Barevný závoj (2006)

Obstojné historické drama z mé oblíbené meziválečné Číny. Nic víc, nic míň. 6/10

Faunův labyrint (2006)

Guillermo del Toro podle mne patří mezi nejpřeceňovanější filmaře současnosti, ale toto mne dostalo do kolen. Kdybych sestavoval žebříček nej fantasy, určitě by tam bylo i toto a rozhodně někde nahoře. Špičková kombinace filmařsky přehlíženého Španělska za WW2 a krásně hororového fantasy světa, nechápu, kde poslední dobou GDT nechává talent. 10/10

Hodnej polda, zlej polda (2006)

Oba díly kanadské akční buddy komedie s Colmem Feore. Opravdu doporučuju, je to strašně svěží a zábavný. Jasně, má to nižší rozpočet a pohybuje se to někde lehce pod 7/10, ale tohodle subžánru se točí tak málo. Potěšilo finále druhého dílu a taky to, že to dobře využívá 2 jazyky, takže rozhodně bez dabingu!

Láska a jiné pohromy (2006)

Překvapivě kvalitní romcom. Pokud hledáte tip na večer a máte nakoukáno většinu profláklých romcomů, tohle by pro Vás mohla být správná volba. Věřím, že hlavně partnerkám/přítelkyním se to bude hodně líbit. Brittany Murphy je tu hodně cute (škoda jí....) Překvapivě tu není otravná obligátní gay vložka a vzhledem k ději je i dost na místě. Hodně sympatická je hra se 4. bariérou, přímo jí to neprolamuje, ale párkrát to na ní hodně sympaticky zaklepe. Hodně fajn jsou 2 camea v závěru. :-) Pokud máte (jako já) rádi Notting Hill a Snídani u Tiffanyho, tak tady si přijdete na své. V některých scénách to na ně vyloženě naráží a cituje. Za mne hodně velké překvapení. 7/10

Noc v muzeu (2006)

Překvapivě zábavná taškařice, pravda asi bych si to víc užil tak ve 12-ti, ale bavil jsem se solidně. Jak herecká, tak historická camea maximálně fajn. Hodně vtipně vyřešení záporáci a bavil mne i konec (ten absolutní tj. virál. *:D* ) 6,5/10

Penelope (2006)

Hodně příjemná oddychovka. Kdo má rád filmy s takovým tím kouzelným pohádkovým nádechem, tady si přijde na své. 7/10

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Co se týká zoufale malého počtu kvalitních fantasy, tak rozhodně doporučuji tohle dílko, nebojte se, že je to z Ruska, naopak to dokáže mile překvapit v mnoha ohledech a obrátit to ve své plus. Navíc to hodně povedený triky vzhledem k rozpočtu, kéž by podobně vypadal seriálový zaklínač... 7/10

Zběsilý útěk (2006)

Adrenalinová pecka, jak mi to mohlo tak dlouho unikat?