Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Krimi

plakát

Battery (2016) (TV seriál)

Velmi slabý odvar Diamond no Ace, ale i tak lehce povedené anime. Až na hlavního hrdinu, který si o problémy přímo říkal svým přístupem, a ten konec, který byl, jak by řekla jedna má známá, "na kopanec do hlavy".

plakát

Asobi asobase (2018) (TV seriál)

Neskutečně šílené, ale velmi povedené.

plakát

Dia no Ace: Second Season (2017) (TV seriál)

Říká se: Když miluješ, není co řešit. A je tomu tak. Pokud vás první série strhla, jako mě, tak nemusíte hledat důvody, proč se nepodívat poměrně brzy i na tu druhou. Chtěla jsem toho napsat hodně, ale říkám si, že není třeba. Jen jednu věc (SPOILER ALERT): FFS, tohle není rugby! A oni to normálně přejdou... jako to je trošičku moc na moje nervy... :'D A přestaňte se strefovat do Miyukiho, prosím, na jednu sérii těch ran bylo až moc :') ale aspoň, že Raichi se omluvil, předešlý nejmenovaný zmrd to jen přešel i bez napomenutí rozhodčího... jakože wtf bitch, you so dead, you fatass -_- (KONEC SPOILERU) A jeden nový poznatek z druhé série: Oblíbila jsem si Raichiho, dejm... bude mi chybět, ale snad bude mít prostor i ve třetí sérii! 11/10 za moje nervy v kýblu, to se povede málokdy

plakát

Cinderella Chef (2018) (TV seriál)

Příběh o jednom banditovi, kterak si svou nevěstu ukradl. Až na to, že to není až tak úplně jeho nevěsta, a on až tak úplně není bandita. Hlavní hrdinka se dostane do jiného světa poté, co v tom našem sní jídlo (houbu, pokud moje titulky byly správné?) a probudí se v těle (v minulosti?) jedné z dívek. Tato dívka pochází ze zámožnější rodiny a má být provdána (asi též nějakému zámožnému muži? Moje titulky byly někdy opravdu vtipné a nesmyslné). Náš bandita nejdřív nejeví moc zájmu, ale říká se, že láska prochází žaludkem. A tímhle heslem se i seriál vesměs řídí, protože sledovat přípravu některých pokrmů byla pastva pro oči i pro mě. Některé opakující sekvence mi sice vadily, ale dokonale to nahradila opilá hlavní hrdinka. (Škoda vajec :D) No a jak to vlastně s hlavní hrdinkou a s banditou, který ve finále až takový bandita vlastně není (a do kterého se samozřejmě naše hlavní hrdinka zamiluje, ale je tvrdohlavá, takže svou zamilovanost odmítá, jak jinak), dopadne? Uvidíte sami. PS: Ne, restauraci si neotevřou, ale já bych byla pro. :D Správně ulítlé a přeji si vidět naši hrdinku znovu opilou, protože 11. díl tomu dodal ty správné grády.

plakát

Kin'iro no Chord: Primo Passo (2006) (TV seriál)

Možná jsem měla až příliš vysoká očekávání, anebo jsem se pak rozhodla spočítat všechny možné i nemožné klišé v tomto díle (jo, já vím, už má pár let za sebou a nová generace se na to dívat nebude, protože "strašně stará animace" apod.), ale nemohu si pomoct, ten začátek působil tak slibně. Jasně, máme hlavní hrdinku, která přijde pozdě do školy (oh my, jak NEČEKANÉ, že?). Ono drobné zpoždění jí zajistí setkání s otravnou potvorou Lilim (nebo jak, to je fuk) a ten jí propůjčí kouzelné housle. A že by se někdy snažila na housle hrát sama? Ne, ona má přece kouzelné housle, tak co by se starala, že jo, netřeba se na ně roky učit. Její harém? Stereotyp vedle stereotypu. Pár pozitiv? Známé kousky klasické hudby (které zde ovšem byly nemožně předvedeny). Zním hodně naštvaně? Taky, že jsem. Pamatuji si, jak jsem se před lety těšila a pak jsem na toto dílko zapomněla. Tak jsem si řekla, že bych to měla napravit. No, někdy je lepší nemít žádná očekávání... aneb když druhá půlka seriálu byla doslova o ničem. A pak poslední díl - naperme tam to nejdůležitější, ale polovičatě - proč ne? Však diváci to vzdali s myšlením o ději kolem 20. dílu stejně... možná i dřív... 5,5/10

plakát

Kidó senši Gundam 0080: Pocket no naka no sensó (1989) (TV seriál)

Stonásobně lepší a příjemnější podívaná než celá primární série (ale i přes tu se musíte nějak "překousat", abyste měli aspoň nějaké povědomí o celém světu Gundamu).

plakát

Bišódžo senši Sailor Moon Crystal (2014) (TV seriál) odpad!

