Východní přísliby (2007)

Tento film mě připadá opravdu jako skutečnost. Ruská mafie, neobjasněné vraždy, tvrdá a nepříjemná ochranka to všechno se projevuje nejen v tomto filmu v Londýně, ale řekl bych, že v naší společnosti také. Film Vám ukáže s jakou drsností a klidem se chovají hoši z východu. Jak jednoduché je se zbavit člověka. Vše toto je prostoupeno opravdu jedinečným hereckým výkonem Viggo Mortensena jakožto věrného "řidiče" ruské mafii, který je však ve službách tajné policiie. Příběh tento film má, děj se odvíjí výborně, skvělé prostředí ponurého Londýna. Uvědomit si, že mafie je všude je po tomto filmu hodně lehké.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Pravý western jak má být. Střelba, smrt, lstivost, padouchovost:-), hrdinství..prostě výborný western bez jediné chyby. Smekám klobouk před tím, jak se v dnešní době může film ze staré doby stát živoucí podívanou minulosti. Zaprášené kostýmy, slepené vlasy po dlouhé jízdě na koni a spoustu dalších přesvědčujících důkazů, že život na divokém západě musel být opravdu drsný. Děj filmu je opravdu napínavý, divák nemá tušení co ho v následujících minutách čeká. A ke všem těmto kladům Vám Russell Crowe ukáže jak se tasí pistole. A že to musí být sakra rylchle. Tedy nezbývá než si dát panáka whiskey a shlédnout tento film..:-)

Mrazík (1964)

Naprosto strašnej film, až jeho absurdita člověka zabíjí. Ale v českých luzích a hájích si silvestra bez Mrazíka představit nedokážeme!

Americký gangster (2007)

Dnes se mi do rukou konečně dostal tento film. Naprosto mě ohromil. To s jakou lehkostí je natočen, režie Ridleyho Scotta je opravdu místama až strhující stejně jako celý film. Na prostředí nelze nalézt jedinou chybičku. Každý detail je dokonalý, stejně jako herecké výkony. Tento fil si zaslouží být opravdu vysoko v žebříčku. Dokonalost sama.

Titanic (1997)

Nejlepší film všech dob!