Ayakashi: Japanese Classic Horror (2006) (seriál)

První příběh zajímavý, druhý příběh nudný, třetí příběh pastva pro oči. Osobně jsem se do tohoto krátkého díla pouštěla právě kvůli tomu třetímu příběhu a nezklamal mě ani na vteřinu. První příběh o pomstě jedné manželky, jejíž kletba manžela pronásledovala ze záhrobí, druhý příběh naprosto nezajímavý... měla jsem chuť ho přeskočit (aneb "láska jak žito, u které jsem se zase prospala"). Ale třetí příběh mi to bohatě vynahradil a grafika byla jenom krásným dodatkem. Pocitově okolo 7,5/10. Ale za záhadného lékárníka, na kterém jsem mohla oči nechat, dávám nakonec 8,5/10.

Proč? 13x proto - Série 4 (2020) (série)

Měla jsem obavy, když jsem se pouštěla do poslední série a bohužel se naplnily (a možná byly ve finále i děsivější, než jsem čekala). Za mě seriál mohl skončit druhou řadou (nebo mohla být jenom druhá řada, která byla - asi se opakuju, ale whatever, tato série se opakovala ve svých nesmyslech už dost dlouho - TOP). Je to škoda. Promarněná šance i materiál. Ale už to máme za sebou a "zbývající" studenti z Liberty High School taky. To mohli rovnou natočit nějakou survival game se studenty. Bohužel, závěrečná řada byla pro mě větším zklamáním, než ta třetí.

Proč? 13x proto - Maturita (2020) (epizoda)

Tak trochu komedie na druhou, která se nevydařila, ale proč ne. "Emotivní" rozloučení s postavami, které pro mě až tak emotivní nebylo. Jen mě mrzí "návrat" Hannah, kdy se téměř nic nestalo, neřeklo.. Ale zase to vynahradily záběry na Tylera, Cyruse a pár dalších. PS: Proč proboha "Graduation" přeložili jako maturitu?! Někdo si asi oblíbil google překladač...

Proč? 13x proto - Ples (2020) (epizoda)

Prozatím asi nejlepší díl z celé série zatím (až na "random dalšího gaye" z řad dospělých aneb opravdu tam museli vecpat ještě jednoho? Nic proti gayům, proti LGBT skupině nic nemám a mám mezi nimi spoustu přátel, ale v tomhle seriálu je toho prostě až moc a kazí to dojem - to je jakoby opravdu každý druhý byl gay...). Ples se jim moc povedl. Potěšila mě i scéna Claye a jeho matky, kdy se ho ptala, zda si s ní zatančí. A pohled na Montyho, kterak tančí s Calebem, stál za to. A "králové" plesu - well, Alex mi pořád na gaye moc nesedí, pořád mi to prostě přijde random. Ale whatever, i to se jim povedlo. A Justin? Well, we could see that coming, couldn't we?

Proč? 13x proto - Přijetí/zamítnutí (2020) (epizoda)

What the fuck is that? Tu jednu hvězdu dávám za pár scén s Cyrusem, za nic jiného. Protože ta "vzpoura studentů" nebo potvrzení, že Clay je v podstatě psychopat, moc přesvědčivé nebyly. Aneb jak se vysrat na celý koncept seriálu, část osmá. V příštím díle určitě uvidíme ještě hromadu sraček, co nebudou dávat smysl. Ztratila jsem veškerou naději, že se z toho stihnou ještě vyhrabat. :)

Proč? 13x proto - Přijímací pohovor (2020) (epizoda)

Děkuji Netflixu za možnost posunout o 10 vteřin dopředu. Aspoň jsem o to rychleji mohla utíkat scénám s nemožnou a otravnou Ani. :)

Proč? 13x proto - Čtvrtek (2020) (epizoda)

"No, I'm still team Tyler." Monty získává body :'D a pokec trio Clay, Bryce a Monty prostě super. Onen "lockdown" mě trošičku pobavil :') (lockdown, y'know hehe) a to "drama"... fakt to potřebuje štítek komedii, protože něco tak směšného jsem dlouhou dobu neviděla. Ale je pravda, že kdejakému Amíkovi občas hrábne a jde vystřílet školu, ale come on - opravdu potřebujete mít VŠECHNO ve 13RW? A ten konec? To je opravdu výsměch... Kdyby ta epizoda skončila tím, že zjistili, že to bylo jen cvičení, tak by to byla opravdu dobrá epizoda. Ale takhle? Opravdu výsměch.... Aneb jak pár minut s Clayovým mental breakoutem dokáže zkazit celou epizodu.... Nerada to uznávám, ale to se tvůrcům až tak moc nepovedlo. PS: A ten krásný "Mám v piči konec minulé epizody" začátek mě fakt naštval. Ale konec této epizody to hravě překonal.

Proč? 13x proto - Večírek (2020) (epizoda)

"I'm not a virgin anymore." Welp, not for so long, Clay. (Ale bylo vtipné vidět ten počítačově upravený záběr - jasně, chápu,. chceme "drama".) A další bod za Cyruse a jeho partu. :) Ty človíčky fakt miluju a chci více scén s nimi, nebo rovnou celý seriál s Cyrusem v hlavní roli, prosím! :D A k němu Tylera, protože ta dvojka je nezapomenutelná. Ale jinak? Meh. Jsme v půlce - jediné další pozitivum na celé epizodě.

Proč? 13x proto - Školní výlet (2020) (epizoda)

Pojďme vyslat všechna ta naše schizofrenní děcka do lesa a pak se budeme bavit, jak budou úzkostmi trpět a jak budou připosraní, že je jiné děcko chce (možná) zabít (nebo jen vystrašit). Však to je přece geniální nápad a utužíme vztahy - oh wait, tady žádné vztahy nejsou a my si nechceme přiznat, že jsme to jako rodiče a učitelé zmrvili už od počátku a teď se jen probíráme sračkami spolu s nimi.

Proč? 13x proto - Valentýn (2020) (epizoda)

Ta jedna hvězda je za opilého Zacha. Já ho normálně začnu mít ráda jako opilce. :D Scéna z horroru zajímavá, ale spíš směšná. Kde je štítek komedie, prosím?