• Western
  • Mysteriózní

Western (2017)

Název western evokuje příběh osamělého jezdce, který si poradí s místními padouchy- klišé. Děj se rozpadal do epizod, čekání na dramatický moment. Smrt koně to není. Střílí se málo - rána milosti pro koně. Místní mafiáni jsou krotcí... Závěr je nemastný, neslaný... Meinhard dostane pecku a ponaučení, ať si to nemaluje moc na růžovo. Čekal jsem víc. Scéna kamera na oscara. Jen ten scénář trochu slabší, ale s ním stojí a padá celý film. 3*

Cizinec ve vlaku (2018)

Už od Schindlerova seznamu mám slabost pro Liama Neesona ale tenhle film mu nedal vyniknout. Scénář dost předvidatelný, některé postavy jako arogantní makléř jedoucí poprvé vlakem mimo mísu... Konspirační zápletka je z velké míry klišé. Závěr z filmu - 2.setkání s tajemnou ženou už v roli agenta FBI je naprostý kýč. Slušný průměr. 3*

Sněhulák (2017)

Severské krimi = brutální vražda každých 20 min., policajt v depresi, jeho rodina kolabuje. Všechno tady je. Knihu jsem nečetl. Scénář je dobře napsaný, až na ten závěr. To je provařený a předvídatelný. Umím si představit 20 nápaditějších zakončení. Fassbender jako Hole je poněkud šablonovitý typ. Od začátku do konce - stejný gesta, mimika tváře. Plusem je Beltramiho hudba. 3*

Hora mezi námi (2017)

Nádherné exteriéry, předvídatelná story a příběh, kterému docházel dech. K.W. hrála trochu strnule. Zamrzlý herecký projev? Proč se jít na ten film podívat? Kamera je akční, příběh má spád, Kate Winslet má pořád co nabídnout a pak ten happy ending , jak se patří! Příběh je uvěřitelný a Alex po prožitém strádání neudělala životní chybu a nevzala si nudného panáka. Mezní situace prověřila charaktery a Ben prošel. Alex a Ben si byli souzeni, ale cesty osudu mají někdy podivné směry... 3*

Anita - švédská nymfička (1973)

Každý žánr má svá pravidla a tento film je hezká podívaná v žánru soft-erotiky. Místy je vtipný a hlavně erotické scény jsou vloženy do dějové linie, nejsou samoúčelné. Režisér s ním "díru do světa" neudělá, ale odvedl solidní práci. A byla by škoda nemít příležitost se podívat na Ch. Lindbergovou. :-)

Zloději zelených koní (2016)

Čím se liší výborný film od průměrného ? Na prvním místě scénář. Když je základ kniha, musí se přepsat do podoby, která nenudí. To se nepovedlo. Manželské neshody spíš nudí a ve filmu dostaly moc prostoru. Chybí dramatická zápletka. Tajemství Lišky a Bokové jako nosné téma filmu je trochu málo. K výkonům herců nelze než zatleskat hráli co mohli a dobře , ale zůstali pod svými možnostmi. 3*

Přes kosti mrtvých (2017)

Film zůstal za mým očekáváním. Závěr je naprostý kýč. A. Holland je spoluautorka scénáře a o to víc mě to překvapilo. Prostě úlet. Není každý den posvícení. Příště lépe.

Noci navzdory (2015)

Filmová řeč pana Grandrieuxe je náročná i pro milovníky ryzího filmového artu. Narativ je naznačen, minimum dialogů. Přemýšlím , pro koho pan režisér točí. Film je také médium a měl by být nositelem nějakého sdělení. To je u daného filmu tak zašifrované, že leckdo rezignuje. Je to hodně art pour art.

Smrtihlav (2017)

Přiznejme si, Jimenez není Bergmann. Chtěl natočit strhující reportáž o jednom nacistovi. Není to psychologická sonda do nitra osobnosti. Tomu odpovídá kamera. Je reportážní. Nedrží se historických realit. Opájí se naturalistickými obrazy poprav, mučení a la Mel Gibson. Při odchodu z kina jsem měl pocit, že jsem šel na jiný film. Teď už vím, kdo je to Jimenez a co se dá od něj čekat. Film neměl vyloženě slabé místo, ale ani žádný opus roku. Festivalových cen se nedočká. Vidět cizince hrát české postavy a slyšet jak zápasí s češtinou u vlastních jmen. To je lahůdka... 3*

Masaryk (2016)

Pokud jdu do kina na 12-ti Lvový film očekávám něco, co mě na 2 hod. přibije do sedadla a na konci budu popadat dech. To se nekonalo. Ač se Karel Roden snažil sebevíc. Film byl místy křečovitý, vykonstruovaný, scénář trpěl přílišnou fabulaci. Pominu skutečnost, že byl na hony od historické pravdy. Některé scény mlátí s divákem o podlahu kina. Když Masaryk - velvyslanec Československa - se v divadle snaží násilím prodrat ke státnímu tajemníkovi. Dále nelze věřit, že by se Beneš neinformoval o psychickém stavu Masaryka a nezjistil závislost na kokainu. Těžko by se snažil získat jej do exilové vlády. Snad jen ta kamera byla na lví úrovni. 3*