• Krátkometrážní

Boží pole s. r. o. (2006) (TV film)

A jo, bylo to hezké - docela dobře natočeno, ikdyž to spadá do šedivého průměru současného trendu natáčení českých filmů. Teda hlavní důvod abych to sledoval, byla Zuzana Norisová coby přísná policistka:) A mělo to i pár vtipných scén:) Např. letecké fotografie jedné vily:) A pak mi bylo líto toho psa:( A dokonce mě zaujala hudba, teda respektivě jedna písnička od Monkey Bussines.

Vratné lahve (2007)

Pan Jan Svěrák opět nezklamal a natočil solidní laskavý filmeček. Až na ten pád z kola je dokonlý. Bavil jsem se královsky. Už při prvních záběŕech na Prahu (respektivě okolí Nuselského mostu) jsem si v duchu myslel, že to bude něco, co bude vyčnívat z řady novodobých českých filmů. Svěrák je hodně dobrý režisér, až moc dobrý na naše poměry. A je dobře, že neodešel natáčet do zahraniční, jinak by nás připravil o takové snímky:)

Hannibal - Zrození (2007)

Podle všech komentáří zde a po přečtení recenze v Premiere jsem čekal opravdu podmrůměrný tuctový thriller. Ale po filmu jsem byl okouzlen. Nebylo to tak špatné, vůbec ne. Gaspard Ulliel nám velmi pečlivě servíroval gesta Anthonyho Hopkinse a šel z něj strach, velmi krásná Li Gong, atmosféra je také na úrovni, občas to má slabé chvíle jimž vládne pouhopouhá nuda, výborná hudba a další oblíbená smrt Marka Vašuta:) Rozhodně tento film nepatří na smětiště dějin...

Noc v muzeu (2006)

Obyčejná tuctovka. Nic víc, nic míň. Kdo se chce trochu pobavit, tak ať to shlédne. Docela mě zaujal soundtrack složený Silvestrim. Kdy by to pustili do kin o Vánocích, mělo by to myslím větší kouzlo.

Červený drak (2002)

Čistý průměr. Anthony Hopkins jako vždy samozřejmě exceluje, a Ralph Fiennes nezůstává pozadu. Slušný hudební doprovod Dannyho Elfmana.

Sedm let v Tibetu (1997)

Nádherné prostředí Tibetu, výborný soundtrack a zajímavý příběh. Brad Piit není opravdu jen pro okrasu:) A hraje zde můj oblíbenec David Thewlis:)

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Jedinečný seriál o americké rotě E, která se dostane od Normandie až do Hitlerova hnízda. Žadný díl jsem si nenachal ujít a vždy se kochal dokonalou hudbou, výpravou, hlavně kamerou atd.. Skvost, nádhera...jaká další slova podobé ráže?

Výbuch (2001) (TV film)

Ano, opravdu povedný dokument - hned mě zaujal.

Hannibal (2001)

Důstojné pokračování Mlčení jehňátek. Opět vynikající Antohny Hopkins, který má oproti jedničce více místa pro svůj herecký koncert. Julianne Moore je také dobrá. Hudba od Hanse Zimmera povyšuje tohle dílo o třídu výš.

Hříšný tanec (1987)

"Baby nebude sedět v koutě!" - a pak velkolepé taneční finále. Příjemně oddychový filmeček.