Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Sci-Fi

Zajímavosti k filmům (127)

Třída z Itaewonu (2020) (TV seriál)

Před začátkem natáčení si herec Park Seo-Joon založil vlastní YouTube kanál kvůli lepšímu propojení s fanoušky, kde mimo jiné i zdokumentoval trnitou cestu k jeho netradičnímu účesu, který si musel kvůli roli nechat udělat. Pomocí tohoto kanálu se i snažil seriál efektivněji propagovat a dostat ho do povědomí širšímu publiku.

Když rozkvétá kamélie (2019) (TV seriál)

Mnoho fanoušků mimo Jižní Koreu uznalo skvělý výkon představitele hlavní role Kang Ha Neula, ale stále nevěděli, proč téměř všechna ocenění za hlavní mužskou roli v seriálu na mnoha gala-večerech, kde se udělovaly ceny, vyhrává právě on a proč oblíbené hvězdy jako Park Seo-Joon ze seriálu Itaewon Class (od r. 2020) nebo Hyun-Bin z obrovsky populárního hitu Crash Landing on You (od r. 2019), téměř vždy ostrouhají. Vysvětlení podali právě fanoušci a diváci v Jižní Korei, kteří k výbornému hereckému výkonu Kang Ha Neula dodali, že zahraniční divák nedokáže plně ocenit hercův skvělě zvládnutý „vesnický“ přízvuk, který je pro podobné přímořské maloměsta provincie Severní Kjongsang typický.

Když rozkvétá kamélie (2019) (TV seriál)

Na nejprestižnějším udělování cen v Jižní Koreii Baeksang Arts Awards, které sdružuje filmy a seriály všech televizních a filmových společností, vyhrál Kang Ha-Neul cenu pro nejlepšího herce v seriálu za rok 2019. Podle informací webu Koreaboo se porota až do posledního kola rozhodovala mezi právě Kang Ha Neulem a Namgung Minem ze seriálu Seutobeuligeu (od r. 2019), přičemž se nakonec rozhodli pro Kang Ha Neula i kvůli velmi vysoké věrohodnosti jeho postavy a širokému portfoliu emocí, které předvedl a které jsou u mladší herecké generace před třicítkou velmi vzácné. Seriál si z večera odnesl ještě další tři ocenění, a to pro nejlepšího herce ve vedlejší roli, kterou získal Oh Jung-Se, dále ocenění za nejlepší scénář Im Sang-Choon a posledním oceněním byla velká cena tzv. Grand Prize, kterou získal celý seriál, jelikož se tato cena může udělit jednotlivci nebo celému seriálu či filmu.

Goohaejwo (2017) (TV seriál)

Dle herečky Seo Yea-Ji je postava Im Sang-Mi ta, která se jí charakterově a povahou nejvíce podobá.

Dotkni se mých ran (2020) (TV seriál)

Představitel hlavní role Kim Soo-Hyun měl dva důvody, proč si jako svůj první projekt po vojenské službě vybral právě tenhle seriál. Prvním byl už samotný název seriálu, který ho ihned upoutal a zapůsobil na něj. Druhým důvodem byl, že si moc chtěl zahrát postavu Moon Kang-Taeho, která se mu zalíbila.

Vagabond (2019) (TV seriál)

Akční škola, kde Cha Dal-Gun předvádí své dovednosti je skutečná akční škola, kde Lee Seung Gi a Bae Suzy nacvičovaly své akční scény před natáčením.

Vagabond - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Skok ze střechy budovy na auto na konci epizody, kdy Cha Dal-Gun nahání Jeromeho auto, provedl herec Lee Seung Gi celkem šestkrát, než byl režisér spokojený. Scéna byla následně použita i do traileru na seriál.

Král: Věčný panovník (2020) (TV seriál)

Natáčení seriálu začalo v říjnu 2019 a skončilo 28. května 2020.

Ibeon saengeun cheoeumira - Episode 16 (2017) (epizoda)

Na konci epizody můžeme na stolku vidět tři společné fotografie Nam Se-Hee (Lee Min-Ki) a Yoon Ji-Ho (Jung So-Min). Jedna ze svatby, druhá u Emirates Stadium v Londýně a třetí z Prahy, kde v pozadí je vidět Pražský hrad.

Když rozkvétá kamélie (2019) (TV seriál)

Představitel hlavní role Kang Ha-Neul dostal otázku, jaká byla jeho první myšlenka po přečtení scénáře k seriálu. Herec odpověděl, že ho to dojalo.

Když rozkvétá kamélie (2019) (TV seriál)

S natáčením tvůrcům významně pomáhali i místní obyvatelé města Guryongpo.

