Utop se, nebo plav (2018)

Je mi naprostou záhadou, že tenhle film není oceňovanější a oblíbenější. Zábavnější a přitom skvěle natočený film z poslední doby aby pohledal. Je to taky ohromně motivační a skvěle to zvedne náladu. Exceluje tam Almaric a Poelvoorde. 9/10

Love Life (2020) (seriál)

Sranda jak se to snaží být komplexní, až to zapomíná být zábavné a romantické, což by u romcomu mělo být primárním cílem 5/10

Eso es (1982)

Myslel jsem, že jsou u nás všechny belmondovky až nepříjemně zprofanované a ono ne. Na tenhle film jsem přišel tak, že o něm strašně pěkně mluví Belmondo ve své knížce "Mých tisíc životů", kterou doporučuji jako audioknížku načtenou Krampolem btw. :+ Je to v podstatě akční komedie moderního střihu a klidně by mohla být marvelovka natočená v osmdesátkách. A Belmondo tam jede v akčním módu jako Tom Cruise a mám pocit že na jeden skok z letadla si tam dělal všechno sám, na padesátníka WOW! Málem jsem se podělal smíchy hned u úvodního camea. :D Jestli budete mít možnost výběru dabingu, zkuste hned ten první s Krampolem (jsou jinak asi 3), který natočilo asi 5 lidí na nějakém bytě a nějaké ženské role tam mluví i chlapi, má to super atmošku! Fakt velký překvápko a komplexní velkofilm, který má všechno! 10/10

Krvavý sport (1988)

Neviděl jsem to tak 20 let a mám pocit že tehdy jsem to tak 10x viděl bez toho úvodu , který si vůbec nepamatuju. A je to tak debilni že se na to snad ani nedá zlobit, řezal jsem se u toho jak u komedie. Ale pak zafunguje fenomenální ackova hudba a nostalgie a zacnu prostě cítit emoce a motivaci. A vůbec na tom nic nezmění fakt že Frank Dux byl jeden velký podvodník a americký akrobaticky kickbox je jedna z nejvtipnějších a nejméně účinných bojových píčovin vůbec, kdyžtak jsou legrační konfrontace thaiboxeru s temahle americkejma srandistama, je toho plný YouTube. Bolo Yeung samozřejmě jeden z best zaporaku vůbec, level Ivan Drago. Mozek říká 5/10 srdce desítka jak vyšitá.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (2019)

Hodně kvalitní sportovní film na pozadí emigrace a výbušných Turecko - Bulharských vztahů. Musím ocenit přípravu hlavního herce, který má opravdu vzpěračskou postavu, ne žádný rychlosteroid ala Hollywood. Hlavně má ale nádhernou vzpěračskou techniku. Já to ani ne amatérsky zkoušel a nad hlavu jsem dostal 100 kilo, borec váží 60 kilo a zvednul 180, nechápu Co pochválit nemůžu je jednostranné vykreslení konfliktu, tohle je fakt místy nacionalistická propaganda. Neskutečný, že si tohle k sobě Netflix pustí, hlavně že se píšou u Severu proti Jihu komentáře. Obrovská škoda toho národního tónu. To je fakt level Leni Riefenstahlová a je to škoda, jinak je film moc fajn. 8/10 a kéž by aspoň vzdáleně tohle u nás někdo natočil o Čáslavské nebo hokejistech z padesátek

Vojenská pilotka (2020)

Indická Saxána, akorát nelítá na koštěti ale ve vrtulníku. Docela zábavný biopic, odsejpá to, netancuje se tam a je to v podstatě inspirativní kombinace Top Gunu a GI Jane. 7,5/10

Brothers (2015)

Indická kopírka geniálního Warriora s Hardym. Těšil jsme se na to, Indové fight filmy umí, důkazem budiž fenomenální Sultan. Ale je to prostě jenom kopírka no, navíc to nemá Hardyho, Nolteho, Grilla. Ale má to moc pěkně natočený turnaj i nápadité tréninkové motnáže, tam akorát škoda horší hudby. U Sultána jenom zazněly bubny a sultan sultan, tak jsem měl husinu až na prdeli. Celkově mi to přijde jako součást kampaně jak natáhnout Indii do MMA, což by mohlo kurva fungovat, mám pocit že v klasickém zápase je v Indii víc závodníků než ve zbytku světa, i boxery měli a mají slušné. Zábavná jednohubka i pro fandy Indie a originálu. 7/10 uplně v klidu Ještě jsem se chtěl kouknout na ruskou verzi Voin, kde hrají Bondarčukové, ale tu jsem nesehnal, neví někdo? :)

Boxer a smrť (1962)

Ty jo, to byla nečekaná pecka a ukázka jak na tom tehdejší naše filmografie byla Triumf ducha s Dafoem je remakem tohoto filmu a musím říct, že originál je ve všech ohledech lepší. Kvietik kvůli roli přibral cca 20 kg a prošel si kompletním boxérským tréningem a je to vidět. Hlavně je to fakt zábavně natočený, žádné uchcané drama se nekoná. 10/10

Eksiteu (2019)

Nečekal jsem, že ještě někdy v životě uvidím originální katastrofický film a tohle mi mocně sedlo. Strašně zábavná a moderně natočená věc. Tohle se korejcům povedlo. 7,5/10

Blbec k večeři (1998)

Přes bídné recenze mám moc rád americký remake, protože Paul Rudd, Carrel, perfektní Jermaine Clement, Walliams, Galifianakis a uber cute Stephanie Szostak. Viděl jsem to tak 4x, no ale francouzský originál ani jednou, až do včerejška. Super je prostě délka, čím jsem starší, tím více si vážím komedií, co se vejdou do hoďky a půl a dokážou zůstat komplexní. A komplexní je tady hodně důležité slovo, překvapilo mne, že to není taková řachanda jak jsem čekal, ale v některých momentech i vážnější dramedy. Další věc je rozsah, odehrává se to prakticky v jednom bytě a dává to vzpomenout na spoustu známých francouzských bytových konverzaček např. s Pierrem Richardem. A ještě víc to dává vzpomenout na bídu české kinematografie, proč něco podobně malého, ale geniálního nemůže vzniknout u nás? :) Herce evidentně máme, tvůrce asi ne nebo už nevím... Nemá cenu se moc rozepisovat o Lhermittovi s Villeretem, oba byli fantastičtí. U druhého jmenované se projevilo 600 divadelních repríz stejné role. Nebudu to protahovat 10/10 a asi začnu pokukovat kterou z francouzských komediálních klasik jsem ještě neviděl :)