Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi

Recenze (1 001)

plakát

Gotóbun no hanajome - ∬ (2021) (série) 

Tak a je (zdánlivý) konec. Pokračování sleduju s drobným zpožděním, takže mi plno věcí v průběhu prvního dílu nedávalo smysl a než jsem si zapamatovala, která z dívek se jak jmenuje, už byl zase konec. (Teď přeháním, ale chvíli to trvalo je rozeznat, zvlášť, když se pořád převlékaly jedna za tu druhou - ehm, Ichiko! Stop it!). Oproti první sérii tu už tak moc nejde o studia, ale city, které jednotlivé dívky mají vůči hlavnímu hrdinovi, a občasné výlety či strasti života mladých. Je pravda, že rozeznat jednotlivé z nich, když byly oblečeny stejně, bych asi také nezvládla, ani hlas by mi nepomohl. Za ten otevřený konec by někdo zasloužil přes prsty. Prozatím 7,5/10 s tím, že si to nechám celé projít hlavou, až zhlédnu i film. PS: Je vtipné, že v první sérii se mi nejvíce líbily Ichika a Miku, ale v druhé sérii mě Ichika neskutečně vytáčela. Jak se člověk změní po pár letech a x stovkách anime. Na druhou stranu - ani se jim nedivím, byl to skutečně boj, kde bylo vše zdánlivě dovoleno.

plakát

Gotóbun no hanajome - Season 1 (2019) (série) 

(původní komentář z 24.01.2020) Doháním resty z minulého roku a úspěšně jsem se konečně dostala/dokopala i k tomuto dílku. Neříkám, že se mi to nelíbilo. To ne. Celkem jsem se i bavila. Ale kdybych tomu dala 4*, musela bych hodně zvažovat svá zbylá hodnocení. Příběh je tuctový - bohatý otec chce, aby jeho dcery konečně uspěly a nemusely přestoupit na jinou univerzitu, tak jim zařídí doučování. A kdo jiný by se na to hodil lépe, než náš hlavní hrdina? Obávala jsem se, aby to nebyla další ecchi blbina, ale byla jsem mile překvapena. Děj plynulý, příliš netlačí na pilu, co se vývojů vztahů/nevztahů týče a občas jsem se těm vtipům i zasmála. Za mě nejoblíbenější sestry byly nejspíš Ichika a Miku. Zbytek mi nějakým způsobem splýval dohromady. Dávám 3*, na MAL to ode mě dostává 7/10, protože to až tak špatné nebylo. Ale opět dilema - 3,5* by bylo v tomto případě ideální.

plakát

Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu - Season 2 (2020) (série) 

(komentář obsahuje spoilery a víc otázek než odpovědí) Vcelku povedené... první část druhé série byla ukázkou toho, co mě na Re:Zero v první sérii zaujalo nejvíce (ano, to Subarovo zoufalství, kterak se střemhlav vrhá vstříc smrti, aby vše změnil a ostatní zachránil, pořád a pořád dokola, až se divím, že z toho nezešílel). Moc se mi líbil detail ze světů, kde Subaru zemřel a měl možnost vidět nevyhnutelnou "přítomnost/budoucnost poté". Pak ale přišla druhá část a já doufala, že dostanu nějaké odpovědi na své otázky, což se stalo (Emiliina minulost, například), ale odcházím... pořád zmatená? Čajový dýchánek s čarodějnicemi povedený, ale... Proč byl tak krátký? Proč jich najednou vybaflo tolik..? Měla jsem problém si zapamatovat jejich jména a vzhled. "K čemu" vlastně tento arc byl? Proč se mi Roswaal zdál sympatičtější, než kdy dřív??? A hlavní otázka, která překvapuje i mě samotnou: Proč sakra Rem prospala celou druhou sérii? To ji ta část příběhu tolik nudila? A kdy si na ni vzpomene zbytek postav? Prospí i třetí sérii? Je vtipné, že první část jsem si říkala, že proč se sakra Subaru chce pořád "zneškodnit", aby něco udělal jinak.... a pak mi to najednou chybělo, když mu to bylo "zakázáno". To zoufalství, kdy se rozhodne zase všechno prožít znovu a marně se bude sám snažit najít odpovědi a možnosti, jak budoucnost tentokrát změnit. PS: Patrasche by měla dostat ocenění MVP. PPS: Představte si smrt, kdy vás ohlodávají králíci... kolik hodin jim to zabere a jak moc si asi vychutnají vaši bolest při postupném umírání. Tahle Subarova smrt mi přišla za tuto sérii asi nejbolestnější.

plakát

Hadžime no Ippo: The Fighting (2000) (seriál) 

Animovaný Rocky... velmi povedený! Jen jedna věc mě neskutečně štvala - počítání do KO. Někdy to šlo tak rychle a jindy máte pár minut obkecávání nebo hledění do blba.... Za co má seriál ale plusové body skoro od počátku? Z tyrana se stal nejlepší kámoš i spolupracovník. Nechápete? Koukněte. Stojí to za to! ;)

plakát

Itai no wa ija nano de bógjorjoku ni kjokufuri šitai to omoimasu. - Season 1 (2020) (série) 

