• Krátkometrážní

Sedm let v Tibetu (1997)

Nádherné prostředí Tibetu, výborný soundtrack a zajímavý příběh. Brad Piit není opravdu jen pro okrasu:) A hraje zde můj oblíbenec David Thewlis:)

Titanic (1997)

No jo musím dát pět hvězdiček. Dvě hodiny Love-story a poté hodina výborné poctivé filmařiny. Cameron nabral hodně síly a vytvořil jedinečné dílo. A skladatel James Horner zas složil jeden ze svých nejlepšíích soundtracků.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

No, asi nejslabší bondovka s Brosnanem:( Konec mi připadal, jako kdyby místo Bonda tam chodil terminator se samopalem:( Ale auto na dálkové ovládání bych chtěl taky:)

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Horší než první díl, ale rozhodně lepší než třetí díl. Stále je tu cítit ta pravá atmosféra. Ovšem ke konci to slábne a Stevenova režie se stává průměrnou. Docela zajímává zápletka - pochytání dinosaurů a odvézt je z ostrova. Jeff Goldblum je někdy nesmírně vtipný. Je dobře, že mu Steven dal hlavní roli, jelikož v jedničce měl velmi málo prostoru. Hudba Johna Williamse už není tak grandiózní, ale místo toho Vás čekají bubny a hodně akčních pasáží. Rozhodně je Ztracený svět nadprůměrným filmem.

Život je krásný (1997)

Leč hodně nadnesené, ale krásné. Film byl plných krásných scén, jak vtipných, tak smutných. Už se těším, až to opět budou vysílat.

Den nezávislosti (1996)

Je to sice "plně americké", ale co! Jako dítě jsem tento film miloval a to mi zůstalo:) Už jen díky skvělé hudbě a účasti Jeffa Goldbluma. Parádní velkofilm, který chce pobavit a to se mu nenásilně povedlo:)

Hospoda (1996) (seriál)

Ano, obsazení herců je zde trefné - Nárožný, Potměšil atd. některé epizody byli vtipné, jiné trapné. Toť vše.

Kolja (1996)

Nejlepší Svěrakův film. Vše je zde nad míru dokonalé. A oscara si jednoznačně zasloužil. ("Zítra půjdeš k hrobníkovi", dělat čmaryky, čmaryky":)))))

Likvidátor (1996)

Akční průměrná jednohudbka opět stvořená přímo pro Arnolda a se skvělým Jamesem Caanem.