She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

Mám pocit, že mne připínákem znásilnila nějaká rádoby vtipná feministka a ten humor bolí víc než prdel. Uf... Ještě menší dovětek. Představte si jenom chvilku, že by to stejně bylo natočené z pohledu muže. To by snad nevzniklo ani někdy v padesátých letech nebo v devadesátkách u nás.  To jak je tam nakládáno s muži z jejího pohledu je brutální sexismus a neokecá to vůbec nikdo. Shodou okolností je mé guilty pleasure Sex ve městě a tam je to oproti tomuto vrchol decentní elegance. Nejhorší je, že to naprosto zbytečně nejvíc odsral Daredevil, fuj.   2/10

Betlémské světlo (2022)

Slibný úvod, pak shit epických rozměrů. Kdyby Svěrák už nikdy nic nenatočil, vůbec by mi to nevadilo. Aktuálně bych s libovolným námětem víc věřil Robertu Sedláčkovi a to má Jan doma Oscara.... Totálně bez soudnosti 3/10

Jazzmanovo blues (2022)

Jeden z nejvysmivanejsich režisérů posledních let na MZ natočil letos velmi povedený až výborný film. Je to jeho jediné režijní dílo v červených číslech na ČSFD. Po dokoukani jsem u titulků musel promnout oči když jsem tam viděl jméno Tyler Perry. V podstatě je to Zápisník jedné lásky v černošském jazzovém podání. A má to výborný konec. 7,5/10 a wow!

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Nic geniálního, jak by se to rádo vidělo, ale moc fajn cvičení. Příběh triviální. SPíše než forma to táhne dopředu obsazení Bernal, Donnelly a Man-Thing. V podstatě by mne velmi bavilo to viděl v dalším příběhu. Milých 7/10 do_Od_ Jestli jsi do ní zabouchnutý, tak doporučuju Cizinku, má tam vedlejší roli, ale je skvělá :)

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda)

Přiznám se, že se na to kvůli výživnému hejtu každý týden velmi těším a tento díl byl ke mně velmi štědrý už od začátku.  Měřítko je vzhledem k rozpočtu jeden z největších seriálových failů ever. Jak říkal PJ, že nenatočil Vyhnání z kraje kvůli nepatřičnemu měřítku po finále, tak tak někdo udělal celý seriál, no bože no. Koho by bitva o skanzen v Kuřimi nenadchla v seriálu za půl miliardy.  Také se velmi těším na zopakovaný trapný twist ze Stalloneho Samaritana. Také by mne zajímalo, kdo to psal, čtrnáctiletý kluk, co viděl ženský na katalogu spodního prádla leda tak. Protože nikdo jiný si nemůže myslet, že spolu všechny ženy automaticky a poklidně vycházejí a spolupracují, hahaha.

Verdikt (1982)

Paul Newman je po právu jedním z nejlegendárnějších herců. Já ho mám osobně nejradši jako šedesátníka kvůli Barvě peněz a Pevnosti Apačů v Bronxu, teď jsem si to potvrdil u Rozsudku.  Otázka je, jestli mohl tento film vůbec dopadnout špatně, když mají režisér se scénáristou dohromady 7 Oscarů a v hlavní roli jim exceluje jeden z nejcharismatičtějších herců všech dob. Asi ne... Byla by velká chyba to vnímat jako další nudné pomalu kostýmní soudní drama. Ano, má to naprosto triviální zápletku, kterou jsem v právnických seriálech viděl tak pětkrát, long story short upadající právník vytáhne do posledního boje s právnickým molochem. Člověk by čekal, že prostě nemůžou vybrat záporáka, který by se Newmanovi vyrovnal herectvím a charismatem. Člověk by se pletl, protože existoval někdo jako James Woods, který bez nadsázky v soudní síni i mimo ní často Newmana přehrával a to měl podstatně méně prostoru. Také jsem byl uplně hotový z mladé Charlotte Rampling, kterou máme dnes zafixovanou jako starou nepříjemnou paní, z desítek vedlejších rolí.  Pokud byste z toho byli nadšení tak, jako jako, vaše další oblíbená destinace bude Neznámý v domě s Belmondem nebo trestuhodně podceňovaný seriál Goliáš s B.B. Thortonem. Dokud budu nacházet takové skvosty mezi filmy, které jsem neviděl, nemá smysl nadávat na nový "nefunkční" Hollywood. 9/10

Kde zpívají raci (2022)

Je to pěkně zahrané i natočené, ale už zápletka je pseudointelektuální shit a navoněná červená knihovna s krimi zápletkou.  Danielle Steele pro lepší lidi. 5/10

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Skvělý malý mafinánský film s dokonalou buddy romancí nebo jak nazvat kamarádský vztah postav Al Pacina a Deppa. Člověk by až nevěřil, že se to poměrně věrně drží přesných událostí.  Long story short, naprosto mne to pohltilo od první scény a přesto, že to epikou ztrácí na slavnější mafiánské sourozence, určitě si to zaslouží místo v síni slávy mob filmů.  Já se tomu dlouho vyhýbal kvůli Deppovi, kterého moc kvůli maskovanému pitvoření moc nemusím, ale on pacholek umí i docela dobře hrát, když nešaškuje. Krásně to zestárlo, má to super patinu. 9/10

Cobra Kai - Série 5 (2022) (série)

Jak je možné, že to bylo popáté pořád tak dobré a epické? Oni naprosto fantasticky pochopili, proč jsme osmdesátkové cheesy pecky měli tak rádi. Bralo se to vážně a nevážně v ty správné momenty. A navíc to je tedy kurevsky zábavné i napínavé. Vážně jsem si x krát vzpomněl na Star Wars, takhle mají sakra působit jejich seriály, jenom v dražších kulisách. Tohle by tam šlo zkopírovat jedna k jedné s Jedii a Sithy. : )  A líbí se mi, jak vytáhli Silvera, to byl z původních filmů s přehledem největší svině.  Obrovsky se těším na snad finální řadu a doufám, že na turnaji vytáhnou pořádná camea. Klidně by tam slušel i Jackie Chan a překousnul bych i mladého Smithe. Když už tahají vedlejší postavy odkudkoliv, tak v New Karate Kid byla Hillary Swank a Michael Ironside. No a na turnaj do nějakého soupeřícího týmu vytáhnout Lorena Avedona, Sashu Mitchela, to by byl sen, fuck yeah! 9/10

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Zelená panenka, v těsných džínách roštěnka (2022) (epizoda)

Jestli je pro seriál omluvou, že je pro ženy, tak je to asi největší sexismus který jsem tu kdy četl a to tu máme RainMakera pro Kristovy rány... On je docela problém mít seriál o právničce, která evidentně nerozumí ani elementárně právu. Celá ta zápletka s autorským právem byla právnicky vyloženě k smíchu.  Co tam má být pro ženy, zabavena v baru s její kolegyní, kde jenom 2x padnul termín "směšní muži"? Aby kolo pochopil každý vůči čemu se vymezují.  A jako třešnička na dortu, nejvíc otravný homosexuální stereotyp pro návrháře, vážně tohle nikomu nevadí?