• Krátkometrážní

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Vždy, když čtu nějakou detektivku s Poirotem, tak si vždy vybavuji Davida Sucheta. To je Prostě Poirot. Některé díly seriálu jsou velmi dobré, některé i docela nudí. Ale mě vždy bohatě stačí, když je v záběru Suchet:) A také povedlo obsazení dalších postav jako kapitán Hastings, inspektro Japp nebo slečna Lemonová:)

O statečném kováři (1983)

Docela pěkná, místy netradiční, pohádka. Pavel Kříž je fajn. Atmosféra je také slušná a co s týče hudby, taky:)

Ukradené Vánoce (1993)

Uchvatné! Nemohl jsem od toho odtrhnout oči, když jsem to poprvé sledoval. Nejlepší na to jsou písničky od Dannyho Elfmana, které jsem prostě nádherné a skvělé ladí do příběhu. Burton je možná blázen, ale v sobě má určitě něco geniálního:)

Superman se vrací (2006)

Ano, ano... film, který sice do světa díru neudělal a zapomene se na něj, jako na spoustu jiných filmů, tak ho mám přesto rád. Kvůli krásnému ztvárnění, hudbě, jejíž autor je skladatel John Ottman (původní motivy od Johna Williamse) a Kevinu Spaceymu, který tu hraje opravdu na výbornou.

Smrtonosná zbraň (1987)

To je klasika. Sledovat tuhle dvojici v podání Mela Gibsona a Danny Glovera v akci je k popukání, hlavně když se jim vydaří nějaká scénka:) a to nejde přímo o komedii, jde o akční filmeček s výbornými nápady.

Slavnosti sněženek (1983)

Příjemná podívaná, jasný rukopis pana Menzela. ("Sežral čtyři salámy, já ho zabiju")

Vrchní, prchni! (1980)

Jo jo, pan Svěrák a pak Smoljak - zárukou této dvojice je prvotřídní humor. Abrhám coby chudý knihkupec Vrána ("Já jsem se vyučil knihkupcem, pak jsem nastoupil jako knihkupec a pořád jsem knihkupec") dostane nápad jak si obstarat peníze poté, když si ho jeden opilec splete s vrchním ("tak vrchní mají dneska sjezd, to je ale krásné povolání"). A aby své ženě toto utajil, tak předstírá, že po večerech hraje v barech na housle ("Stalo se něco? Ale nic... jsem zavadil smyčcem o ten.. o gauč") Ale probélmy s dvojím životem se jen začnou hrnout. Jeden z nich je jeho vtíravý soused Pařízek ("Já nevím, já to dávám do čistírny. Skutečně? Dává to do čistírny" - "Podívejte paní Vránová to totiž vůbec není Váš muž! Já vím je to králík") Nakonec to skončí tak, že Vrána bude opět sedět spolu se svým bývalým spolužákem Rudym:¨)

Sněženky a machři (1982)

Pardání filmeček a výborné hlášky - ty tady nemají vůbec chybu:) "Co je voléé? Co?", "To jsi Slovanské národnosti nebo co?", "Vydrž Prťka Vydrž", a další:) Ke spokojenosti dopomáhá také příjmená hudba.

Sedm (1995)

Spolu s Mlčením jehňátek jsou tyto dvafilmy nejlepší v tomto daném žánru. Depresivní, místy mysteriózní (jako by ty spáchané vraždy nebyly z tohoto světa), výborné herecké výkony Pitta, Freemana a Spaceyho. No prostě dokonalý filmeček, nemužu nic vytknout. A finále filmu? Naprosto nervy-drásající scéna s příjezdem bílé dodávky a s jedním malým balíkem, na tohle budu vzpomínat ještě hodně dlouho.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Nejlepší díl z dosavadní serie (1-4). Hned po prních minutách filmů vás ovane Afonsovej přístup a vůbec to nebudete srovnávat s předchozími díly. Bradavice, pozemky - to vše je oblečeno v novém hábitu a atmosféře. Tohle je opravdu kouzenický svět, kterému věřím. Co se týče hudební stránky, tak skladatel John Williams (který skládal i předtím k filmům HP), tak si také osedlal jiného koně a vytvořil velmi nádherný soundtrack, s porovnáním s těma předchozíma by jste nepoznali nebýt hlavního motivu, že jde o Pottera:)