• Krátkometrážní

Fantomas se zlobí (1965)

Série Fantomas mě nikdy moc nebavila a nezaujala. Ale toto je zřejmě nejlepší díl a mám rád také Funese, zde opět předvádí ty svoje nejlepší kousky:-)

Monstrum (2008)

Očekával jsem víc:-( Srovnání s Blair Witch je sice na místě, ale kvalit žánru neodosahuje. Tohle bylo chvílemi opravdu "filmové". Proč ty lidi museli krásně vypadat? Proč statečný kluk si došel pro svou milou? Samotné monstrum mě zkamalo. Očekával jsem něco opravdu velikého:-( Samozřejmě výborný zvuk a pár výborných záběrů, jako byl pohled z helikoptéry na monstrum nebo první úder monstra. Jinak zkamání:( Škoda.

Podivné dědictví (1972)

Nejlepší komedie s Terencem Hillem. Vždy se pořádně zasměju, když se na to podívám.A těším se zas na další reprízu:)

Záhada Blair Witch (1999)

Pro mě nejlepší horor všech dob. Ta atmosféra je tu víc než dokonalá, pocit toho nekonečného strachu, beznaděje je opravdu výborný. Skoro nic neuvidíme. Bohatě stačí, když studenti bloudí a křičí na sobě, kdo to víc zvoral:) K tomu velmi depresivní prostřední lesa a realistické chování hrdinů. Za pět a víc:)

Polární expres (2004)

Film jsem v IMAXU neviděl, pouze v kině na plátně. Animace je velmi dobrá. Jinak docela obyčejná nuda. Alespoň to zachraňovala vánoční atmosféra a kouzelná hudba Alana Silvestriho.

Predátor (1987)

To už je klasika:) Sice už dávno víte kdo to vše přežije a kdo teda na monstrem zvítězí, ale vždy si vychutnám dokonalou amosféru něčeno neznámého v tropické džungli. podbarvenou skvělou hudbou Alana Silvestriho:)

Vrať se mi (2000)

Velmo příjemná oodychová komedie s jemným humorem. David Duchovny je roztomile vtipný a jeho ženský protějšek Minnie Driver je zas nádherně roztomilá:)

Constantine (2005)

Když jsem na to šel, docela jsem se bál. Ne strachy, ale jaká to bude sra.ka:) Ale ono naopak:) Výborný film o pekle. Nejvíc mě pobavil Peter Stormare jako v roli samatného satana a ten zvednutý prostředníček mě opravdu dostal:D Keanu Reeves je sakra dobrý herec a tato role mu velmi sedla, Rachel Weisz je nádherná a Tilda Swinton opět vypadá velmi zvláštně a výborně hraje.

Román pro ženy (2004)

Lehce nadpůrměný český film. Filip Renč je dobrým režisérem, ale jeho tvorba poslední dobou nějak upadá, což je škoda. Renč se snaží, aby jeho filmy vypadali jak vyrobené v Hollywoodu a styl tomu odpovídá. Tady ta snaha vyšla. Všichni herci jsou docela dobří (ikdyž Vašuta jako herce nemusím) až na hysterickou a herecky děsnou Něrgešovou.

Dvojčata (1988)

Úsměvná komedie s Arnoldem a Dannym. Čistá bezduchá komedie:) Nic v ní nehledejte, jako stejně u všech Arnoldových filmů:)