V nějaké "naší" hře (myšleno v našem světě/v naší realitě) by se tohle určitě stát nemohlo. Ale od toho je tu anime. Aby vás překvapilo a dorazilo svou absurdností (ale že se to Maple povedlo opravdu dobře!). Nebudu tím pádem polemizovat nad nelogikou toho, že jde jeden skill dát úplně do šíleného čísla i přes váš současný level a jiné vylomeniny. Nebo že to napadlo jenom jednoho jediného hráče za celou hru. Jinými slovy: Proč to autoři hry prostě klasicky nezastavili na maximu pro daný level? Nebudu ani polemizovat nad náhodami, které Maple obklopují, protože ta holčina musela najít všechny ukryté poklady hry. (Určitě jí to záměrně tvůrci sami podstrčili a nechtěli to přiznat - třeba zjistíme plotwist, že je za hraní placená firmou! :D A ani o tom neví nebo to zapomněla zmínit.) Bavilo mě, jak ostatní hráči přirovnávali Maple k final bossu hry. Ta chatovací místnost byla také super nápad. Godzilla a Hydra byly super skilly, líbilo se mi jejich vyobrazení, mecha-Maple až tak moc ne. Celkově hodnotím anime velmi kladně a snad se brzy dostanu i k druhé sérii. 8/10

plakát

Mahócukai ni taisecu na koto: Nacu no sora (2008) (seriál) 

Rozhodně slabší a za mě i trochu nudnější série oproti té původní/první. Hlavní hrdinka mě moc neoslovila, možná mi moc nepomohlo vidět oba seriály krátce po sobě, ale tento příběh mě nezaujal natolik, abych se nepřistihla, že už v průběhu prvního dílu se očima dívám kolem sebe než abych sledovala obrazovku. Jsou zde mnohé podobné detaily (hlavní hrdinka někoho zachrání, když přijede do města, například), které mi moc neusnadnily se nenudit. Možná, kdybych tato dvě anime nesledovala krátce po sobě, užila bych si je každé zvlášť. Takhle dávám slabších 4,5/10 s tím, že původní série, byť měla své chyby, se mi líbila víc.

plakát

Baka to test to šókandžú - Season 1 (2010) (série) 

Ono je to vážně tak hloupé, že si zaslouží mít slovo "baka" (hlupák/idiot) i v názvu. Třída F je opravdu ukázka naprostých idiotů... ale občas jsem se s nimi i pobavila nad tou jejich stupiditou. Není to nic světoborného, není to nic originálního, ale jako taková příjemná jednohubka k zasmání to poslouží dokonale.

plakát

Owarimonogatari (2015) (seriál) 

Za mě poměrně smutné skoro-rozloučení se s Monogatari series. Nevím, nějak mě to prostě nenadchlo tak, jako úplně původní Bakemonogatari. "Něco" mi tam chybělo, na Ougi Oshino jsem si musela dlouhou dobu zvykat pro její atypický vzhled. Vzhledem k tomu, že nedávno byla oznámena další série, mám obavy, co bude po x letech s tímto světem. Zde máme solidní polo-konec, kdy Araragi dostuduje a "jde dál svým životem" na vysokou. Slabší 4* za obě série.

plakát

Šókoku no Altair (2017) (seriál) 

Politika převedena do anime tak, aby vás bavila. (spoiler alert kinda?) Sice jsem si myslela, že po (docela povedené) smrti Balabana (a že to byl fakt vypočítavý chlap, kterému jsem to i věřila, protože se do všeho vrhal po hlavě a nehleděl moc na následky) nedokoukám, protože najednou nastalo "hluché" místo (čti naštvalo ji, že jí zabili zajímavou postavu, jako vždy) na chvilku, ale pak jsem si jednu určitou řežbu opravdu užila (dekorace na kopí byla prostě super detail, na který si Turci a spol. prostě potrpí) a následná pomsta. Pokud vám nevadí krev a chcete vidět poměrně kvalitně zpracované anime na téma politika, válka, dobývání nebo násilné zabrání nového území, popřípadě i jeho zničení, ekonomické intriky, ne moc povedené hospodářství a spol., vřele doporučuji. PS: Odpusťte Mahmutovi jeho prvopočáteční snění a naivitu, ono ho to potom přejde, když získá další zkušenosti a především když smrt zasáhne celkem blízko do jeho vlastních řad. (konec spoileru) Za mě 5* s tím, že bych si klidně dala někdy druhou sérii, ale očividně se studio zaměřuje poslední roky na něco jiného, což zamrzí. Stejně tak fakt, že toto anime je poměrně "zapomenuté", protože moc lidí z počátku očividně nezaujalo.

plakát

Milovnice filmů Pompo (2021) 

Vyobrazená láska k tvorbě filmu. Jak píše Jeoffrey, příběh je až moc idealistický (spoiler kinda? hlavně scéna v bance tomu dala "korunu", ale budiž), ale neuráží. Líbil se mi "příběh v příběhu" samotném, námět filmu mě tedy zaujal, jen mu ve finále tolik času nebylo dopřáno. Škoda, že ho nikdy neuvidíme v reálu. Což je dobře i špatně zároveň, protože už mě navnadili. :) 7/10