Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Na můj vkus až příliš velká divočina, která mi přišla bez logiky a zkrátka moc chaotická. Při sledování mi přišlo, že po první části filmu se museli snad vyměnit režiséři, jinak si nedokážu vysvětlil onen zub, kdy všechny myšlenky Waltera najednou zcela vymizely a film najednou nabral zcela jiný obrat. Proč stojí za to film vidět je ale především pro její atmosféru, ať si člověk vezme hudbu nebo prostředí, dlouho jsem se necítil tak plný energie. Na víc, než na tři to ovšem určitě nebylo.

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Člověk má chuť po tomhle filmu něco zakousnout. Co se týče děje, nemůžu říci, že bych se nudil, ale oživlé jídlo už mi přišlo trochu moc. Jistě, pohádka spíše pro děti, ale koukat se já na to v 8 letech, tak by do mě nikdo rok jahůdku nedostal. Film ovšem nabízí i klady, animace výborná a vtipu dostatek. Nakonec to tedy nebylo pro dospelého diváka tak špatné.

Zpráva o Europě (2013)

Film, který dělá žánru sci-fi moc pěkné jméno. Z napětí doslova naskakuje husí kůže a celý koncept, jakým je film natočen, je doslova úžasný. Líbí se mi hlavně gradace děje, která je ke konci až k nevydržení, ačkoliv začátek je teda poněkud línější. Osobně si myslím , že film si zasluhuje více než jedno shlédnutí, neboť člověk těžko může postřehnout všechny detaily při prvním shlédnutí. Může za to hlavně kompozice, která není čistě chronologická a proto se divák celkem snadno ztratí. Rozhodně to ale není na škodu, neboť i díky tomu je film tak mrazivý.

47 róninů (2013)

Zajímavým způsobem odvyprávěná legenda o 47 róninech, upravená o pár amerických efektů. Ty sice nejsou vůbec špatné, ale právě ta američnost mi v tomto filmu vadila. Začal bych především jazykem, kterému by slušela spíše japonština, než angličtina. Navíc vůbec celý film je natočen takovým tím Hollywoodským způsobem, který mu příliš nesedí. Dočkáme se tak mnoho minut, u kterých se divák celkem nudí, ikdyž chce vidět hlavně akci. Na tu bohužel musíme počkat až do samého závěru, ačkoliv čekání rozhodně stojí za to. Potěšilo mě ale hlavně, že ikdyž jde částečně o historický film, není zde žádné zbytečné vyprávění a vše je shrnuto do pár vět. Navíc bylo pěkné opět vidět vyvoleného Nea.

Bitevní loď (2012)

Někdy jsem opravdu rád, že nesdílím stejný názor, jako většina zdejších. Pro mě osobně to byla moc zajímavá podívaná, plná fantastických efektů a akce. Té tedy film rozhodně nešetří a je to jen dobře. Přeci jen, co si přát více, než hodinu a půl trvající námořní bitvy. Především pak ta úvodní byla radost pro oko. Hvězdičku zkazila jen první půlhodinka, která se celkem táhla a šla zkrátit na pár minut. Jinak si myslím výborné válečné sci-fi.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Nejlepší byla zřejmě první desetiminutovka filmu. Pak se z tohoto filmu vyklubal průměrný animák, který se sice může pyšnit skvělou animací, ale přeci jen mě už tolik nenadchl. Film zvolil úplně tu nejjednoduší zápletku o tom, jak se nějakým způsobem rozdělila mamutí rodinka a poté opět našla. Ke všemu se nám tu ukáže dospívající Broskvička, u které máte o nudu postaráno. Na druhou stranu moje nejneoblíběnější postava lenochod v tomto filmu překvapila a celkem pěkně jsem se bavil. Vůbec celkově si myslím, že film má svoje vtipné momenty a alespoň částečně humor vylepšil můj celkový dojem.

Jako za starejch časů (2012)

Není nad to vidět starou dobrou klasiku. A tou klasikou myslím hlavní herce. Legendy už nám sice o pár let zestárly, což se projevuje i na ději, který se táhne jako smrad, ale jinak to od dědečků nebylo tak špatné. Celkem mě překvapilo, jak moc dobře jsem se bavil, do toho všeho ta nenápadná gradace děje, kdy člověk neví, co přesně přijde, ikdyž ví, že něco přijde, opravdu dobrý filmový zážitek. Nicméně 90 minut je na tenhle film dlouhá doba. Uvítal bych více akce a hlavně zkrátil to únavné tlachání. Pak by se film pohyboval minimálně o úroveň jinde.

Navždy spolu (2012)

Člověk by nevěřil, co z životem dokáže udělat pár přerušených mozkových neuronů. Těžko sice říci, nakolik identický byl příběh se skutečnou událostí, přeci jen občas mi přišel až příliš poupravený na poměry diváka, hlavně co se týče emociální stránky, ale i tak jsem si film užíval. Navíc vidět hvězdný pár Channing - Rachel už je sám o sobě zárukou spokojenosti.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Musím řici, že film byl pro mě trochu zklamáním. Především pak kvůli hodnocení, které naznačovalo, že tento díl bude z celé série zřejmě tím nejvydařenejším. Samozřejmě jsem se ale i tak dobře bavil. Film házel jeden vtip za druhým a Stifler opět naprosto dokonalý . Na první tři díly, kdy mě po skouknutí tři dny bolelo břicho to ovšem nemá.

Probudím se včera (2012)

Po delší době dílo z České kinematografie, u kterého nemám chuť vypnout film po prvních 10 minutách. Sice nešlo o nějak kvalitní film, příběh šel mnohem lépe rozvinout, některé scény bych zase naopak vynechal, navíc mi některé postavy vyloženě neseděly. Dá se říci, že na světové poměry hodně podprůměrné dílo. Nicméně naše kinematografie dala laťku proklatě nízko a proto hodnotím tak, jak hodnotím.