Když rozkvétá kamélie (2019) (TV seriál)

Dorama se natáčela v přímořském městečku Guryongpo, které se nachází východně od města Pohang v provincii Severní Kjongsang. Natáčelo se 6 měsíců.

Kimbiseo wae geureolkka (2018) (TV seriál)

V rozhovoru z roku 2019 uvedla herečka Park Min-yeong, že postava sekretářky Kim Mi-So je její nejoblíbenější v její dosavadní kariéře. Dále uvedla, že se při hraní této postavy cítila pohodlně a navíc se jí samotné velmi podobá.

Manyeoeui yeonae (2014) (TV seriál)

Na soundtracku k seriálu se podílel i představitel hlavní role Park Seo-Joon, který nazpíval píseň „Come To My Heart“.

Kimbiseo wae geureolkka (2018) (TV seriál)

Seriál byl v Jižní Korei i v zahraničí velmi úspěšný, na čemž měli velkou zásluhu hlavní hvězdy Park Seo-Joon a Park Min-yeong. Chemie mezi oběma herci byla tak přesvědčivá, že mnozí fanoušci opravdu uvěřili, že spolu mají vztah i mimo obrazovku, přičemž nikdo z tvůrců ani samotných herců netušili, do jakých obludných rozměrů se fámy rozrostou. Všechno začalo jedním článkem, který tvrdil, že oba dva spolu tajně chodí, avšak agentury obou herců a samotný Park Seo Joon označili toto tvrzení jako nepravdivé, což fanoušky v žádném případě nepřesvědčilo. Během několika měsíců se tato zpráva stala tak virální, že se začala všeobecně brát jako jasně potvrzená zpráva. Herečka Park Min-yeong, poskytla rozhovor, kde hodlala sdělit všem, jak se věci mají. Herečka uvedla, že neexistuje důkaz, který by potvrzoval jakýkoli vztah s hercem Park Seo-Joonem. Navíc všechny takzvané důkazy, které se objevili na internetu byly falešné a nezakládají se na pravdě. Když se herečka chystala na rozhovor, tak jí před odjezdem její máma řekla, ať ukáže jejich pasy s imigrační známkou, které jasně dokazují, že na dovolené u moře byly spolu a ne s Park Seo-Joonem, se kterým tam dle takzvaných „důkazů“ prý byla. Park Min-yeong na konci rozhovoru znova zopakovala, že nikdy s Park Seo-Joonem nechodila a nebude, přičemž fámy o jejich randění jsou nepravdivé a rozhodně se žádná svatba nepřipravuje.

Vagabond (2019) (TV seriál)

V rámci přípravy docházeli 3 měsíce před natáčením Lee Seung Gi a Suzy do akční školy, kde se připravovali na natáčení akčních scén. Oba dva cvičili velmi poctivě, aby jejich akční scény vypadaly přirozeně.

Když rozkvétá kamélie (2019) (TV seriál)

Na předávání cen KBS Drama Awards 2019 si herci a tvůrci seriálu odnesly rekordních 11 cen. Herečka Kong Hyo-Jin získala hlavní velkou cenu večera, Kang Ha-Neul zvítězil v kategorii nejlepší herec, získal cenu fanoušků a spolu s Kong Hyo-Jin zvítězil v kategorii nejlepší pár pro rok 2019. Herec Oh Jung-Se a herečka Yum Hye-Ran zvítězili v kategoriích nejlepší herec/herečka ve vedlejší roli a také byly vybráni jako nejlepší pár roku 2019. Cenu pro nejlepší novou herečku obdržela Son Dam-Bi a jako nejlepšího mladého herce vyhlásily desetiletého Kim Kang-Hoona. Za své herecké výkony v seriály získali ocenění i herec Kim Ji-Suk a herečka Lee Jung-Eun. Pro cenu za nejlepší scénář si přišel scenárista Im Sang-Choon.

Vagabond (2019) (TV seriál)

Seriál vyhrál cenu Hallyu Contents Award na předávání cen SBS Drama Awards 2019.

Vagabond (2019) (TV seriál)

Na předávání cen SBS Drama Awards 2019 získaly Lee Seung Gi a Suzy ceny pro nejlepšího herce a herečku v hlavní roli v mini-sérii a nejlepší seriálový pár za rok 2019. Dalším oceněným byla herečka Moon Jeong-Hee, která spolu s herečkou Lee Chung-Ah ze seriálu VIP (od r. 2019) vyhrála v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli za rok 2019.

Reklama

Reklama

Reklama