• Krátkometrážní

Prázdniny pana Beana (2007)

Ach jo.. všechny scénky jsou už tak ohrané, že už to není vtipné. Dvě hvězdy jsou za Francii a za naši účast v podobě Karla Rodena:)

Mr. Bean (1990) (seriál)

Tohle je prostě pravý "Bean" :) Nic víc nebudu psát:)

Sunshine (2007)

Velmi zajímavý námět a rozhodně se dalo natočit daleko lepší film. Nemyslím ve stylu alá Michaela Bayna, ale víc "inteligentní" snímek. Nebýt toho "zombíka" na konci, tak bych dal za čtyři. Škoda.

Potomci lidí (2006)

Alfonso Cuarón je jedním z režisérů, kteřé dokáží opravdu natočit ten nefalšovaný filmový zážitek, který třeba umí Steven Spielberg. Tady mi nevadí, že příběh je trochu jednoduchý, protože se kochám jeho skvělým zpracováním a vizuální stránkou. Dlouhé záběry dodávají výbornou realistickou atmosféru. Například scéna, kdy uprchlíci pronásledjí vozidlo a následně postřelí Julianne Moore. Vzorný příklad jak točit velmi napínavé scény bez jednoho střihu. Jen tak dál pane režisére:)

Všichni starostovi muži (1996) (seriál)

Výborný seriál. Škoda, že ho tenkrát vysílaly tak pozdě. Michalel J Fox je tu prostě skvělý. Byl jsem rád, že jsem alespoň stihnul nějakou tu odpolední reprízu:)

Predátor 2 (1990)

Nechápu proč film neměl takový úspěch jako první díl. Vždyť je to velmi dobře natočené. Vynikající Danny Glover coby tvrdej policajt, Predátor opět si vyhází na lov, místo džungle tu máme prostředí velkoměsta, opět sugestivní hudba Alana Silvestriho. Škoda, že tento díl se nedočkal většího úspěchu, který si ho určitě zasloužil a nedal možnost vzniku dalších dílů jako u Vetřelců:(

Lovci lvů (1996)

Velmi vydařený film na sice už provařené téma, ale velmi dobře natočené. Solidní herecké výkony, hodně pěkných scén a výborná hudba Jerryho Goldsmithe:)

Telefonní budka (2002)

Vynikající psychologická jízda. Colin Farell předvádí herecký koncert a přesvědčil, že je opravdu herec:) Docela zajímavý konec co se týče záporáka:)

Batman navždy (1995)

Tohle není už není žádný Batman:) Čvrtý díl beru totiž jakou dobrou parodii:) Tam je totiž pár věcí, kterým se musím smát:) Zde to nezachrání ani Jim Carrey a Val Kilmer je velmi nevýrazný:(

Batman a Robin (1997)

Beru tento díl jakou dobrou parodii na Batmana. Myslím, že to Schumacher ani nijak nezamýšlel vážně:) Arnold v plyšových botách, Batman má svou batman-kreditku a bradavky atd:DD