Vejška (2014)

Moc milé překvápko pro moje peří! Samozřejmě jsem mnoho očekával, ale ono to bylo ještě lepší, než jsem čekal! Hustý! No, co bych tak...ty "zatmívačky" (che, kdo to vymyslel? :D označení na hovno) mi vůbec nepřekážely, oproti zdejším mnohým "kavárenským intelektuálům", kteří při těchto Twilightech prožívali největší psychická traumata svého života. Za zmínku z mého pohledu stojí zajisté hlavně OST. To je podle mě na český film celkem nevídaná záležitost a naprosto fantastická (proč tu Mikrofon Doprava není? :/). Takovýto krásný elektro podkres byl snad jen u Všemocného, ale tady to bylo snad i lepší. Výborné jsou všechny písně (tedy instra, ten Vladimír 1581851851 používá už 518 let stejná slova a myslím si, že to zrovna není úplně to nejlepší, co si dát mezi střihy), hezky je tu vyjmenuji: Zdrhej, Planeta Praha, Děti prázdnoty (tam je ten chuj, co do toho mele sračky), ale hlavně: I'm Down I.&II., All I Need, Merci, People Dead, Whistle, Dark...fakt jedno lepší než druhé. Dalším potěšením byl pro mě byly výkony herců, o kterých se psalo, že tam hrají dobře, takže v mých zmanipulovaných očích samozřejmě hráli taky skvěle, a to Mádl, Kraus (vůbec mi nevadí že je čurák), Bydžovská. Na druhou stranu Vorel mluví dost odpudivě s tím jeho šlapáním si na jazyk, což byla asi jediná závada, která mne na filmu iritovala. A dám tomu hezky 5*, za celkový dojem je to ode mě zasloužené...(a tu Školku by to vážně chtělo)

Velká šestka (2014)

Velká šestka & velká překvapení. Náš milý kulatý zdravotní pomocník je naprosto zoufale nejroztomilejší stvoření, a to i jeho vyjadřovací schopnosti kombinující retardaci s inteligencí...nebo to jeho objetí...hej já se upe roztekl...ehm. Baymax pak společně zejména s tím retardovaným školním maskotem tvořil nejvíc funny personas, takže i vtipovatost byla nejvícovatější. Nevím, proč jsem se na to vůbec díval, s animovanými filmy za poslední dobu nemám žádný společný zážitek, ale velice si vděčím za to, že jsem snímeček zhlédnul...hlavně že to dopadlo dobře. #TyJsiSpadl

22 Jump Street (2014)

Vypadá to jak kostka ledu. To byl žert. Celé to bylo žertovné. Ale ne úplně plně jak by si to já přál, avšak rozhodně jsem se u toho (aspoň myslím) smál, což teoreticky vzato možná mohl býti i účel.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Tohle byla mňamka si povím...zejména bych měl asi poděkovat tomu publiku, protože sám od sebe bych se tak dobře nerozesmál, než s jejich ochotnou asistencí. No a za sebe dodávám, že smát se bylo naštěstí čemu. Toho člověka jsem kvůli Pelechům nesnášel, tak tady si to frajer sakramentsky spravil. Krom komediálního prvku, který sice přicházel jen jednou za čas ve vlnách, naštěstí ve vlnách tsunami, tu byl samozřejmě i pěkný další prvek, ale nevím, jak ho popsat, bohužel...prostě geniální prdel s hlubším smyslem.

Hlavní zprávy (2013) (pořad) odpad!

Mnó, zas tak strašné mi to nepřijde, ale z toho studia a znělky na mě jde tíseň... Edit po 4 letech: Omlouvám se, to jsem se asi musel koukat na něco jiného. Zrušte tu relaci prosím, děkuji :)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Asi můžu být rád, že už si knížku nepamatuju v takových detailech, v jakých mi byl představen samotný film, protože to odchýlení od příběhu se mi rozhodně nelíbí. Zvyknutí si na hřívu Martina Freemana (který je pro mě prostě Watson) proběhlo bez komplikací a potěšilo mne nasazení hlasu Benedicta Cumberbatcha k dráčkovi. Filmařsky byl snímek naprosto dokonalý, hlavně záběry na rozlehlé přírodní krásy jsem si vychutnával. I přes všechny nevyhovující záležitosti si ode mne výtvor zaslouží 5*, ale oproti prvnímu dílu šlo u mne hodnocení lehce dolů... (jo a vlastně jsem druhou půlku usínal, ale ono už bylo na mě trošku pozdě...)

Jen 17 (2013)

Co to je? To je film nebo tak něco?

jOBS (2013)

Jobs je úplně jiný než já (tím končím kopírování) Nevěděl jsem, že o něm nic nevím, tak jsem se aspoň trošku dozvěděl. Přišlo mi zvláštní, jak film vzhledem k celkem dlouhé metráži rychle uběhl, aniž bych zaregistroval nějak mnoho výrazných momentů a vůbec nějakých momentů. Ale jinak jsem se trošku poučil a možná i pobavil, to už sám nevím.