Ricardovi (2021)

Bylo to o hovně. Úplně o ničem. Žádný konflikt, žádná katarze, nic. Bardem s Kidman vůbec žádnou lásku nebeskou na diváka neprojektují. Působí nesourodě, hlavně Bardem je vedle Kidman těžko uvěřitelný postarší páprda s bříškem, který vůbec nevypadá na kubánského pěvce slaďáků a už vůbec ne na milovníka. Rádoby napětí, že je Lucy komunistka nebylo vůbec napínavé, Vůbec nic jí nehrozilo, tou dobou už byla slavná a milionářka!!! Že by jí zrušili show, no bóže! Do kriminálu ani na Kubu by ji nevyhnali!!! A druhá linie jejich příběhu, tedy že ji podváděl, bylo ukázáno jen na konci velmi trapným způsobem a tou dobou už nikomu po té plahočící se nudě s plytkým obviněním z komoušství na tom vlastně ani nezáleželo.  Veškerá ta vycpávka o kreativních konfliktech se scénáristy a režiséry byla taky nudná a nezajímavá. Asi jako jakékoliv jiné tvůrčí problémy a dilemata, které řeší snad úplně každý tým který něco vytváří v divadle, ve filmu či pro televizi. Nic světoborného!!! Lucille měla svůj názor u čtení okolo stolu na změny ve scénáři a prosadila si je! No, to tedy bylo opravdu napínavé terno sledovat!!! Bravo Lucille! Tak o tom natočíme celý film a ještě přihodíme nemastné, neslané obvinění z komoušství! Jaká to existenční dráma!!! A nakonec, jako zlatý hřeb, se provalí, že ti starej zahejbá! Jediné oko nezůstalo suché!!! Chudinko!!! Myslím, že ten film chtěl udělat z velblouda komára a nafouknout jakési tehdejší dobové pšouknutí v bulvárním tisku, že Lucille Ball byla commie, ale nějak se jim to nepovedlo. Žádné drama se z toho nevyklubalo. Lucy kvůli tomu rozhodně nepřišla málem o život, jak plkala jakási talking head pamětnice u bazénu hned na začátku. Ano, lidé díky Un-American committee přicházeli o práci a byli popotahováni a šikanování tehdejší vládou, ale zrovna Lucille Ball byla tak populární, že se nemusela ničeho obávat. To nám chtěli tímhle filmem neobratně říct? Celé to úmorné plahočení vyšlo jako vlažná ukázka ze zákulisí Hollywoodu let čtyřicátých a padesátých, bez jakékoliv šťávy, náboje a energie. Po jeho skončení jsem stále čekal, že se ještě něco musí stát, něco zajímavého, o čem by bylo hodno natočit film. Páč já tam nic takového za celou dobu nezaznamenal. Za mě slabých 10%

Saved by the Bell (2020) (seriál)

Co blbnete všichni s tím odpadem anebo jen jednou hvězdou? :))) Vždyť je to tak špatný, až je to dobrý, ne? Celkově mě ti zmrdi na tý střední neskutečně serou, ale některý vtípky mě pak fakt zase naprosto dostanou. Takže jim totál odpad dát fakt nemůžu! 60%

Třeba mě sežer (1997) (seriál)

Kdo chce zavzpomínat na kopírky velké jako lednice, pevné linky se zakrouceným drátem od sluchátka, laptopy tlusté jako Vojna a Mír, CRT monitory zabírající polovinu plochy kancelářského stolu, a život bez všudypřítomných mobilů, je zde správně. Devadesátky v redakci módního časopisu v New Yorku. Klasická US sitcomová oddychovka, občas ne moc vtipná, ale neurazí. Nutno ovšem podotknout, že koncem milénia byly v tomto žánru k vidění mnohem kvalitnější řachandy! 60%

Zhulený bratři (2021) (seriál) odpad!

Pro pubescenty asi dobré. I když už asi nejsem ten správný demografik, tak třeba u Storybots či Sponge Boba taky nejsem, ale ty jsem zkouknul celé a mám je rád dodnes! Tohle se ale fakt nedá. Neustálé řitní, hovnové a marihuanové "vtípky". Takový masochista fakt nejsem!  0% jen po dvou epizodách... A sbohem a šáteček.

Sousedství (2018) (seriál)

Cokoliv s nepřekonatelnou Tichinou Arnold z The Martin Lawrence Show!!! Beth Behrs z Two Broke Girls taky neuškodí! Že je to výborně napsané, je nasnadě. Totál pohodovka-oddychovka s hlubším záběrem do amerických černo-bílých rasových vztahů. 100%

Finch (2021) odpad!

Nebavilo mě to, nezajímal mě ten jejich plight a ten jejich ordeal. Z mé strany nedošlo k žádnému emočnímu spojení s postavami, a to v žádné rovině, pozitivní, negativní, komické, zajímavé, či prostě jen ze sympatií. Žádná z postav ve mě nevzbuzovala žádnou emoci. A to ani roztomilý foxteriér, který mi svou funkcí ve filmu připomínal spíš takového Žeryka z Hurvajze. S naprosto žádnou postavou jsem se za tu hodinu neztotožnil a ani k žádné nepojal sympatie. Děj se vlekl a táhl a hlavně byl o ničem. Ještě před půlkou jsem se začal dívat do mobilu, a po chvíli mě film přestal bavit úplně. Zbytečně rádoby "existenciální" cosi, drama bych to nenazval, komedie, to už vůbec ne. Blbost bez humoru, či čehokoliv zajímavého, nového, světoborného. Jakési robotické ruce ořezávající a digitalizující knihy na skeneru nás měly jako uchvátit? Dialogy a všechny rádoby "vtipné" a "awkward" interakce Hankse s robotem kterého si doma v bunkru sešrouboval z mixéru a toustovače, nebo co, byly trapné, nudné a nevtipné. Taky, existují i jiní herci než Hanks. Všeobecně proti němu nic nemám, ale už je ho trochu moc, ne? Hanks se na takové ty různé trosečníky a zbědované, zarostlé zoufalce v nesnázích svým herectvím určitě hodí, ale už by mohli dát šanci i jiným, ne? Podle mě nejhorší na jakémkoliv filmu je když vás nezaujme ani jeden osud aspoň jediné z postav a vy do toho hodíte v půlce ručník. To je podle mě ostuda pro scénáristy i režiséra. Ve filmu se toho nemusí dít moc, není potřeba neustálá akce, či svižné posouvání děje, viz Green Knight, ale aspoň jedna z postav (a nemusí to být nutně ani ta hlavní) by vás měla zaujmout tak, že vydržíte až do konce. Hanks to bohužel nezachránil ani kdyby hrál jako o 11 Oscarů! 0%