• Krátkometrážní

I.Q. (1994)

Moc příjemný filmeček, který po hladí po duši ještě s krásnou Meg Ryanovou. A pěknou hudbou Jerryho Goldsmithe. Nesmím teda zapomenout na skvělého Waltera Mathaua.

Iron Man (2008)

Typicky solidní akční film v rozměrech Hollywoodu. Rozjezd filmu je velmi dobrý, efekty už tradičně výborné, Robert Downey Jr. je též dobrý - vyvedené hlášky. Avšak finále filmu se moc nepovedlo a celkově kazí dojem z celku. Ale jestli přijde dvojka, tak se těším.

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Jednoznačně nejlepší díl z Básníků. Výborné hlašky (S Vendulkou na věky, zalezem do deky:) Skvělé zahrané postavy (Mireček, Honza...) a hezká hudba. A anatomii bych se učit nechtěl:)

Jak se budí princezny (1977)

Další z mnoha krásných českých pohádek:) Vladimír Menšík je tu nezapomenutelný - "Vy nemáte srdce!...Tak nemáte žaludek!":)

Jak svět přichází o básníky (1982)

Nádeníček, Emil Nádeníček :D Paráda, další česká klasika. Pavel Kříž ve skvělé formé, kterou podá pak i ve dvou skvělých pokračování. "Ty máš kukadla, jako zrcadla:)

Já, legenda (2007)

Po dlouhé době zase nějaké pořádné sci-fi. Ale! Kdyby nebylo konce, tak by to mohlo být víc než pořádné. A kdyby nebyli ti zombíci tak digitální. Trochu to ovšem nahrazuje skvělý Will Smith, jemuž to šílenství věříte.Odhodil svou komickou stránku a předvádí, že vážné role mu opravdu jdou. Film byl místy i dojemný (dětský pokoj, Samantha) Ikdyž si myslím, že to bylo opravdu trochu citové vydírání, ale to nevadí. Vidět jak se Will Smith bojí ve tmě až by nejraději utekl, je zážitek. Bohužel jsem nezahlédl billboard Batman vs. Superman:( Byl jsem zcela ohromen záběry na opuštěný New York. Film nabývá na jízdě s velmi hutnou atmosférou, ale pak príliš mu scénář podkopne nohy a film úplně ztrácí na síle:( Ikdyž poslední akční scéna, když zombíci buší na sklo, byla dobrá a přemýšlel jsem, jak se z té situace dostanou. Ovšem takové východisko jsem si nepředstavoval:( Za ten začátek a prostředek a za Smithe - čtyři hvězdy.

Já, robot (2004)

Tváří se to jako dvojče Minority Report, ale bohužel o dva stupínky horší. Co na tom všichni vychvalují? Že to není bežný popcornový film? Ale je. Hezký polda, hodný robot, pohledná doktorka.. nakonec spolu vše dokáží a vše zachrání. Všechnu čest Isaacu Asimovi, ale ten se musí obracet v hrobě, alespoň já bych se obracel:)

Jeden hot a druhý čehý (1978)

Parádní komedie opět s výborným Funesem. Jeho herecká partnerka Annie Girardot není však o krok pozadu. Jako manželský pár jsou úžasný. Velmi vtipný konec:)

Jeepers Creepers (2001)

Sakra! Škoda té druhé půlky. Začátek vypadal dost slibně a poté to také šlo, dokuď se nám Jeepers neobjevil celý:( Škoda, byl by to dobrý horor.

Jeepers Creepers 2 (2003)

Já jsem byl spokojený, a dokonce jsem se i bál. Sice hrozně děravý scénář, ubohé herecké výkony, no prostě klasické béčko. Čekal jsem to a dostal jsem to:) Nic víc:)