S tebou mě baví svět (1982)

Komedie století to není, ale docela jsem se bavil. V rámci české komediální předrevoluční i porevoluční tvorby se jedná o solidní nadprůměr.

Amarcord (1973)

I když jsou kolem náckové, i když je to nudné, zbytečné a všední město, i když potkáváte denně ty samé lidi, Vaše mládí není nudné a zbytečné. Zážijete chvilky štěstí, zklamání, naděje, lásky a tak dál. Budete snít o lepší budoucnosti, o ženách. Zkrátka život je jedinečný. a tenhle film je život.

Americký ninja 2: Konfrontace (1987) odpad!

Kompletně vykradená jednička, vlastně se jedná o předělávku nebo tak něco, stejné postavy, děj, akce. Neskutečně trapně nereálné bojově scény, špatné, pomalé a nudné. Nechápu, jak jsem to mohl mít kdysi rád.

Zkurvenej pátek (2000)

Tak to teda nic moc. Jasně, když jsem se na to chystal dívat, čekal jsem hustej negersej film se soustou černých koček a tvrdejch hlášek, ono to tam taky je, ale to provedení není tak hustý, jak by mělo být. Když se někdo rozhodne natočit podobnou záležitost, měl by jít tak daleko, jako jen to jde nebo být aspoň originální, či jinak zaumout, ale v tomto případě je to takový kompromis. A udělat kompromis u hustý černý komedie je chyba. Chtělý být fekálně tvrdí, ale nybyli.

The Tom Green Show (2000) (pořad)

Vezmeme oblíbeného komika a dáme mu volnou ruku ať udělá pořad pro mladé. Ono to nějak dopadne. Tom Green je vtipný, ale ne vždy. Jsou chvíle, kdy být jím, tak se upřímně stydím, ale jindy dokáže být originální a neotřelý a nechybí mu takový ten ulítlý teenagerovský styl. Když mu to sedne, je to psina.

Zloději z Harvardu (2002)

Jason Lee, Tom Green - čekal bych hodně, alespoň hodně srandy. Nedostalo se mi. Co se dá dělat. Pár podařených momentů neudělá film. Nic není dotažené, je to takové nedodělané.

Freddyho úlet (2001)

Úlet v každém případě a je na Vás, jetli je to dobře nebo ne. Trapní intouši to odsoudí na plné čáře, trapní zhulenci to budou vychvalovat na plné čáře. Říká se vůbec "na plné čáře"? To je jedno. A jedno je to i Tomu Greenovi. To, co bych od něj čekal, se mi dostalo. Nemělo to větší ambice a to, co to chtělo být, to to také bylo. Takže, Tome, naplnil jsi, co jsem od tebe chtěl, ale není to vše, což víš.

Kletba (2002)

Tak nevím, dobrý? špatný? Fakt nevím. Viděl jsem to, sledoval jsem to pozorně a nejsem s to určit, jestli se mi to líbilo. Zvláštní? Ano. Ale to je film sám. Něco mi tam přišlo jako výborné, něco jako naprostý kýč. Atmosféra mi přišla trefná a chválím ji. Ale co s dějem. Je to čitelný, předpokládatelný, ale přesto zábavný. Nechám toho, hodnotím průměrně. Zatím...

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Básníci už naději ztratili, neskončí důstojně. Skončí nepodařeným dílem, zbytečně natahovanou hovadinou, která uboze vykrádá staré básníky. Kříž není zdaleka ten pohledný mladík, Matásek není Kendy, nic není co bejvávalo. RIP

Jak básníkům chutná život (1987)

Nedá se nic dělat, něco tomu už chybí, vtipy jsou už ohranější, téma vyčerpanější. Třetí díl je holt třetí díl. Ale slušnou úroveň to přesto mělo. Kdyby to byl poslední díl, bylo by to důstojné, ale Klein je asi neukojitelný.