Gravitace (2013)

Ako sa tu objavilo toľko hviezdičiek? Jasné- sto ľudí sto chutí... ale predsa len... nie je to trochu moc? Áno- konečne nejaký nový nápad a áno minúty ubehli celkom rýchlo, dokonca aj nejaké pútavé momenty tam boli... ale tak isto sa tam zbytočne nachádzali "super emočné scény", bez ktorých by sa asi žiaden komerčný film "neobišiel". V niektorých filmoch tie emócie treba -a aj nejakú strašne smutnú históriu hlavnej postavy- ale mám pocit, že to tam bolo akosi navyše. No mohli ste vidieť (alebo ešte len uvidíte)- aj veľmi pekné scény a efekty a tiež momenty, na ktorých by sa reálny kozmonaut úprimne zasmial.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Konečne som sa dočkala! Knihy ma úplne dostali (aj keď ten koniec poslednej ma dostal tým zlým spôsobom), no nezabránilo mi milovať celú túto sériu. Táto časť sa im podarila rozhodne viac ako tá prvá a som veľmi rada, že som na nej bola v kine. Síce mi strašne vadí škriekanie Jennifer Lawrence, ale zato milujem Liama Hemswortha a Woodyho Harrelsona. Som nešťastná, že teraz musím ešte rok čakať, ale mohli ma napínať ešte aj dlhšie, takže som vďačná aj za to:)

Na doraz (2010)

Čakala som niečo viac kvôli dvojici Robert Downey Jr.- Zach Galifianakis. Trochu ma to sklamalo, no aj napriek tomu som sa pobavila a pokochala sa pohladom hlavne na môjho miláčika Downeyho:D Rozhodovala som sa medzi tromi a štyrmi hviezdičkami. Vyhrali šyri, ale ruku do ohňa za tento film by som určite nedala. Dobrá oddychovka, no nečakajte nič veľké, pretože sa potom pravdepodobne sklamete ako ja. Ako tu už pár ľudí podotklo- nemá to čo robiť v sekcii drama. Viem, že som to tu vylíčila celkom negativisticky, ale nie je to tak zlé ako Vám to z môjho komentáru môže pripadať. :)

Drsňačky (2013)

"Prekvapivo" predvídateľný koniec, ktorý mi bol jasný, len čo som sa pozrela na prvých desať sekúnd traileru. Má to byť -aj- komédia, ale počas filmu som sa zasmiala asi trikrát, čo je menej, než napríklad na Mortal Instruments. Nadávky si nedali pauzu ani na dve sekundy a myslím si, že scenáristka si povedala niečo ako: "Neviem vymyslieť nič vtipné, no nadávky- tie by mohli ľudí zabaviť!" A približne na tento štýl bol celý film.

Ospalá díra (2013) (seriál)

Pilot bol v pohode, ale nič extra. Pár vtipných chvílok a tvorcovia sa snažili aj o strašidelnú atmosféru, čo sa im tiež darilo len naozaj výnimočne. Po pilotovi som si povedala, že tomu dám ešte šancu, ale musela som sa premáhať, aby som si pozrela ďaľší diel. Ten bol ešte nezáživnejší... začína mi to po tejto stránke pripomínať Teen Wolf. Možno si pozriem aj tretí diel. Tento seriál predsa len nejaký ten potenciál má, ale zatiaľ sa moc neprejavil.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Mám taký pocit, že Marvel sa snaží z divákov vymlátiť všetky peniaze, čo idú. Iron Man, Captain America, Thor... atď. boli super filmy. A keď ich spojili do Avengers, bola som nadšená. No teraz prišli Agents of S.H.I.E.L.D a ja som sa tešila ako malé decko na Vianoce. Čakala som viac a dostalo sa mi toho menej. Je to slabý odvar- minimálne zatiaľ. Nebudem hádzať seriál do koša, kým nebude mať viac ako pilota (68%). Možno ma už neuspokojí len normálny talentovaný človek, ale potrebujem superhrdinu. Tak dúfam, že sa z tohto ešte-ne-tímu stane jeden veľký tím, ktorý bude zametať svetom. (Alebo zametať neporiadok na svete- to je asi výstižnejšie:D). EDIT: Trvalo to hodnú chvílu, ale už je to celkom tím a konečne ma to začalo aj baviť... 80% :)

Air Buddies - Štěnata (2006) odpad!

Tvorcovia takýchto filmov si zrejme myslia, že keď je tam niečo chlapé a zlaté, ten film môže byť úplne na hovno.

X-Men: První třída (2011)

Dobrý film, ale James McAvoy bol najlepší. Nie som si istá, prečo presne ho mám rada, ale mám, takže film s ním musí byť jednoducho skvelý film. Navyše zápletka a celkom aj herecké výkony boli dobré. Páčilo sa mi ako predstavili príbeh až od začiatku a vnuklo mi to chuť opäť si pozrieť X-mena. Dávam 90%

Jiná země (2011)

Veľmi nádejný film a aj keď viem, že sa snažili o koniec spôsobu Inception, niečo sa im asi nepodarilo, pretože mi to prišlo nedokončené... Ďalej by som mohla vytknúť pár chybičiek, ktoré nedomysleli, ale nechám to tak, pretože film ako celok sa mi páčil. Má odo mňa slabé štyri hviezdičky. A ešte podotknem, že mohli vybrať trochu iného herca. William Mapother mi tam tak úplne nesedel...

Aj múdry schybí (1998) (pořad) odpad!

Mne teda nepríde vtipné pozerať sa, ako sme vypatlaní. Ukazajú ľudí, u ktorých je jasné, že to nebudú vedieť, pretože sa im nedostalo ani poriadneho základného vzdelania a ak aj áno, už dávno ho zabudli. A my sa smejeme, namiesto toho, aby sme oplakávali našu hlúposť a nedostatok inteligencie.