvedeno: režie Matt Askem.

Klec (1973) (TV film)

Celé je to takové toporné, režijně i herecky. Aspoň Jan Tříska je docela přirozený, což není při pronášení dialogů plných tezovitých klišé vůbec jednoduché. Tematicky se film řadí k vlně tzv. publicistického dramatu, která byla nejsilnější v 70. a hlavně 80. letech v SSSR, nejdřív na divadle a pak i ve filmu. Tam ovšem dokázali v nejlepších věcech (např. film Prémie) jít daleko víc do hloubky.

Marat - Sade (1967)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1966.