Gangy z Birminghamu - Kos (2017) (epizoda)

Arthur Shelby má fakt styl, jak se zbavit potížistů :D sice máme teď pomalejší tempo, ale očekávám velké věci

Gangy z Birminghamu - Neznabozi (2017) (epizoda)

Smrt Johna jim odpouštím, protože tentokrát má Adrien Brody více prostoru a ten jeho accent je opět prostě *chef kiss*. Ten mafián mu prostě sekne. Peaky Blinders pojali vendettu za svou aneb oko za oko, zub za zub tady dostává krásný příklad, že má spíš znít "vy zabijete jednoho, my si vezmeme dva" :) John pochopitelně musel zemřít, protože "mladiství" se přece nebudou zabíjet a Tommy bude potřebovat další kopačku, aby se dostal postupně na dno a pohltila ho temnota. Potom teprve začne pravá řežba, když se bestie probudí :)

Gangy z Birminghamu - Oprátka (2017) (epizoda)

Sakra, ten Adrien Brody v klobouku je pořád sexy as hell. I když měl v celé epizodě jen pár vteřin, ale i tak stihl udělat pořádný rozruch. Ten jeho accent.... *chef kiss* A ten konec? Damn, docela řežba, celkově. Nejen toho prasete. My Johny boi..... Zatím se rozjíždíme velmi slušně.

Bílá princezna (2017) (seriál)

Jako celek velké zklamání. Když tu historii trochu znáte a ten smradlavý feminismus nebo černoch v podobě týpka z kláštera, co se tam potom už ani nemihne... mno, nebudu tu polemizovat nad přehnanou korektností dnešní doby, ale takhle to určitě nebylo :) nebudu rozebírat historické nesrovnalosti, herečka hlavní hrdinky mi stejně byla nesympatická od počátku, její sestra nebo sestřenice úplně na facku, tu mohli popravit, stejně jenom pořád brečela a byla otravná. Dva důvody, proč seriál vidět? Královna matka a Teddy. Ač mě to samotnou překvapuje. Teddy mi postupem času přirostl k srdci, ale spíš až v dospělosti a v průběhu jeho šílenství. A královna matka? Ta si mě získala hned. Rázná to žena. Jen škoda, že takhle sprznili dějiny..... mohl to být zajímavý seriál. Věčná škoda.

Bílá princezna - Staré kletby (2017) (epizoda)

Spoiler alert? A hlavičky se hezky kutálí konečně :) jen překvapivě mi bylo Teddyho nakonec líto, ale dává to smysl, proč se ho chtěl Henry zbavit, že jo.

Melodie kouzel (2022) (seriál)

A já si celou dobu říkala, odkud pana kouzelníka znám! No jasně, že je to Chang-wook Ji :D možná proto to bylo také pohlazení na duši během sledování jeho představení... zpěvu tam naštěstí moc nebylo, bylo to příjemné shlédnutí, spíš na odpočinek, nehledejte nic moc složitého.. dočkáte se i trochu toho krimi, očekávatelnou "drsnou" realitu a fantazie na plný proud, ale to tomu dodalo další neodolatelné kouzlo.

Monstrum (2022) (seriál)

Říct, že se jedná o úctyhodné zpracování, by asi bylo přes čáru (co se týče nechutné korektnosti Netflixu). Ale herecký um od Evana Peterse byl rozhodně dokonalý. Psychické pohnutky a řeč těla od Jeffa byly prostě skvělé. Jen stěží jde posoudit, kde to všechno vlastně začalo. Zda za to byli vinni jenom rodiče, jejich nezájem a špatná atmosféra v rodině celkově, nebo Jeffovy obavy, že kdyby byl "otevřeně" gay, jeho babička by ho nejspíš vyhodila (protože nejenže si přivedl k sobě ČERNOCHA, ale aby její vnuk byl GAY, to už by asi nesnesla její "dobrá" pověst v okolí + lidé z kostela, že jo :) ). Mít Gwendu za sousedku, asi ji zastřelím. Tak otravnou babiznu jsem už dlouhou dobu neviděla. Otázkou pro ty méně chápající: Proč tento seriál vznikl? Myslím si, že dnešní smradi toho moc o sériových vrazích nevědí, pokud se o to sami nezajímají. Jo, je to "senzace", ale zamysleli se někdy, proč tomu tak bylo? Čím tomu mohl kdo předejít? Jaké pohnutky či myšlenky Jeffa provázely, když zabil svou první oběť? Byly to snad obavy z homosexuality? Nebo zvrácená mysl v dětství, když pitval své první zvíře jako dítě? To už se nedozvíme. Smekám před Evanem Petersem, neboť jeho výkon byl špičkový.