Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Sci-Fi

plakát

Hotel delluna (2019) (TV seriál)

Až do konce mě seriál nedokázal patřičně zaujmout k tomu ta romance mezi hlavními hrdiny byla žalostná a z celé doramy byla nejslabším článkem. Naopak flashbacky byly skvělé a poutavé přičemž, každý zaměstnanec měl svůj vlastní silný příběh. Závěrečné dvě epizody moje hodnocení žene nahoru, ale průměrný dojem, který ve mě seriál zanechává už nezmění.

plakát

Když rozkvétá kamélie (2019) (TV seriál)

Oproti standardům je tahle dorama hodně otevřená a ukazuje reálný obraz životní situace svobodných matek, které to nemají lehké a snažící se životem protlouct. Skvěle zahraná Dong-Baek v podání Kong Hyo-Jin a snad ještě lepší Kang Ha-Neul, který dokonale vystihl povahu dobrosrdečného policisty. Spolu s Kamélií jsem sledoval průběžně i akční Vagabond a kdyby mi někdo předtím řekl, že se na Kamélii budu týden co týden těšit více než na Vagabond ve kterém hraje můj oblíbenec Lee Seung Gi a na který jsem čekal skoro rok, tak bych si myslel, že se naprosto pomátl. Ano... až tak mě seriál učaroval a směle si troufám tvrdit, že to je jednička roku 2019.

plakát

Put Your Head on My Shoulder (2019) (TV seriál)

Vskutku nenáročný seriál, který je až neskutečně předvídatelný, což mi kupodivu ani na vteřinu nevadilo. Kdybych měl seriál rozdělit a ohodnotit, tak první třetina byla skvělá, druhá výrazně slabší a třetí třetina zase šla nahoru. Je to zajímavý seriál pro relax. Bavily mě i kočičí pazvuky, které tvůrci míchali s hlavní hrdinkou což bylo neskutečně roztomilé.

plakát

Saikometeurl geunyeoseok (2019) (TV seriál)

Strašně dlouho jsem nesledoval doramu u které bych neměl moc co vytknout. Seriál se mi líbil snad ve všem a nenašel jsem v průběhu, žádnou slabší pasáž, která by mě nudila. Do seriálu jsem šel se značnou skepsí protože jsem předtím viděl seriál Hotel Del Luna a ten je shodou okolností taky od TvN a který mě dost zklamal. He is Psychometric je seriál, který by jste neměli minout a patří mezi to nejlepší v roce 2019.

plakát

Vagabond (2019) (TV seriál)

Bůh války Lee Seung Gi předvádí životní výkon a tenhle typ akčního seriálu mu prostě svědčí. Ale není to jen Lee Seung Gi, ale i Bae Suzy, Shin Sung-Rok a nebo skvělá Moon Jeong-Hee jako charismatická Jessica Lee se ve svých postavách neztratili. Obsazení skvělé, akce i výprava velice nadprůměrná. V některých dílech sice až přespříliš roztřesená kamera, ale to je asi tak jediná věc, která mě teď napadá, že by potřebovala napravit. Každopádně to je skvělá jízda, která blížícím se koncem graduje a velkolepé Grande Finále zvládl režisér Yu In-Sik na jedničku. Vynaložené prostředky na seriál jdou vidět a tvůrci díky nim dokázali natočit skutečně něco velkého... Něco na co můžou být pyšní.

plakát

Ildan ddeugeobge cheongsohara (2018) (TV seriál)

Ještě jsem neviděl v korejském seriálu hlavního hrdinu, který by se tak snažil zalíbit nějaké ženě jako pravě Jang Sun-Gyeol. Když se zpětně ohlédnu, tak ten chlap prakticky za nic nemůže a všechny důvody hlavní hrdinky proč s ním nebýt nemá a vlastně ani nemůže nijak ovlivnit. Vztah a vlastně i seriál brzdí Gil O-Sol a několik dalších postav kolem ní, ale o něčem ten seriál být asi musí, že jo? Ze začátku mě Yoon Gyun-Sang nepřesvědčoval, že je ten správný do role nemocného ředitele, prostě se mi tam nehodil, ale ke konci doramy jsem změnil názor a nakonec mi tam přestal tolik vadit. Devatenáctiletá veteránka (Její filmografie je 2x větší než Yoon Gyun-Sanga) Kim You-Jung je k sežrání, ale herecky jen průměr ovšem za snahu si bodík zaslouží. Námět podle webtonu dobrý, byla to sranda a i nějaké zvraty to mělo, takže jsem spokojený, ale výběr některých herců podle mě ve finále selhal a moje hodnocení to sráží dolů. Ještě bych chtěl pochválit soundtrack, který je nadprůměrný. Seriál doporučuji těm kteří hledají nenáročnou oddychovou záležitost, ale i všem ostatním, kteří chtějí shlédnout zajímavou a trochu nevšední doramu.

plakát

Kimbiseo wae geureolkka (2018) (TV seriál)

Tak konečně jsem se dokopal k slavnému seriálu sekretářce Kim a nejsem vůbec zklamaný. Seriál v podstatě naplnil vše co jsem od seriálu čekal a co jsem mohl leckde vyčíst na různých fórech či komentářích ať už tady na čsfd nebo i jinde. Romantika a zábava ve velkém, kde se páruje vše co má ruce a nohy, tak se dá velmi jasně a výstižně tento seriál okomentovat. Park Min-Young odehrála prostě to co měla, ale na druhou stranu na její postavě se skoro nic nedalo zkazit a vlastně ani předvést, takový nudný ničím zajímavý charakter jsem dlouho neviděl, takže tady moc není co opěvovat, za to Park Seo-Joon mě neuvěřitelně překvapil jak pojal svou postavu a velmi uvěřitelně se do ní doslova vžil. Navíc se mi jeho postava viceprezidenta v mnoha ohledech charakterově podobá, tak i možná proto jsem si v jeho postavě našel jistou oblibu. Jako taková nenáročná zábava na rozptýlení od všech těžkých dramat a akčních sérií, které nám Korejci v posledních letech cpou se nenáročný seriál o sekretářce Kim docela hodí. Bohatý princ a chudá kráska (princezna)... tenhle koncept funguje už dobré filmové a seriálové půl století, takže není moc o čem. Ještě bych asi vypíchnul tajemníka Yanga, který svými superschopnostmi a odvahou by měl dostat svůj vlastní seriál, bylo by to myslím fakt legrační story. Seriál bych hodnotil tak mezi 75-80%, takže zdejší hodnocení docela sedí.

plakát

Neodo inganini (2018) (TV seriál)

Na tohle jsem se docela těšil o to více mě mrzí moje zklamání z této doramy. Ani v Dream High jsem neměl tolik postav, které mě vyloženě štvaly či přinejmenším vadily. V seriálu je asi padesát absurdních rozhodnutí, které mě nedávaly žádný smysl a postavy se předháněli v tom, kdo udělá více dementních rozhodnutí, které jim duo padouchů nečekaně vrátí i s úroky. Není to vyloženě debakl, ale určitě byl tento seriál pro mě velké zklamání.