• Krátkometrážní

Mr. Bean (1990) (seriál)

Tohle je prostě pravý "Bean" :) Nic víc nebudu psát:)

Podfukáři (1990) (TV film)

Když jsem to tenkrát viděl, tak se mi to líbilo. Hlavně kvůli herecké účasti Jeffa Goldbluma. A místy je to docela vtipné.

Predátor 2 (1990)

Nechápu proč film neměl takový úspěch jako první díl. Vždyť je to velmi dobře natočené. Vynikající Danny Glover coby tvrdej policajt, Predátor opět si vyhází na lov, místo džungle tu máme prostředí velkoměsta, opět sugestivní hudba Alana Silvestriho. Škoda, že tento díl se nedočkal většího úspěchu, který si ho určitě zasloužil a nedal možnost vzniku dalších dílů jako u Vetřelců:(

RoboCop 2 (1990)

Tento díl se mi zdá ze série nejlepší. Hlavně hlavní zloduch pak v roli vraždícího robota. Jaký malý špunt jsem se pak bál:)

Střihoruký Edward (1990)

Tento film jsem viděl dvakrát. Jednou když jsem byl malý a moc si z něho nepamatoval a teď o Vánocích. Samozřejmě typický Tim Burton - křiklavé barvy, tajemný gotický hrad na kopci nad městečkem atd. Johny Depp je fámozní, hlavně jeho dojemně uhrančivý pohled. Naprosto bez jediné výtky a možnost dát plných pět hvězdiček, je hudební doprovod Dannyho Elfmana, který je velmi nádherný (sbory, orchestrace...) Finále, ač se rozbrečím skoro u každého dojemného filmu, mi zas nepřišlo srdcerevné, ale jako celek, to je silný nadprůměr.

Tanec s vlky (1990)

Asi jediný vynikající film s Costnerem a jediný vynikající film Kevina Costnera:) Režiserská verze o chlup lepší. A ta hudba:)

To (1990) (TV film)

Jako malý dítě jsem se bál a pamatuji si, že v úvodní scéně jsem zavřel oči, když se Pennywiss objevil mezi těma prostěradly.) Když jsem si pak za dlouho přečetl knihu, tak jsem si uvědomil, že scénáristi měli opravdu těžkou práci, aby opravdu zkrátily děj o polovinu a snad víc. Nebýt toho konce, který se opravdu nevyvedl, dal bych čtyři hvězdy. Ale atmosféru to má.

Batman (1989)

Tohle je FILM podle comiscu:) Tim Burton je naprosto ganiální. Skvělá atmosféra, velmi vydařená hudba od dvorního skladatele Burtona Dannyho Elfmana, skvělý Keaton a fámozní Jack Nicholson - "Tohle město potřebuje klistýr!!" :D Bravo Burtone, tleskám nad tvou fantazií:)

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Vždy, když čtu nějakou detektivku s Poirotem, tak si vždy vybavuji Davida Sucheta. To je Prostě Poirot. Některé díly seriálu jsou velmi dobré, některé i docela nudí. Ale mě vždy bohatě stačí, když je v záběru Suchet:) A také povedlo obsazení dalších postav jako kapitán Hastings, inspektro Japp nebo slečna Lemonová:)

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Nejlepší díl z trilogie. Duo Ford a Connery je fantastické. Hudba od Johna Williamse je báječná (hudební motiv grálu je nádherný) A scéna s Hitlerem byla třešničkou na dortu, u toho jsem se válel smíchy:)