Rekonstrukce průmyslu (2016) odpad!

Experimentální odpad, který nedává smysl umělecky ani ekonomicky. Smutnou zprávou je, že autorka vede pražskou FAMU, pak to nemá s naší filmografií vypadat tak jak vypadá. 0 / 10

K jezeru (2019) (seriál)

Asi jsem udělal chybu, že jsem si místo seriálu nepřečetl knížku. Má to strašně super momenty, ale taky dost absolutního opaku. Ale kolem a kolem postapo Rusům prostě svědčí. Je to na Netflixu v 8 dílech, ale prý to koluje jako 90 minutový sestřih, což bych asi i zkusil. 6,5/10

Vláda (2010) (seriál)

OK, už dlouho jsem nic nebingnul takhle rychle a ne že bych byl na ty 3 řady za 2 a půl dne pyšnej. A je to velká srdcovka. Pilou Asbaek je bůh i když třeba oproti GoT a 1864 daleko civilnější. Bál jsem toho, protože to prý dělá z konzervativních politiků Hitlery a ono je to v konečném důsledku spíše naopak. Bohužel ty věci, co tam byly před 10 lety šokující jsou dneska v reálu slabým čajem a normou. Co bylo strašně svěží je o sobě pochybující a chybující premiérka, která mění názory. Což bych upřímně chtěl vidět i v reálu a u lidí smyšlených i skutečných nechápu tu posedlost názorových a nechybujících supermanů. Strašná pecka byl Lars Mikkelsen ve 3. řadě, ten tam měl být od začátku. A jestli má někdo slabost pro blondýnky, tak je to uplně v prdeli. Byl jsem nadšenej. 10/10

My a Giulia (2015)

Další feel good dramedy. Tentokrát o partě looserů. Myslím že ideální film k vínku a večeři. 8/10

Přeběhlík (2020) (TV film)

Dva lowcostové německé TV filmy. Čekal jsem to trochu jiné. Trailery dost klamou, ale i tak jsem se bavil. Němci tyhle válečné a poválečné minisérie strašně umí. 7/10

Továrna na sny (2019)

Nádherný kouzelný film o východoněmecké poválečné kinematografii. V podstatě mne to uhranulo podobně jako La la Land. Hodně feel good romantická věc. 9/10

Učitel (2016) (seriál)

Nějakou dobu jsem ro měl rozkoukané a nakonec musím přiznat, že se tohle Polákům opravdu povedlo. Maciej Stuhr je opravdu výborný a v mých očích trochu herecký chameleon. Viděli jsme s ním doma všechny ty jeho romantické komedie a tady předvedl ještě daleko lepší výkon, než v Rudém kapitánovi. V mých očích je to skvěle namixovaná kriminálka, ze severských vlivů a třeba i britského Luthera (hlavně druhá řada). Překvapila mne druhá řada, kde jsem čekal recyklaci a ono to doslova zařadilo dvojku. A taky jako chlap musím ocenit krásný Polky, kde jsem docela rád, že se do rolí gymnazistech rozhodli obsadit dvacítky. Jinak to má dost kvalitní český dabing (Rimský a spol...) Začíná to podobně jako naše Pustina, nakonec je to teda uplně jiný, ale kvalita v podstatě srovnatelná. 9/10 Asi dám šanci všem těm polským Temným lesům, na které mne láká Netflix.

See (2019) (seriál)

Po tom hejtu co to schytalo jsem příjemně překvapenej. Momoa je tradičně výbornej. Ze začátku jsem se bál, že to sklouzne do tradišního klišoidního postapo seriálu, kterých se v posledních letech natočilo snad 10. A bohužel některé společné jmenovatele to má. Ale minimálně to začíná fakt dobrou bitvou a zhruba v půlce má Momoa exkluzivní fight, který je nápaditější než mnohé chválené z Daredevila. Nicméně se projevuje vysoký rozpočet a kvality tvůrců Knighta s Lawrencem. Taky je výborná Sylvia Hoeks jako záporačka, která je jinak v reálu nádherná a tady mi z ní často bylo nevolno. V některých rolích jsou ale herci bohužel slaboučcí. Co je strašně potěšující je fakt, že je každý díl uplně jiný strašně se to posouvá, takže nehrozí to co u Vychováni vlky, kde je tak 7 dílů v podstatě o tom samém. Oproti vlkům to má cca jenom tak 2 roviny, což je tak nějak osvěžující. Ze začátku mne rozčiloval abstraktní slepý svět, ale časem jsem si na to zvyknul a je to opravdu v kontrastu s tématikou, že to má nádhernou kameru a v HDR 4K je na co se koukat. Výborný je i zvuk a minimalistická hudba Beara McRearyho (BSG). Má to chyby, ale bavil jsem se. 7,5 S3 Dohnal jsem poslední řadu a je to fakt výborný. Trochu je poznat, že klesnul oproti první řadě rozpočet. Ale má to naprosto špičkový finále stejně jako minulá řada. Není to bez chyb, ale co by za tuhle epiku daly všechny velké fantasy seriály. A dokoukat to po dracích a jejich nefinále je fakt fascinující.  Momoa je tu skvělý, skvělá choreografie soubojů.

Emily in Paris (2020) (seriál)

Seriál od tvůrce Sexu ve městě a je to hodně poznat, je to v podstatě Sex ve městě akorát s jinými herci a v jiném městě. A je to špatně? Určitě ne. Je to pro ženský, ale i já se v podstatě bavil celou dobu. Lily Collins je strašně fajn a neotravná jako jiné herečky, které prošly Starovými seriály. A občas jsem z ní měl prostě hepburnovský vibe. :) Ze začátku mne akorát rozčilovalo karikaturní zobrazení Francouzů, mám pocit že tyhle stereotypy si nedovoloval ani Wilder po válce. Ale čase mi to nějak začalo být jedno. Má to fajn přesah do marketingu a influencer businessu 8/10

Gangs of London (2020) (seriál)

Absolutně nevyužitý potenciál. Hlavně v první polovině geniální jinde neviděné momenty. Ale scénář slabý jako 10x vylouhovaný čaj z Lidlu a bohužel strašně špatní i herci, prostě necharismatická céčková sebranka. Nejlepší herec je tam pár minut a kolem a kolem vzali do hlavní role nejhoršího z Peaky Blinderů. Jsem někde na 7 z 10, ale tohle prostě mohlo být geniální, takhle ani nechci druhou řadu. Některý věc jsem si poznamenal a budu si je pouštět, bitka v hospodě, útok na barák na vysočině, Nigerijci atd. ale jsem strašně nasranej.