Rychlá změna (1990)

Belmondo si svojí roli opravdu užíval. Nemůžu si pomoct ale Murray mi do role klauna nějak neseděl. Celkové provedené zločinu nebylo tak zábavné a prošperkované jako u originálu. Následný útěk opět nebyl tak propracovaný. Jediná výhoda oproti originálu je kratší stopáž a svižnější vyprávění.

Rec 2 (2009)

Pěkně se naváže tam kde první díl skončí, za to velké plus. Dostáváme nějaké vysvětlení (posednutí ďáblem není zrovna originální ale i tak to beru) a posedlý zombíci můžou opět do akce. Záznam z potrubí (podle mě se spíše jednalo o větrací šachtu nebo klimatizaci) je pěkně mrazivý a navozuje správnou atmosféru. Následný úhel pohledu od dětí by nemusel být špatný, ale jsou celkem otravný.

Oni 2: Noční kořist (2018)

Za mě koukatelnější a celkově lepší než první díl. Nechápu akorát proč nepoužili ten revolver který mají (ale po tom co se rozdělí ho záhadně nemá ani jeden).  Co by rozhodně přidalo na hororovosti by byly třeba nějaké fotky těch skutečných vrahů na konci titulků nebo nějaké pořádné rozuzlení případu.

Oni (2008)

Občas to má vcelku dobrý momenty. Hodně to kazí bezcharakterní postavy. I když se ve filmu něco děje, měl jsem stejně pocit že se přešlapuje na místě a občas to působilo nudně. Konec je taky takový nijaký a chybí mi nějaké vysvětlení.

Karanténa (2008)

Američané natočili film podle úspěšného španělského hororu REC. Nechápu ale, proč se rozhodli to zkopírovat takhle doslovně, akorát s (někdy) horšími triky a pár přidanýma zbytečnýma (samozřejmě se sexuálníma narážkama) scénkama (například ve sprše nebo to co slyšeli přes mikrofon). Carpenter je sice dobrá herečka ale tohle bohužel nezachrání (a ke konci už i přehrává). Nápaditost nulová.

Honičky králička Bugse (1981)

První příběh o ukradení zpívajícího meče fajn a pobavil. Neuvěřitelná nostalgie 5*. Druhý příběh - první část taky super. Scénky se lvi byly asi nejlepší. "Vy jste jedl cibuli." "A ty budeš žrát olovo." Scénka při které jsem se potrhal smíchy 5*. Druhý příběh - druhá část není moc vtipná a gangsterské pojetí mi úplně nesedlo 3*. Druhý příběh - třetí část předávání cen. Spousta různých scének, zkrátka přehlídka grotesek. Některé sedí lépe, některé moc ne (tři prasátka nejsou moc extra). Každopádně dostane téměř každý svůj prostor, ale nejvíc je zde samozřejmě Bugse 4*. Celkově příjemné a vtipné (a vlastně řešeno podobné jako Fantastický ostrov Kačera Daffyho, akorát s hlavní postavou Bugsem.) 4*.

Kačer Daffy: Fantastický ostrov (1983)

Několik kratších příběhů které všechny spojuje kačer Daffy a jeho studna přání. Za mě úsměvné příběhy které si rád kdykoliv pustím a zavzpomínám na starší časy.

Lov na kachny (1949)

Jako krátký příběh ujde. Jde poznat že se jedná o starší kousek ze začátků.

REC (2007)

Celkem dobře natočené a místy děsivé. První polovina je taková příprava a druhá polovina se rozjíždí a rozjede to na konci pořádně. Mezi podobnými kousky found footage (Paranormal Activity nebo třeba Blair Witch) je tohle (podle mě) jasný výherce.

Les sebevrahů (2016)

Začátek nezajímavý a nudný. Minimálně první polovina filmu není vůbec strašidelná. Naprosto tuctový a jednoduchý horor kterých se natočí za celý rok hromada. Několik nelogičností. Ovšem poslední čtvrtina docela ušla (konečně se to trochu rozjelo).