One Piece: Mamore! Saigo no ōbutai (2003) (TV film)

Nic moc další speciál. Neurazí ale ani pořádně nezaujme. Prostředí divadla zajímavé, ale ve finále je to zase rvačka sem, rvačka tam. A za 46 minut se toho, pravda, moc stihnout nedá.

One Piece: Episode of Sabo: Bond of Three Brothers, A Miraculous Reunion and an Inherited Will (2015) (TV film)

Když se po letech znovu pustíte do One Pieceu, tak dáte šanci i speciálům, kterým jste se vyhýbaly, protože "proč". A protože se mi Dressrosa arc hodně líbil (a osobně ho považuji za to nejlepší, co doposud vzniklo - v manze jsem dočetla do části s Wanem a ta je taky luxusní) a hlavně proto, že se zde objevuje pár mých oblíbených postav, bylo mi jasné, že i tohle se mi bude líbit. Ale nečekala jsem, že i po těch letech obečím Sabův výjezd na moře. Sabo jako postava mě strašně zaujal už jako malé dítě. A když se k One Pieceu po letech vrátíte, chcete si dopřát to, co jste promeškali. Za mě moc povedený speciál. Ale musím si přestat vybírat speciály, které začínají Aceovou smrtí, už mě to nebaví a kazí mi to ten dojem před lety, kdy mi ho bylo líto - nyní si říkám: Ffs, tak nám Ace zase zařval trochu jinak, že ho tentokrát nemohli už zachránit, když věděli, co příjde... a tohle má být vůdce jedné Whitebeardovy divize? Seriously? :D Já začnu mít po letech plných nenávisti Akaina snad i ráda :'D

One Piece '3D2Y': Âsu no shi o koete! Rufi nakamatachi no chikai (2014) (TV film)

Z Hancock se stává "slečinka v nesnázích" - ffs, je to jediná ŽENSKÁ schichibukai, tak má mít nějakou sílu, ne?! - Buggy furt jen vykřikuje - ale naštěstí to dělá i v seriálu, takže jeho postava se až tak moc nezměnila, Rayleight - ffs, kde jsi byl, když na ně útočili na začátku? Nebyl jsi nedaleko od Luffyho, jen tak náhodou? Luffy - jistě, musí zesílit, ale přesto po celou dobu pobíhá kolem dokola a útočí normálními útoky a Haki pořád nezvládá.... co teda celou tu dobu s Rayleighem dělal? Záporák - výsměch... pošleme na něj Akaina a celou flotilu a všechny schichibukaie a Luffy ho zvládne cuz power of friendship... nebo Talk no Jutsu... Hromada flashbacků... a po pár letech si uvědomíte, že smrt Acea je v podstatě fraška, které se tento speciál vysmívá. A vám už ani tak moc nepřipadalo smutné, že vlastně zemřel. Kdyby to bylo poloviční a akčenější, budiž, ale takhle je to zklamání.

Hibike! Euphonium - Kakedasu Monaka (2015) (epizoda)

I tenhle speciál je o mnoho lepší, než celá první série. Hlavní hrdinky jsou spíš upozadněné a já si mohu užít příběh, kdy nevidím mou tolik nenáviděnou HH. Supporting characters rule!

Joker (2019)

"Zdá se mi to, nebo je svět pořád šílenější?"

Phantom in the Twilight (2018) (seriál)

Zas tak špatné to nebylo. Trochu jsem se obávala, ale očividně mi to hezky sedlo, takže proč ne. Hlavní hrdinka není úplně tupá, její reverse harem vcelku i ujde (máme tady hraběte Drákulu, vlkodlaka, "spam" a chlapíka, co vypadá jak golem, ale není golem), příběh je ve finále i trochu zajímavý... Takže za mě celkem spokojenost, proto si myslím, že 7-7,5/10 si to zaslouží. Pokud jste chlap, vyhněte se obloukem. Nechci vás uzurpovat, ale vím, že tohle zaujme spíš něžnější pohlaví (ale ty zářivé barvy mi lezly po chvíli krkem, not gonna lie here, hehe).

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

"Andy byl mé první dítě." "Tys měl dítě?" aneb hračky do koše nepatří! Po devíti letech, kdy jsem si říkala, že příběh o tom, co hračky dělají, když se nedíváme, je uzavřen, přestože první dva díly byly geniální samy o sobě, třetí už o trošičku slabší protože pro mě "přišel pozdě", přichází další příběh... a tady jde vidět, že měli přestat trojkou. Tento díl je skutečně pro děti, ale tak "pitomě naivní" a "naivně pitomý", že ve finále to byla jenom průměrná podívaná. Co mě hodně naštvalo byla změna Buzze - kdy se z něj stal takový primitiv? Záporná postava je jeden velký joke. Ale ti louskáčci vedle ní - dejm, jako z hororu, to se mi líbí! Hehe. A nejedna lekačka, když se necháte nachytat. Vidlík má ale za mě jeden bezvýznamný bod k plusu. Protože se mi Woody nikdy moc nelíbil, souhlasím s Vidlíkem: "Woody, ty jsi jako já - odpad~!" *veselá tvářička* I can agree here, but still nope. Doufám, že z toho nebudou chtít vytřískat ještě více peněz a Příběh hraček se tímto dílem skutečně uzavírá. Fun fact: Nehledejte tu logiku, protože tu žádná není... aneb (SPOILER ALERT) když Woody celou dobu omílá vidličce z koše, že jeho dítě ho miluje a že se k ní musí vrátit... a pak ke konci zůstane s Pastýřkou..... NOPE, FUCK OFF! Je mi jedno, že je to něčí oblíbený ship, tam jste tu logiku pohřbili zaživa! Pláče první, druhý, dokonce i třetí díl!!! A já taky. Ale co už. (KONEC SPOILERU)

Megalo Box (2018) (seriál)

Už když jsem před rokem viděla při každém koukání na Crunchyrollu jejich reklamu na Megalo Box, věděla jsem, že to se mi bude líbit. A nemýlila jsem se. Jistě, kdybych chtěla, ty chyby tu najdu, ale já je přehlídnu, protože tohle byla pro mě pecka a lahůdka pro oči! Z boxerských hvězd znám Rockyho a jeho cestu "from zero to hero", kterou zbožňuju už od mala. A to, že si Joeho příběh vypůjčuje některé jeho aspekty, mi nevadí, ba naopak. Styl old school animace byl dokonalý, hudba (ačkoliv na tento styl moc nejsem) trefná do prostředí, souboje... tradice vs. novota se zde nezapře. Potěšilo mě, že nás trochu škádlili, jak to vlastně "ve finále dopadne", i když vám to z těch všelijakých náznaků kolem dojde, jen si říkáte, že by vás nemuseli tolik napínat. Za mě fakt spokojenost, nemám nic, co bych vytkla, protože jsem "doslova slintala blahem"... steampunk, co nadělám, to vždycky slintám. Pokud máte rádi pořádný box a nebojíte se krve a nekončících rvaček, kdy si jdou dva boxéři po krku, s chutí do toho. S drobným sebezapřením, kdy nehledám v tomto anime žádné chyby, protože to byla krásná podívaná - 10/10

Anima Yell! (2018) (seriál)

Příjemná jednohubka na zlepšení dusného dne, kdy se občas zasmějete a užíváte si moc pěknou grafiku. Kdybych nebyla líná, třeba bych se k nim i přidala a trochu se hýbala, karanténa mi fakt svědčí jenom kvůli tomu, že mám čas na anime. 7,5/10