Letuška (2020) (seriál)

Nedivím se že herci v Hollywoodu fetujou jak o závod, když musej hrát v takovejch píčovinách. TOTO REVIEW OBSAHUJE SPOILERS! Bože to byla slátanina, která začala celkem slibně jako svižně klipovitě odstartovaný poctivý whodunnit, kterýžto ale po pár epizodách dokonale vyšuměl díky nelogickým a za vlasy přitaženým zvratům, i zcela dementnímu chování nejen hlavní postavy, ale i všech vedlejších, které, snad krom dvou dementních agentů FBI, byly všechny zapleteny do nějaké kriminální činnosti, kterou měli jako svůj vedlejšák!!! Největší úlet? Gay campy steward, kolega hlavní hrdinky, ze kterého se ve finále vyklubal cvičený a ozbrojený tajný agent CIA, který hlavní hrdince zachránil last minute život zastřelením záporáka (se kterým skoro celou dobu chrápala) v akci, za kterou by se nemusel stydět příslušník Mossadu! (Vykopnout dveře, během vteřiny přečíst situaci v neznámém hotelovém pokoji, rozeznat v místnosti záporáka a sejmout ho na první ránu.LOL!) Dialogy byly na stejné úrovni jako v sitcomu (a to není kompliment), herectví o kapánek lepší. Tím chci říct, že to Kaley Cuoco po herecké stránce zvládla, takže to bylo díky ní docela koukatelné, bohužel to ale scénář nezachrání! Po takové čtvrté, páté epizodě už jsem se musel nutit to dokoukat. 30%

Slečna bestie (2020)

Slabota. Párkrát se člověk zasmál, ale to je asi tak vše. Filmařsky je to regrese do osumdesátek. Prostě klasická nudná a nezáživná holywoodská rutina. Přesně podle šablony, nic kreativního ani umělecky osvěžujícího tu nehledejte, jen dobré a poctivé filmařské řemeslo made in USA. Nic, ale opravdu nic zvláštního, ani moderního v kameře, střihu, režii, dialozích, či výkonech herců, co bychom za posledních 40 let neviděli v 90% americké mainstreamové produkce. Někdo má tuto sázku na jistotu rád a nevadí mu. Mě už nudí, některé části tohohle jinak námětově zajímavého dílka opravdu neodsýpaly a docela se vlekly. Vaughn skvělý jako teenagerka v těle dospěléo chlapa??? To jako vážně??? Ten byl bohužel pro mě nejslabším článkem! Na tuto roli bych si představoval spíš výkon ve stylu campy pitvoření Jima Carreyho když hrál puberťačky v SNL, než civilní, nemastný neslaný výkon Vaughna s občasným zavlněním v kyčlích a povoleným, svěšeným zápěstím... Celé to byl úlet, tak proč se nevyřádit a neudělat 18tku v těle 50tníka taky pořádně ulítle? Vaughn nudil a výkonem nenadchl. Promarněná šance jak režiséra, tak Vaughna a jasný miscast! 30% za těch pár vtipů které jinak předvídatelný scénář docela oživily, ale celkově z toho mohla být mnohem větší a ulítlejší řachanda, kdyby vynechali trapno-scény o osamělé matce připravující se na syndrom prázdného hnízda, o šikaně na střední, homo-tématiku, apod. woke partonizing, poučno-výchovné nesmysly pro mládež. Film je plný PG-13 sprosťáren a sexuálních nechutností, o gory věcech s cirkulárkou a motorovou pilou ani nemluvě, přitom má sladkobolné výchovné scény jak pro pre-teens, pro které rozhodně určen není! Nás dospělé nad 21 už takové výchovné woke pasáže fakt nudí. V tom jsem viděl velkou diskrepanci. Scény jako ta s matkou povídající si se svou dcerou přes dveře zkušební kabiny o tom jak je sama po smrti manžela a bude ještě osamělejší až jí dcera odejde na vysokou, byla opravdu jednou z těch totálně mimo, které filmu hodně ubraly jak na tempu, tak na celkové atmosféře.

Central Park - Episode One (2020) (epizoda)

Mnohem nudnější a zdlouhavější Bob's Burgers, a to hlavně díky neustálým písňovým vložkám. Ano, tato trapárna je pojata formou muzikálu. Vtipů či komedie po málu, ale za to protagonistů bursting into songs habaděj! 30%

Co děláme v temnotách (2014)

Taková banda humorná něco jako Genzer se Suchánkem u nás, ale na novozélandský způsob. Mělo to působit jako dokument, tedy protagonisté s kamerou namířenou neustále do ksichtu měli působit "autenticky živě" a snad i amatérsky, ale působilo to chvílemi opravdu trapně a opravdu amatérsky, až dětinsky pubertálně. Někdy se vtípek či gag povedl, někdy ne, a někdy to bylo dost na sílu a ochotnické, viz setkání s vlkodlaky. Žádná hlavní dějová linie, která by dodala záživnosti a gradovala by postupně tak, aby se vám u toho chtělo zůstat až do konce. Já jsem se z těch gagů a vtípků volně řazených za sebou začal brzo ztrácet a se mnou i zájem a soustředění. Nebylo se soustředit na co. Kdyby mi bylo 16, asi bych byl z tohohle úletu nadšený. To mi ale už dlouho není, takže 50%.

