Sousedství (2018) (seriál)

Cokoliv s nepřekonatelnou Tichinou Arnold z The Martin Lawrence Show!!! Beth Behrs z Two Broke Girls taky neuškodí! Že je to výborně napsané, je nasnadě. Totál pohodovka-oddychovka s hlubším záběrem do amerických černo-bílých rasových vztahů. 100%

Zelený rytíř (2021)

Koukám že lysohlávek, a jiných psychedelických houbiček, rostlo ve středověkých lesích neúrekom. Vizuálně nádherná a čistá středověká magořina na acidu. Zjistíme, že počátky Daguerrotypie se odehrály kdesi dávno na jakémsi hradě ve středověku, a nikoli v polovině 19. století, že tětí hlav bylo velice rozšířeným koníčkem i mezi běžnou populací, a appearance bude mít i mluvící liška Saint-Exupéryho z Malého Prince.  Za mě, toto velmi uvolňujícím a odpočinkovým dojmem působící dílo tedy celkově jasných 100%!

Mike Tyson Mysteries (2014) (seriál)

I při mírné mentální retardaci (IQ 70-79, což je oficiálně potvrzené IQ Mike Tysona - google it! pokud mi nevěříš!) z vás kupodivu může být skvělý cameo voice over actor v totálně úletovém animáči! Takováto pohodová "inteligentní" oddechovka byla na našich přijímačích již dlouho zapotřebí! LOL! 100%

V rytmu srdce (2021)

Velice silný příběh obyčejných lidí, i když z velké části sluchově postižených. Takže zas tak obyčejní nejsou, přesto mají obyčejné problémy jako my všichni. Zatím asi to nej co jsem v roce 2021 viděl!!! Myslím že skvělý cast, režie i scénáristé vymetou všechny možné i nemožné ceremonie a nasbírají za toto velice citlivé a po dlouhé době "normální" dílo spousty cen! Proč píšu "normální"? I když jsem vehementně za práva např. LGBTQ+ a reprezentaci všech menšin, ať už rasových, či makových, tak všeho s mírou a ne na sílu a za každou cenu. Ano, zde je v popředí jednoznačně motiv menšiny sluchově postižených, a krásně a nenásilně vykreslený coming of age dvou teenagerů kteří k sobě hledají cestu (scéna v jezeře mě doslova rozbrečela - ti kdo si již odtruchlili ztrátu mládí pochopí :), ale "normální" je dílo tím, že v roce 2021 kupodivu nevidíme nikde trapně žoviální a rozšafný gay pár, ba ani lesbický, a nikde se necpou do podstatných vedlejších rolí černoši či Asiaté za každou cenu, a jako pěst na oko. Znovu opakuji, že proti žádným z výše jmenovaných menšin absolutně nic nemám, a že reprezentace menšin v umění je důležitá, ale tam, kde dává smysl a kde nepůsobí jako přitažená za vlasy a na sílu a kde se z ní nestává otřepaný a únavný stereotyp. Tady vidíme nej kámošku hlavní hrdinky bílou, hetero holku (!), a to chce od tvůrců v dnešní době koule! Nikoli nějakého stereotypně vykrouceného, ascerbického a sarkastického gay spolužáka, pro větší komický impakt, či ulítlou emo lesbičku, jak dnes tyto role naprosto tupě a bez citu k příběhu obsazují dle reprezentačních kvót naprosto všechny americké produkce. Tímto byl film, krom dokonalého scénáře a úžasného zpracování, naprosto osvěžující!!! Viděl bych to minimálně na čtyři Oscary!!! 100%

Pomsta s chutí třešní (2021) (seriál)

