• Hudební

Americký pop (1981)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1980.

Bez konce (1985)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1983.

La traviata (2005) (divadelní záznam)

V titulcích pořadu uvedeno: originální název La Traviata; režie Brian Large; divadelní režie Willy Decker.

Zapadákov (1973)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1972.

Alice Cooper v Basileji 2012 (2012) (koncert)

V titulcích pořadu uvedeno: originální název Alice Cooper; režie Roli Bärlocher; rok výroby 2013.

Zocelení (1950)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1949.

Na útěku (2012) (divadelní záznam)

Divadelní režie: Ladislav Smoček.

Nezralé maliny (1980) (TV film)

Uvažoval jsem o pěti hvězdičkách. V jejich udělení mi ale zabránila ve věži nad náměstím se odehrávající závěrečná scéna, v dialogu (přerůstajícím postupně v Šánův monolog) se hemžící knižními výrazy plnými patosu a zbytečné polopatičnosti. Konec tak i přes přítomnost katarze bohužel rušivě nabourá sympaticky civilní atmosféru veškerého dosavadního dění. Škoda.

Nad námi svítá (1952)

Pravděpodobně nejslabšímu filmu Jiřího Krejčíka se nedá upřít originalita v jedné věci, a to v propojení dvou naprosto odlišných žánrů: budovatelského dramatu a pohádky. Hlavní hrdina úderník Vondra totiž dokáže ve svém cikánském kolegovi Malinovi, bývalém zloději aut, probudit lásku k práci. Neuvěřitelné. Jména obou soudruhů se pak zaslouženě dostanou na desku cti nejlepších budovatelů.

Na cestě - Na cestě po Valencii (2013) (epizoda)

V titulcích filmu uvedeno: režie Stanislav Škoda. -------- Výborně, jméno režiséra doplněno, pochvala udělena 16. 8. 2023.