Hraběnka (2020) (seriál)

Kdyby Katherine Ryan byla pes, byla by basset. Příšerně se oblékající ošklivka řeší svůj život rozvedené ženy po 30tce a s fakanem. Taková kanadsko-britská Amy Schumer wannabe. Tedy ona je rozená kanaďanka ale přesídlená do UK. Stejně jako Amy sází na shock value všech těch sposťáren a postelových vulgarit co jí lezou z huby, a myslí si, že si tím zajistí dlouhodobou kariéru. No, však všichni víme kde je dnes Amy, a jí podobné komičky, (Chelsea Handler, anyone?). Otylá jako prase před porážkou dělá trapnou a nezáživnou cooking show na Food Network se svým manželem, kde každý recept obsahuje čvrt kila másla nebo půl litru olivového oleje. (Viděl jsem pouze jeden díl, a chtěl jsem se zabít!). Jinými slovy, neštěkne po ní ani basset. Katherine je stejně tak vulgární a sprostá, se spoustou rádoby "šokujících" postelových vtípků o spermatu, penisech, a samozřejmě, jak jinak, o svojí pussy, atd.. atd... Jak už to tak u ženských "komiček" moderní doby bývá. Nic nového pod sluncem, pořád a furt dokola ženská témata "neotřele" a velice nebojácně "na plnou hubu", tedy sprostě se spoustou vulgarit. Protože jsme dnes již woke a emancipovaní, tak se tomu všemu, čím si chudáci ženy ve vztazích s muži musí kolikrát projít a "vytrpět", můžeme v klidu s touhle odulou obludkou z Kanady klidně zasmát, což? Tedy pokud by tu bylo něco k smíchu. Neříkám, že nastolená zápletka s jejím bývalým vás nedonutí se na to celé epizodu po epizodě podívat, a že některé postavy opravdu pobaví (nová bohatá snoubenka jejího ex, např.), ale ani kraťoučký psychologický rozbor její postavy v předposlední epizodě, který nám odhalil, že její snaha nezklamat se opět v lásce a nepřijít opět k bolestivému rozchodu s dalším chlapem v dalším vztahu po ztroskotaném manželství s členem boy bandu, z ní dělá studenou, krutou a zlou bitch nezdravě visící na své dceři, která od sebe všechny odhání, nestačí na to abych tomu dal víc než 45%. (Navíc se mi fakt jako ženská vůbec nelíbí!) Katherine možná někdy byla hezká, za mlada, než jí ale, asi z toho všeho alkoholu a antikoncepčních pilulek, otekl ksicht a narostla druhá brada, neboli vole. Odpad to určitě není, ale ani žádná zapamatování hodná kultovka, či řachanda typu Derry Girls. Neodsejpá to, a script bohužel sází často jen na vulgární a sprostý, postelový humor. Její život zoufalé svobodné matky osciluje mezi dokonale oddaným, spořádaným, trochu nudným a kariérně zajištěným hezounem-dentistou, a totál hasbeenem záporákem, magorem, budižkničemem a zavrženíhodným, mysoginistickým hajzlem co ji před lety ofakaněl a opustil a se kterým musí coparentingovat. Jak říkám, 45% s odřenýma ušima.

Veliká (2020) (seriál)

Něco mezi Coppolovou Marie Antoinette a Favoritkou, což není kompliment tomuto dílku. Jen Coppola neměla u Kirsten Dunst na Francouzském dvoře černochy, a tady, v Rusku v 18. stol (!), se to jimi na carském dvoře jen hemží! Proto pouze 2 hvězdy za totální politically correct, inclusive píčovinu! Vím, že to je volně a klipovitě a polopaticky vyprávěná fantasmagorie na motivy života Catherine the Great. Ale i tak! A že jsem dle některých rasista? Tak když teda můžou být v Rusku v 18. stol. na carském dvoře černoši, to už by mohl Car Petr vytáhnout v některé scéně ležérně iPhone, zavolat si Uber a odjet s ním na lov zajíců do lesa! FAIL! P.S. A že jsou postavy a děje zjednodušené do snadno pochopitelné černo-bílé karikatury, to snad dojde většině diváků. A těm, kterým ne, u těch na tom stejně nezáleží. Ti se na intelektuálním večírku v Akademii Věd s nikým na téma Kateřiny Veliké nikdy bavit nebudou. Takže co? H..vno! Chabých 30%.

