Nejlepší léta našeho života (1946)

Light Remarque bez Remarqua a WW1. A samozřejmě něco o čem se Stoneovi mohlo i za 50 zdát leda ve snu. Dost často na Oscarech bodují opomnění hodné dílka, toto není ten případ. DO poslední sošky zasloužené. 9/10

Pochybná žena (1946)

Možná zatím nejslabší Hitchcock? Bergmanová s Grantem kouzelní, Claude Rains děsivý, ale přes to, že jsem byl solidně napnutý do konce mne to svou jednoduchostí nevtáhlo, ale mistr se jenom zlepšoval, tehdy to ještě neměl tolik v paži. Víc bych přitlačil na linku spiknutí v pozadí a víc Granta na plátně. 7/10

Pouto nejsilnější (1945)

Byl jsem unešený, dojatý a zamilovaný (do filmu, jde to?) zároveň. Okamžitě se to katapultuje do mé topky romantických filmů. Takhle nádherně a pečlivě budovanou lásku jen přes dialogy jsem ještě neviděl. Je to hodně divadelní film odehrávající se v pár kulisách Ono by to nebylo ani spoilerování, jelikož je to poměrně revoluční film svou retrospektivou vyprávění a hned v úvodu to vyslepičí hlavní zápletku. Nicméně vám hned po pár záběrech bude jasné, kterého slavného romantického filmu je to zjevně nepřiznaný předobraz. *:)* 10/10

Pojistka smrti (1944)

Musel jsem se kouknout, jestli jsem místo ze složky "Wilder" nepřehrával ze složky "Hitchcock". Jednoduchá záplatka bez přehnaných twistů s o to působivějším a nervy drásajícím provedením. Přál jsem jim to a třásl se, kde se to podělá. :) 9/10

Maltézský sokol (1941)

Strašně se mi líbí Bogatrovo pojetí nečernobílých postav, on má na to snad patent. Boží vedlejší postavy, hlavně Peter Lorre. Super rozuzlení i na norovku příjemný závěr. 9/10

Nebe a dudy (1941)

Jeden z nejhezčích a nejlaskavějších filmů, co jsem kdy viděl. Plachta s Marvanem byli Páni Herci a tady excelují . Dvojčata jsou k zulíbání. No nebudu to natahovat, ten film jsem viděl asi 10x a pouštím si ho vždy, když potřebuji zvednout náladu. :-)

Moje nejmilejší žena (1940)

Super romcom s Cary Grantem a hrozně vtipnými dialogy. Až jsem se cítil blbě, že jsem se u takto vážného tématu smál. Hlavně je to jaksi nestárnoucí a není tam nic archaického, co by dnes nefungovalo. Často si to pro sebe krade Irene Dunne, která je tu IMHO i hlavní postava. 9/10

Obchod za rohem (1940)

Docela se stydím za to, jak pozdě během filmu mi došlo, že Láska přes internet s Meg Ryan a Tomem Hanksem je toho remake. Jak mám remake a oba výše zmíněné rád, tak tohle kope jinou ligu. Jak mám s dost černobílými filmy problém a často je kvůli tomu nedokoukávám, že i přes skvělé hodnocení a velké jméno nevtáhnou do děje, tady jsem ten problém rozhodně neměl. Usmíval jsem se od ucha k uchu jako pitomec od prvních scén. Stewarta snad nemá smysl adorovat, zahrál ten chlap někde blbě a nesympaticky? Dost jsem se divil prvoplánovému zasazení do Budapešti, to by při dnešním publiku u áčkového filmu hádám neprošlo 9/10

Bouřlivá dvacátá léta (1939)

Nejlepší Scorsese před Scorsesem. Myslím, že by to měl vidět každý, kdo si chce přepsat žebříček nej mafiánských filmů. 10/10

Čaroděj ze země Oz (1939)

Moc krásné a kouzelné, ale nemohu si odpustit poznámku, že u nás se v tomto žánru točily lepší kousky a lépe stravitelné. Takový Zeman..... 9/10