ArthasKarfa

ArthasKarfa

Jakub Karafiát

okres Praha
student Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy

5 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Sedm (1995)

  Asi nejlepší detektivní kriminální thriller z devadesátých let co byl v Americe natočen. Strhující drama plné neočekávaných zvratů a naprosto skvělé dějové linie točící se kolem sedmi smrtelných hříchů jak jsou popsány v knize knih. Normálně se u filmů tolik nebojím o hlavní hrdiny jako právě v tomto skvělém filmu, kde je každá sekunda napínavá a neuvěřitelná. Prostředí šedého města nabízí skvělé herní pole pro maniaka, který chce naplnit nesmyslný vraždící obřad, kterému jsou na stopě detektivové Davida Mills a William Somerset. Vůbec nejúžasnější je konec přátelé, nebudu prozrazovat těm co neviděli, ale.....zlo je mocná zbraň.

 • poster

  Drsná Planina (1979)

  Velmi pěkný film z prostředí pohraničí, kdy mladí kluci v řadách právě zřízené SNB začali dlouhý boj o neprostupnosti našich hranic. Herecké obsazení, autentické problémy jednotlivých účastníkům, krásná česká příroda nebezpečí tehdy ještě velmi rušné oblasti hranic, dávají filmu výbornou atmosféru.

 • poster

  Samotáři (2000)

  Snímek Davida Ondříčka o lidských vztazích, zvláštní době přelomu dvacátého a jednadvacátého století, lásce a porozumění. Scény ukazující člověka jako bytost plnou potřeb, snů a někdy velmi absurdních požadavků, které mají často podobu zcela zvláštních tužeb. Na to jak vážné téma lidských vztahů film řeší se i velmi zasmějete a humor, který celý film provází, Vás opravdu osloví svojí bezprostředností a kouzlem ve správnou dobu vyslovených vět. Celkový dojem z filmu tedy budete mí takový, že „My všichni jsme tak trochu Samotáři“.

 • poster

  Ztracenci (1956)

  Historické drama s období prusko-rakouské války s neobvyklou pravdivostí zápasu lidské duše nad úvahami o nesmyslnosti válek a zabíjení. Při cestě hrdinů přes horské úbočí a lesy schovaných do klínů hor Vám nejen vyhládne, ale začnete spolu s nimi uvažovat nad dvojí tváří Boha, který stojí na obou stranách bojujících stran, přísahy, povinnosti k vlasti, k rodině z bezmoci vrátit se domů, když každý voják musí chápat dezerci jako zradu právě těchto hodnot. Nezměrná tragédie, utrpení všech účastníků filmu a jejich životní prohry a myšlenky ve Vás začnou probouzet pocity pacifismu a zároveň obrovský pocit sounáležitosti k postavám filmu.

 • poster

  Tmavomodrý svět (2001)

  Krásný český film, kam se na to například hrabe americký Pearl Harbor. Tohle je film o válce, film o lásce, o lidech, o lidské hlouposti a komunistické persekuci opravdových hrdinů, kteří odešli bojovat za moře za svobodu naší malé republiky. Výborné obsazení Ondrou a Kryštofem do hlavních rolí, kdy si kluci opravdu sedli do rolí staršího a mladšího kamaráda a společně vyrazili do velké války aniž by čekali co je čeká. Kdo by si pomyslil jak skončí osud našich letců po vyhrané válce, jen díky nesmyslné ideologii, která zavřela za své mříže nejen hrdiny, ale i jejich sny o svobodě, míru a lásce, pro kterou odešli v roce 1939 bojovat. Děkuji převážně pánům Svěrákům za jejich krásné filmy.

 • poster

  My děti ze stanice Zoo (1981)

  Knížku jsem četl v prváku na střední někdy před 6 lety, žádná jiná kniha na mě v období mého dospívání nezapůsobila tak hluboce jako právě "My děti ze stanice ZOO", jezdíval jsem do školy v depresi a se strachem o budoucnost a tento stav jsem měl ještě dlouho po přečtení knihy, film je velmi důstojným ztvárněním příběhu, který je v knížce ještě krutější a naturalističtější než ve filmu, ale i tak pět hvězdiček zaslouží za ztvárnění tak otřesné pravdy jednoho života.

 • poster

  Teorie tygra (2016)

  Tohle je film, který by měl asi vidět každý chlap a je jedno jestli ženat, nebo jen ve vztahu. Krásně nám ukazuje jak ženy vstoupí do našeho života a pak ho celý ovládnou. Hlavně se nebát něco aspoň trošku změnit, nebo dopadneme všichni stejně na zelenině a pohance, sbohem uzené maso, pivo a zábavo. Ženy jsou na světě aby nás zachránili, ale za jakou cenu? Doufám, že tohle nebudeš číst lásko. :-)

 • poster

  Miss Hanoi (2018)

  Myslím, že po letech co je vietnamská kultura úzce spjatá s tou naší bylo na čase vytvořit podobný film, který ukazuje pohled nás Čechů na tuto subkulturu, která je čím dál víc ovlivněná naším sociálním a běžným životem. Detektivka výborně ukazuje právě naše vnímání lidí obecně nazývaných Asiati, které naše mysl nedokáže účinně rozlišovat podle státní příslušnosti. Dynamické propojení unaveného a předpojatého fízla Davida Novotného a mladé nezkušené policistky Ha Thanh Špetlíkové je výbornou omáčkou pro celý děj kriminálního příběhu. Oceníte nejen ryze českou osobitost postav, ale zároveň proniknete do sociálního kruhu lidí vietnamského původu.

 • poster

  Hlídka v Ardenách (1992)

  Ardeny...jako dějiště mnoha osudů v posledním velkém německém pokusu prolomit americké linie a prorvat se tak z totálního obklíčení. Tento film je jen úzkou sondou do malého sektoru této velké zimní ofensivy, je opravdu velmi silným a opravdovým zážitkem mezi muži německé a americké armády, zde se potkávají mladí muži, kteří jsou stejní, jen mají jinou uniformu, ale všichni chtějí klid mír a vrátit se ve zdraví domů.

 • poster

  Noční jezdci (1981)

  Krásný film z prostředí Československo-polských hranic, kde se utká boj finanční stráže s pašeráky, chudoby a zákona a hlavně boj lidského přesvědčení hájit práva nově vzniklé republiky. Myslím, že málokterý Čech zná události a nesnáze s jakou procházela nově vznikající Evropa a její hranice se stávaly často místem krutých a nelítostných osudů obyčejných lidí, kteří z většiny prošli strašnou Velkou válkou. Tento film výborně mapuje a ukazuje nesnáze se kterými se museli "novodobí hraničáři" vypořádat pro klid a pořádek Československa.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace