• Krátkometrážní

Hotýlek (1975) (seriál)

Další z povedených sitcomů, donedávna jsem ho neznal, ale dobře mě překvapil. Je svižný, humorný a dá se na něj dívat. Samozřejmě znám i lepší sitcomy. 75% Přístupnost:přístupný

Mumínci (1990) (seriál)

Velice šikovně povedený seriál o zvláštních postavičkách. Jak jsem byl malý, tak to dávali v kouzelné školce. V jednom díle se objevila nějaká strašlivá příšera a já měl dost. Jsem rád, že to znova opakují v Neděli ráno. A celkově je to takové tajuplné. Nejoblíbenější postavička: Šňupálek.90%

Cesta k moci (2006) (TV film) odpad!

Proč vůbec něco takového točili? Mysleli si, že nahrnou diváky k obrazovkám jen proto, že dávají politiku? Dnes politika skoro nikoho nebere (možná se mýlím, alespoň já mám takové zkušenosti). Tohle jsou zbytečně vyhozené prachy. 5%

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Je to takový South Park v podání muzikálu. Tady je fakt nasekaná spousta písní, řek bych, že každých 5 minut 1 píseň a celkem kvalitní. Začátek se rozjížděl a konec byl hodně dojemný, párkrát mě dojal. Hodně, hodně moc sprostých slov se vyskytuje v tomhle filmu, slova zasahují až do velké vulgárnosti! Pořád je děj legrační s dobrými Cartmanovými hláškami typu: " Seru na Vás, já jdu domů... ", ale to nemění stav mého hodnocení a nebojím se tomu dát 5*. 90% Přístupnost: od 15 let

Kruh (2002)

Děsivý a kvalitní horor. Celým dějem se táhne hrůzostrašná a napínavá atmosféra. Dokonalost Kruhu dělají hodně i efekty, jež jsou jedny z nejlepších složek filmu, bez nich by to bylo takové oničem. Tady musím zaklepat i na dobrou a kvalitní hudby, která taky dělá dobrou atmosféru. