Sbal prachy a vypadni (1998)

Chvilku sice trvalo než mě to chytlo, ale je to povedený klasický Ritchie. Super hlášky u kterých jsem se zasmál ("Jsi v pohodě Kenny?" nebo "Drážditel prdele").

Návrat do domu hrůzy (2007)

Úvodní titulky zbytečně dlouhé, navíc plné záběrů které jsme již viděli (což na mě hned ze začátku nepůsobilo nejlíp). Už během 20 minut plno klišé (žena vdaná za svou práci, rádoby strašidelná sestra, vidiny, pusa v autě, záporák se svou partou a mnoho dalšího). Nelogičnosti (např. Desmond Ariel nechce zabít protože by to bylo podezřelé kvůli její sestře a navíc by se mohla hodit v domě hrůzy, potom samozřejmě chvíli na to několikrát řekne že ji klidně zastřelí. Střílení na masivní ozubená kola a tak dále). Kamera otřesná. Zbytek filmu se nese v podobném duchu. Jediný co nebylo až tak hrozný byly masky (respektive make-up). Nemá cenu nic víc dodávat.

Dům hrůzy (1999)

Překvapivě docela stravitelný. Příběh je nyní propracovanější o nějaké detaily. Jádro je v podstatě stejné. Konec jiný a docela překvapil. Na remake celkem slušný.

Dům hrůzy (1959)

Nudnější rozjezd. Potom ale začíná vcelku dobrý (dnes již několikrát použitý, ale na tu dobu jistě originální) příběh. Jako horor to dnes už tolik nefunguje (přeci jen doba už je na tom znát a dnešní horory mají větší škálu možností), ale pokud chcete alespoň znepokojivou atmosféru a hádat co se asi bude dít dál, tak Dům hrůzy poslouží vcelku dobře.

Body Bags: Historky z márnice (1993) (TV film)

Benzínová stanice měla atmosféru a na tu se sázelo hodně (žádné lekačky nebo podobně) a vlastně to celkem fungovalo. 4* Vlasy. Jak může být někdo takhle posedlý svými vlasy. Nebyl to horor (alespoň 90% povídky nebyl). Bylo to drama? Možná. Bohužel, pro mě to bylo celkem nudné a nijaké. 1* Oko nebylo nic extra, ale špatné taky nebylo. Jednoduchý příběh který vlastně jako by vypadl ze série Věřte nevěřte. 3* Carpenter nás provedl až do konce. Bylo hezké vidět v cameo rolích všechny zúčastněné, ale snesl bych je ve větších rolích, nebo celkově nějaká větší jména do hlavních rolí. Celkově to působí trochu nesourodě. Chtělo by to trochu živější nebo nebo stejně atmosférický jako první povídka.

REC 3: Počátek (2012)

Jestli to měl být prequel (což bohužel nebyl) který se odehrává na svatbě, to asi nebyl nejlepší nápad. Když už tak aby se to točilo fakt u zrodu (což by bylo u té posedlé holčičky o které se mluvilo v předešlých dílech). Ale všechno ostatní (zpracování) je zvládnuto více než kvalitně. Akce natočena opět dobře. Super je i kamera která tentokrát přechází z Found Footage do záběrů z obyčejného filmu a přechod je přitom pěkně plynulý a téměř nepostřehnutelný. (Že by ta podobnost s Evil Dead byla jen náhoda nebo ji vidím jenom já?).

Karanténa 2: Terminál (2011)

Čekal jsem že udělají zase to samé co před tím a zkopírují Rec 2. Už od začátku bylo vidět že se druhý díl americké předělávky nebude držet zajetých kolejí (metoda Found Footage) a nebude bezhlavě kopírovat jako to udělal předešlý díl. Což ve výsledku pomohlo. Ve své podstatě se jedná o znovu převyprávění prvního dílu (akorát v prostředí letiště). Musím uznat že téměř vše co jsem jedničce vyčítal je tady na lepší cestě. Pořád je ale co zlepšovat.

Zamčený pokoj (2018)

Po delší době se nemůžu pořádně rozhodnout jestli se mi film vlastně líbil nebo ne (proto dám průměr 3 hvězdy). Jde o celkem zajímavý snímek který nemá jednoduchý děj. Nebo má jednoduchý děj ale je vyprávěn tak, že se to zdá jako složitý děj. Některé části super a dobře natočené. Od filmu jsem čekal jiný příběh ale už během asi 15 minut mi došlo že to nebude to co jsem čekal. Co je rozhodně nevýhodou je zbytečně dlouhá stopáž.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Všechny tři díly jsou super a celkově dávají úžasný příběh. Westernové pojetí posledního dílu je skvělé.