Fei long guo jiang (2020)

Za mimořádně "vtipným" názvem se schovává něco jako Donnieho Policajt ze školky, kterého remake v podstatě před 2 lety natočil taky. Tohle je prostě hra na jistotu, kde ho navlečou do tlustého kostýmu a nechají ho na komediální vlně dělat jeho tradiční kousky a v podstatě to asi i stačí, jen je to pro Evropana děsivě nevyrovnané. Na jednu stranu to má naprosto fenomenální choreografii, ale jako fakt! Třeba úvodní hromadná bitka v dodávce by rvala koule i v áčkové Marvelovce, neuvěřitelně nápaditá a vtipná. Akce se opakuje až do konce a třeba závěrečná bitka zase vrchol žánrů, ale místy to zklouzává do divného patosu. Odehrává se to netradičně v Japonsku a u toho bych se rád zastavil. To jak si Čínani dovolili zobrazit Japonce, to se jen tak nevidí Nejsem rád, když se všude možně vytahuje race card, ale tohle si to možná zaslouží. Ale takhle zkarikovaný národ od druhého jsem naposledy viděl hodně hluboko za studené války nebo někde u třetí říše ty animované pohádky o židech, to jsem nevěděl jestli se smát nebo si jít stěžovat na národní výbor. Ale akčních komedií je pomálu a tohle si se sešikménýma očima pro nějakých 7/10 dojde

Nelidské zdroje (2020) (seriál)

Eric Cantona byl kdysi nejlepší fotbalový útočník na světě, k tomu se choval jako Řepka, kopnul diváka v hledišti, prostě sympaťák. Svou přítomností mne překvapil už v tom westernu Salvation s Madsem Mikkelsenem, nebyl tam na malém prostoru vůbec blbý. No a tady dostal velký prostor a neskončilo to takovým průserem jak bych čekal, jeho snaživé neherectví mne v podstatě bavilo, asi největší pozitivum minisérie. Scénář slabší, bohužel. Žádná ultra kvalita to není, ale v podstatě jsem se těch 5 hodin docela bavil 6,5/10

Avanpost (2019)

Váhám, jestli to bude guilty pleasure nebo opravdu povedené ruské scífko z blízké budoucnosti. Protože mi tam mraky věcí bylo opravdu na výši a povedených, třeba robo pes od Boston Dynamics nebo exoskeletony. Vůbec, jestli má někdo rád military scifi, tak si užije. Jinak to dějově plácá páté přes deváté, občas povedeně, občas ne. Ale jedno je jasné, je to určitě povedenější, než Prometheus který to hlavně ke konci hodně vykrádá. Asi bych se o tom s nikým do krve nehádal, ale užil jsem si to. 8/10

Mizerná jízda (2020)

Eric André je jeden z nejvtipnějších lidí na světě. Tady spojil síly s tvůrci Jackass, Bad Grandpa atd. do komediální šílenosti, která kombinuje budy movie dějovou komedii se skrytou kamerou. Jako nejsem na to moc pyšný, hlavně po scéně v zoo, ale smál jsem se tomu tu necelou hoďku a půl jako kretén. 8/10

A co Bob? (1991)

Super, svižná komedie od Franka Oze s Billem Murrayem a Richardem Dreyfussem. V podstatě je to skvělá připomínka toho, proč dneska některé komedie nefungují. Protože tady je zápletka až směšně triviální, ale Murray s Drefussem si to dávají jak bozi. Možná by někoho mohlo napadnout obsazovat do komedií skutečně kvalitní herce a ne béčkové standup komiky a seriálové herce. Viz třeba nedávný Lovebirds, tohle bylo ještě několikanásobně jednodušší. 8/10

Dokud se tančí (2019)

Film o gruzínském homosexuálovi, který si 2 hodiny uvědomuje, že je homosexuál a Gruzínec. Tančí se u toho. Má to docela hezkou kameru, jinak naprosto absentuje děj. Nechápu, že tohle někdo považuje za umění. 2/10

Jackpot (2011)

S černými komediemi je to hrozně těžké, hit or miss a tohle mne bohužel minulo. Občas jsem se pousmál, ale to je tak všechno a to jsem tomu šel hodně naproti, mám rád severskou tvorbu i Nesba, který k tomu napsal scénář, nikoliv předlohu, ale scénář. A je možná dobře že ve scénářích už nepokračoval a radši se věnoval knížkám. Ta zápletka se uzavírala příšerně nezábavně a pak už mi to bylo vlastně dost jedno 5,5/10

Svět bojových umění (2018) (seriál)

Doku seriál od Netflixu, kde Frank Grillo objíždí různé fighterské gymy a trénuje tam a kecá... Zkrátka a dobře něco jako cestovateská show s Anthony Bourdainem, akorát to není o vaření, ale bojových umění. Mimo Grilla na tom dělal i Joe Carnaham. Já z těch 5 dílů byl nadšený, hlavně z Mexika a Izraele. Ale upřímně se zrušení moc nedivím. Grillo je nadšenec a ultra sympaťák, hlavně klobou dolů jakou měl formu v 51 letech. Ale objektivně to nestačí. Jako je cool koukat jak kecá s Juliem Cesarem Chavezem, ale kdo z vás ví, kdo to je? Ani tam nerozvedou, že Mexičani jsou pro box, to co Kanaďani pro hokej. Prostě tomu komplet chybí scénář a dramaturgie. Dialogy jsou skvělý motivační citáty vlastně, ale to většině lidí prostě nestačí. Škoda, rád bych se ještě podíval na Kubu, Ukrajinu, do Brazílie, Holandska, do Kronku, gipsy bareknuckle fighty, těch cool gymů a fighterských zákoutí jsou na světě desítky, tohle by v klidu vydalo na 8 sezón. :- Hlavně co jsem koukal, on spoustu těchle věcí absolvoval sám, bez kamery, což mu teda kurva závidím. :D Nejvíc jsem se nasmál u Krav Maga, kde měl z nácviků s instruktorem Grillo evidentně strašně nasráno a ani to neuměl maskovat :D Pro mne 8/10, mimo fanatické obdivovatele Grilla a příznivce bojových sportů bych se to hodně bál doporučit...

Malá lež (2019)

Na tuhle dramedy jsem se opravdu těšil, protože mi Awkwafina přijde strašně vtipná a navíc umí i hrát. Zápletka je docela dobrá, ale u toho tak zůstane. Je to strašně špatně natočené a napsané. Velká škoda, obsazené je to sympaticky. Režisérka a scénáristka Lulu Wang na to opravdu nemá. 5/10

Barfi (2012)

Strašně mi chybí v současné kinematografii vizuální gagy a groteska. A mám pocit, že to byl schopný zreplikovat akorát Jackie Chan a to už je docela dlouho. Tohle je prostě indická romantická pocta Chaplinovi, Busteru Keatonovi a Haroldu llodovi s přímými citacemi. Proč to prostě nenapadlo někoho v Hollywoodu? Prostě něco jako Hugo Cabret od Scorseseho, akorát s groteskou. Hlavně je to parádně vymyšlené, protože je ústřední hrdina hluchoněmý a fakt si s tím film krásně hraje. Možná to má jak je u Indů zvykem až moc vrstev. Co jsem v titulcích koukal, že tam hrála Priyanka Chopra, vůbec bych jí nepoznal. Škoda, že na západě je jenom za ozdobu a ona umí i hrát. Byl jsem nadšený 9/10