V rámci challenge na MALu jsem musela toto "veledílo", jehož dřívějším předchůdcům se vědomě vyhýbám už roky (protože mě nikdy ten nápad moc nezaujal... a hlavně vyobrazení hlavní hrdinky mě neoslovilo ani omylem), shlédnout. První epizoda? Vyjměte všechny klišé, co vás napadnou, narvěte je do první epizody a dejte tomu korunou nemožně otravným hlasem hlavní hrdinky. Co získáte? Otrávené diváky. A dále? No, pokračujme tak nějak stejným stylem i dalšími díly, však diváci to brzy vzdají. Oni to nevzdávají? Tak jim ušetřeme trápení a dejme jim "jenom" 26 dílů, třeba si mezitím vymlátí mozek z hlavy sami. Nebo se u toho náramně prospí. I když to během toho upištěného hlasu HH opravdu nejde. Takže ve výsledku hodnotím jak hodnotím... seriál mě utvrdil v tom, že jeho starší verzi opravdu vidět nepotřebuji a o nic nedojdu. Doufám, že se brzy zbavím pocitu vymytého mozku po "tomhle".

plakát

xxxHOLiC - Season 1 (2006) (série)

Nemám ráda epizodické anime :') ani trošku, opravdu... ale toto se mi hodně líbilo. Bylo to správné nadpřirozeno, které mi v posledních pár dnech sledování SoL anime chybělo a já si říkala, že bych si snad dobrovolně pustila i nějaký isekai (abych se jím zase zhnusila a mohla se vrhnout na další realistické dílko :D). Ale hanba mi, že jsem xxxHOLiC odkládala celou věčnost (doslova), přestože to byla zajímavá podívaná. (Ale pravda, kolik podobných komentářů bych musela napsat.. je toho ještě spousta a já se těším :) ) První série zaujala, rozhodně navnadila na další sérii, tak snad si na ni brzy udělám taky čas. PS: Proč všechny postavy byly tak... vysoké? 9/10

plakát

Bakumacu kikansecu: Iro wa nioedo (2006) (TV seriál)

Až na pár posledních dílů, kdy to tvůrci fest přehnali se vším tím nadpřirozenem a (nadpřirozeným) bordelem, kdy nevíte, co se děje a proč se to děje, jsem si tuhle jízdu užila. Ale ten konec je prostě na facku, uznejte sami... Postupem času, kdy se vám na té (ne)povedené skupince tamějších cvoků nejdříve nikdo moc nezamlouvá, si je možná oblíbíte všechny. Jejich složitý příběh pomsty ovšem nekončí, když naplní svůj osud/sen - říkejte si tomu, jak chcete -, ale pokračuje dál. Trochu mě mrzí, že se to ve finále "rozpadlo", protože éra Bakumatsu má už mnoho (zajímavějších či méně zajímavých) anime (a nebudu lhát - zdejší Hijikata je prostě hnus a bída :'D a Okitu nám v podstatě hned vyšoupnou z děje CUZ WHY NOT - oh wait - PLOT HOLE, lemme just grab some glue - or Okita's blood, cuz WHY NOT~... náhoda? Nemyslím si.) ale jako člověk se potom baví, kdy viděl už několikrát postavu HIjikaty a Okity jinak :D (a tohle provedení jim opravdu VŮBEC nesedlo :') ) ale zápletka s "hlavou" zajímavá a vysvětlení možných předešlých "katastrof", kdyby za tím stála hlava - dobrá myšlenka. Co když ji nezničili a jiné "události" taky způsobila naše lebka :D člověku to dává možnost využít fantazii naplno. Slušných 7,5/10.

plakát

Rakudai kiši no Cavalry (2015) (TV seriál)

Průměrné hodnocení pro průměrné anime. Nic nového pod sluncem, najdete všechny známé klišé klasické školní romcom. Jen se na můj vkus do toho vrhli po hlavě trošičku příliš brzy... ale zase chápu, že pak byly "starosti" s něčím jiným. Pokus o zajímavější příběh v předposledním a posledním díle? Meh, jako jo, ale ne. Snaha aspoň byla. Takže za mě průměr 5/10 s tím, že srovnávané jiné anime (Gakusen Toshi Asterisk) jsem ještě neviděla, tak srovnávat nemohu.