Body snatching, horrorové, zombiovské, LA-ovské noir pokoukání s dokonalou early devadesátkovou atmosférou bez mobilů, tabletů a apple notebooků. Jak osvěžující. O atmosféře je tohle ponuré a docela pomalé dílko mnohem více, než např. o pohnutkách či chování postav, jelikož ty jsou dost často těžko pochopitelné racionálním rozumem diváka. Děj, zápletka i konečné rozuzlení a kupodivu i happy end jsou přesto velmi dobré, a i přes ponurou noir atmošku děj velice dobře odsejpá, a dočkáme se i nějakého toho humoru, mezi tou vší nechutností, násilím, krví, hororvýma lekačkama a zvracením koťátek obalených slizem. Díky naprosto civilní a výrazově dokonalé Rose Salazar se tento seriálový štyk skvěle hodí k bingenutí na jeden zátah, její podmanivé a tajemné ztvárnění mladé scénaristky nově přišedší do LA za účelem zfilmování svého prvního celovečerního filmu vás naprosto vtáhne do děje ať chcete nebo nechcete. Za mě jednoznačně 100%

Co kdyby...? - What If... Captain Carter Were the First Avenger? (2021) (epizoda)

I po téměř 80 letech od skončení WWII je neskutečně uspokojující vidět nácky jak dostávají brutálním způsobem přes držky. A to navíc od superzmutované ženské! Vadilo mi hodně přehnané woke sdělení o údajném útlaku žen, jelikož je velice nepravděpodobné že by na přelomu 30. a 40. let minulého století opravdu mohl nějaký zakomplexovaný zmrd štěkat na ženu kdykoliv něco řekne, že ať je ráda že je jí vůbec dovoleno tam být. Chtěli tím asi ukázat jak daleko MeToo a jiná hnutí za ženská práva od té doby došly, ale to bylo v tomto vojenském prostředí nejvyššího velícího štábu opravdu trapné, přitažené za vlasy a velice nepravděpodobné. Vždy když ji ten kokot takto bezdůvodně a z ničeho nic okřikl jsem se úplně vzpříčil v křesle jak se mi to eklovalo. I tak dávám 100%! Brutální koncert nelítostného masakru nácků na zemi i ve vzduchu mě opravdu dokonale pobavil!

Jellystone! (2021) (seriál)

Dokonalý úlet při kterém se řehtám od úvodní znělky až do konce každé epizody!!! Každý okamžik je napakovaný slapstick akcí a neskutečně absurdním humorem. Takhle se dělá cartoon pro děti i pro dospělé zároveň, kdy můžou děti s rodiči společně strávit u TV nějaký ten quality time, aniž by se dospělý nudil či se musel do sledování nutit! Absolutních 100%

Star Wars: Vadná várka - Ztracená odměna (2021) (epizoda)

Konečně dobrá epizoda! Snad si seriál tuto kvalitu udrží až do konce! Po některých velmi slabých epizodách jsem měl sto chutí to nedokoukat! Zaplať pánbůh za návrat ke kvalitnímu scénáři a uvěřitelným zvratům a hlavně bitkám a přestřelkám, které v této epizodě byly naprosto realistické. 100%

Neporazitelný (2021) (seriál)

Zápletka která jednoznačně po dlouhé době zaujala na 100%, není otřepaná, plochá či bezduchá, dává smysl, a je velmi chytrá, propracovaná a dobře vymyšlená. Opravdu se napětí stupňuje, a i když zde máme něco málo ze Supermana říznutého Johny Bravem z Cartoon Networku tak přesto zápletka a její vývoj nedělá z diváků blbce. Už se těším na druhou season s čím se Omni-man vrátí ze své planety aby si Zemi, kde se na něj připravuje jeho vlastní syn, podrobil. Vizuál včetně animace postav i prostředí je skvělý, velmi japonsko-korejský, ale sans šikmé oči bez víček. Čili poevropštělý, ale některé obličejové výrazivo ostav, jako např. údiv, či šok, je přímo z japonských manga, ale umírněnější, takže to tolik nevadí. Největší ironie je, že Invincible vůbec není (alespoň v první sérii) invincible, ale dostává jednu nakládačku za druhou od kdekoho. LOL! Inteligentní a napínavá zábava plná zvratů a celkem logického chování postav a to i přes nadpřirozené schopnosti hrdinů a celkově fantasmagoriský svět, kde se představivosti meze nekladou. 100%