Ke hvězdám (2019)

Docela drsné zobrazení lesbických problémů v 60. letech ve střední redneckovské, silně křesťanské Americe, a na malé vesnici k tomu, s docela úchylným příklonem k depikci mental health disorders dospělých a jejich abúzivnímu chování vůči svým dětem, a to včetně fyzického násilí. Zdlouhavé, nezáživné vyprávění, kde se daří jen těžko udržet pozornost, neboť žádná z postav, ani dějových linek nezaujme natolik, abychom dychtivě sledovali co se bude dít dál. Herci se asi snaží, ale scénář a režie má pro ně role jen jednostranně střižené, které nedovolují žádný hlubší posun, či vysvětlení jejich jednání. Matka hlavní hrdinky pije, je narcisistická, sexuálně frustrovaná flundra a závidí své dospívající dceři absolutně vše. A tuhle, a žádnou jinou fasetu hraje představitelka této role v každé scéně ve které se její postava ve filmu objeví. Je to takové vyprávění jakože se musí, ale nechce, nebo možná nechce, ale musí? Nepřipadla mi tady produkce a režie jakože je to jejich passion projekt. Asi i scénář a dialogy a vývoj postav tak abychom se o ně opravdu začali zajímat, nějak pokulhává. Celá story působí křečovitě, jakoby na sílu našroubovaná, aby se na ní dalo předvést, jak to měli gay lidé (v tomhle případě gay ženy) před 60 lety těžké. Jako nic proti, ale problematice historie LGBT se věnovala a věnuje spousta jiných filmů mnohem lépe a zajímavěji (Milk, Pose,..jen namátkou). Tady vás nic nevtáhne do děje, a už vůbec nic vás v něm neudrží. Nesourodé epizody ze životů protagonistů, které se nepodařilo přivést k nějaké smysluplné koalescenci. Reálie 60. let byly skvělé, ale to je asi tak vše. Silný lezbický podtón vyplave napovrch až hodně za polovinou filmu po provalení aféry dvou místních žen. To už je člověk ale tou nudou tak apatický, že ho ani nezajímá jak toto drama z tohoto, na tu dobu "děsivého" odhalení, skončí. 35%

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Toy Story 4: Příběh sraček. Karma je svině a Tom Hanks určitě dostal coronavirus za to, že se téhle trapárny zúčastnil.

Miss Americana (2020)

Profesionální oběť. Kdo neprohlédl, že její tlachání o tom, že její (křehká) sebedůvěra je závislá jen na potlesku a ocenění od fanoušků a vnějšího světa, bylo vlastně to samé na kameru pro dokument, aby dostala opět to, z čeho už je tak unavená, tedy opět potlesk a ocenění od fanoušků a od vnějšího světa. Jinými slovy narcisistka co touží po pozornosti a uznání ode všech a odevšad, točí sebestředný dokument o tom, jak je to hrozné, že její sebedůvěra závisí na pozitivní reakci a uznání z okolního světa a při tom tento dokument samotný má pro ni plnit tu samou (narcisistickou) funkci, tedy zajistit jí pozornost a uznání od okolního světa, ukázat jaká je to skvělá, výjimečná, nadaná a silná mladá žena a umělkyně, která bojuje se světem a jeho nepravostmi a nespravedlností. Nic proti ní nemám, hudebně mě nikdy nijak neuchvátila a je pro mě docela neutrální postavou, ale po shlédnutí tohoto doku už chápu, že se spousta médií a fanoušků proti ní obrátilo a začali ji nazývat otravnou. Mně tak chvílemi taky připadala.

Na nože (2019)

Cnostná emigramntka z Uruguaye s dobrým srdcem a skrz naskrz čestná, hodná, pracovitá, spolehlivá, nesobecká, nezištná, obětavá, a navíc tak upřimná a čistá, že lhaní jí chudince způsobuje zvracení, to nandala zpovykané rodině odporných amerických kapitalistických povalečů a imperialistů, kteří mají tak nechutné zpátečnické ultra pravičácké proti-emigrantské názory a jsou morálně zkaženější a chamtivější a xenofobičtější víc než samotní vrazi z Wallstreetu, tím, že si po právu zasloužila získat v dědictví všechen jejich majetek a velké honosné sídlo jejich dědečka, a jim zbyly, za jásotu socansko-marxistických demokratů, jen oči pro pláč. A to jí, samozřejmě, za to že je tak cnostná, pracovitá a šlechetná emigrantka z Latinské Ameriky, po právu zcela patří. Příběh na posílení sebevědomí utiskovaných a chudých under dogs, proti kterým Trump postavil zeď, ale kteří přesto svou dobrotou srdce a krásnou čistou duší (která dokonce ani neumí lhát aniž by se jí nedělalo šoufl od žaludku), ty zlé bohaté xenofobní utiskovatele nakonec přechytračí a oberou o všechen jejich majetek! Krásná novodobá alegorie woke amerických neo-marxistických levičáků, jako by vyšla z pera samotné Alexandrie Ocasio Cortez a Bernieho Sanderse a jejich wet dream o znárodňování a vysokánské taxaci miliardářů-vykořisťovatelů a předání jejich miliard chudým a potřebným (jako jsou např. čestní a pracovití imigranti) v US socialistické utopii, kterou již mají ve svých dutých komušských hlavách přesně narýsovanou, jen co svrhnou Trumpa v příštích volbách 2020. Z tohoto levičácko-marxistického moralizujícího message ze kterého AOC při shlédnutí musely samým vzrušením pleskat vlhké pysky o sebe, se mě teda zvedá žaludek i bez lhaní! 20%