Vraždy odvedle: Jasný důkaz (2017) (TV film)

Klasické krimi. Příběh by byl i zajímavý, ale herecké výkony strašné. Rozplétání případu není tak dobře napsané, ale dalo by se to přehlédnout. Policie je tady naprosto k ničemu. Konec není úplně velké odhalení (chybí nějaké "wau to jsem nečekal"). (Nehledě na další okolnosti jako třeba čím se živí hlavní ženská postava. Nechci říct že by ženy neuměly s nářadím, ale zrovna tato blondýna by podle mě neuměla použít ani kladivo).

Zevlovat a prudit (2009)

Občas jsem se zasmál (nebo spíš pousmál). Má to svoje poselství. Chtělo by to jenom silnější scénář a dostat z herců lepší výkony (nebo některé herce vyměnit).

PragueNight (2015)

Šlo by to podat lépe, ale muselo by to mít zkušenější tým za kamerou. Při některých rozhovorech mě trochu mrazilo (snad nikdo by chtěl zažít podobné věci).

Ztracení chlapci (1987)

Začátek je takový typický. Rodina se přistěhuje do nového města. Uběhla půl hodina a vlastně nic se ve filmu neděje. Konzistence je zvláštní a působí jako slepenec různých snímků dohromady inspirovaných jinými snímky té doby (Rošťáci, Noc hrůzy, Prokletí Salemu). Jakoby se Schumacher snažil napodobit od všeho trochu. Jinak ale snímek celkem baví.

Až vyjde měsíc (2012)

Wes Anderson má zvláštní styl. V jedno filmu vcelku slušný ansámbl herců. Po 20 minutách (které se mi zdály celkem dlouhé) se stále nemůžu rozhodnout, co je to vlastně za film a kam ho zařadit. Zpracování mi úplně nesedlo a celkově se mi film zdál jako úplně bez emocí (i když je tam spousta scének které by emocionální být měly. Většinu času se mi zdálo jako by hráli roboti). Chování postav podle mě taky docela neodpovídá (děti se nechovají jako děti, dospělí jako dospělí a rodiče jako rodiče). Některé scénky jsou celkem roztomile sladké (mladá první velká láska je krásná). Nejde o to že by byl film špatný ale prostě je to natočené tak, že si ke mě snímek (nebo já k němu) nedokázal najít cestu.

Upíři v Bronxu (2020)

Zvláštní spojení. Chce se to tvářit jako horor a film pro děti zároveň. Scénář není nápaditý (snad jen zabití skateboardem bylo trochu nápadité) ani zajímavý. Obsazení rasově rozděleno (v dnešní USA jak jinak). Několik trapných, nelogických scének které jsou do očí bijící (vědí že stojí proti upírům a že nejdou vidět v zrcadle a kameře, ale rozhodnou se je jako důkaz nahrát na mobil a pak se diví že tam nic není. Jdou večer zabít upíry, chtějí roztáhnout závěsy a pustit dovnitř denní světlo ale ono nic). Škoda, dalo se to natočit jako Útok na věžák.

Obhájce (2011)

Kromě toho že scénář občas sází na náhodu nemám nic co bych vytknul.

Psí vojáci (2002)

Celkem rychlí rozjezd. Vlkodlaci ze začátku nejsou moc vidět ale postupně se odhalují. Děj celkem předvídatelný. Přestřelka docela přehledná a správně akční. Kdyby Marshall dostal k ruce dobrého scénáristu, mohl by udělat sérii jako Underworld. Jako prvotina celkem slušný.

Satanova sekta (1975)

Delší úvodní titulky navodili zajímavou atmosféru. Začátek v dešti taky docela dobrý. Potom už se bohužel nejedná o vyložený zázrak. Postavy jsou celkem nijaké. Konečný Ďáblův déšť a rozpouštění je nekonečně dlouhé. Nevím proč ale čekal jsem něco trochu víc fantasy (asi jako Jeníček a Mařenka od Wirkoly, akorát ve starém sedmdesátkovém béčkovém pojetí).

REC 4: Apokalypsa (2014)

První půlhodinu se vlastně nic zásadního neděje a je celkem nuda. Když už to konečně vypadá na nějakou hororovou akci, je taková nezáživná (nemluvě o kameře). To že se zde objeví postava z Rec 1 a 2 je super ale polovinu filmu je stejně nevyužitá (nehledě na to že film jakoby ignoroval pár věcí z Rec 2), navíc jde poznat že je o něco starší než by měla být (přeci jen mezi rec 1 a 4 je 7 let). Scénáristicky dost zkratkovité. Ovšem i tak se jedná o celkem dobrou podívanou.