Rob Roy (1995)

Nejhorší, co se Rob Royovi může stát je, že na něj naběhnou ve fandové Liama Neesona po Taken nebo ctitelé Statečného srdce. A já to kdysi kvůli kombinaci obojího pronudil. Teď jsem se k tomu dostal přes MZ Live právě o Bravehearth. A byla to láska na druhý pohled. Je to jiný, ale ne horší film. Má to jednoho z něj filmových zaporaku s tváří Tima Rotha. Úžasnou skotskou hudbu Cartwella Burwella pasující k přenádherne skotské vysočině. Za sebe musím ještě vypíchnout Jessica Lange, která zpětně dokazuje, že silná ženská hrdinka nemusí být akorát jinak napsaný  chlap bez koulí.

Dlouhý víkend (2021)

Strašně fajn romcom. Nejlepší je, že to je silně i v těch elementech, o které vůbec nejde.  Ať vás ani nenapadne si o tom cokoliv zjišťovat. Hned nahoře na čsfd je spoiler jako blázen.  Za mne 8/10, objektivně tak 7/10.  Pro TedaGeorge a podobné povinnost.

Tajná invaze - Zmrtvýchvstání (2023) (epizoda)

Ano, není to takový průser jak čekat po AntManovi 3 a She Hulk. Ale velká seriálová událost? Ani náhodou. Vzhledem k budgetu a AAA hereckému obsazení by si to na férovku mělo rozdat kvalitativně s House of Dragon apod. Ani náhodou. U mne to má jako špionský film smůlu, že jsem teď dal to nejlepší z žánru posledních let jako Slow Horses, Faudu, Kfulim apod. No a tohle je žánrově tak na úrovni SNL skeče. Navíc ta opravdu divná parodie na Rusko, kde je undercover spousta černochů:)))) Vlastně to prohrává i s Jackem Ryanem. A taky považuji mimozemskou změnu identity za už možná desítky let překonané nudné klišé.  Ale jak jsem psal, není to až taková tragédie. Mendelsohn je jako vždy excelentní, s Furym má fajn chemii.

Hypnotik (2023)

Dobrý béčko. Já se bavil. Škoda, že to netočil Nolan ve formě. Ale i tak 7/10 Hlavně to mělo 90 minut, haleluja!

Citadel (2023) (seriál)

Ten poslední díl mne sral i jako kulisa k práci.  Škoda že to přestalo být vtipně špatné a začalo to být trapně špatné...

Medellín (2023)

Už jenom ten název musí fandové Entourage milovat.   V podstatě je to dvojka Pařby v Pattayi, kde skládali tvůrci komediální poctu bojovým filmům. Francouzům akční komedie poslední dobou žeru a Franck Gastambide má podobně našlápnuto jako partička okolo Philipa Lacheau. Sranda je, že si budoval jméno na napodobování Vína Diesela a teď je ve všem lepší. Hlavně tu tvoří super dvojku s charismatickým Ramzy Bediou, to je ten hlavní policista ze Ztracené kulky.  Zaporáka si to půjčilo z Breaking Bad a celkově to Hollywoodu přepáleně ukazuje, jak má vypadat akční komedie. Docela mne překvapil závěr a v podstatě zbytečně levné cameo. Ale chápu, že jsou tvůrci fandové, já jsem taky. :) 7/10

Znovu se zamilovat (2023)

Chopra Jonas se snaží, ale pořád ji to v Hollywoodu prostě nejde. Po Citadele další pruser. Ve zkratce je to ve všem horší než německý originál s Herfurth. Docela bolí obsazení herečky s obličejem pornohvězdy po milionu plastik do role domácí litující se puťky. Myslím, že to mělo opravdu katastrofální scénář, který spoléhal až příliš na schopnosti a improvizaci hlavního dua, na což ani jeden neměl. Heughana je taky škoda, v seriálové Cizince mu to šlo, ale ve filmu jedná role horší než druhá.  Pochválil bych jedinou věc, Celine Dion. Její presence a zasažení do filmu bylo opravdu vtipné a užívala si to. Pobavilo i cameo manžela hlavní herecky. 5/10

FUBAR (2023) (seriál)

Dal jsem 18 minut. Velmi bolestné. Je mi Arnieho líto v takovém projektu a ne že by si za to nemohl sám, dost už mu projevem ujel vlak.

To Catch a Killer (2023)

Rozhodně to není nic geniálního a je průser, že to v té žánrově mizerii působí jako zjevení kvality. Společenskou kritiku jsem tam moc nepostrehnul, tak mi nestačila ani vadit. Mendelsohn s Woodley oba super. Zaporaka znepokojivý.7/10

Čistě platonicky - Pilotní díl (2023) (epizoda)

Mám rád Rogena i Rose Byrne, ale tohle vypínám. Applu se to moc nepovedlo. Žádný geniální romcom se nekoná. Jen hodně ukecaný sitcom....a hodně nudný...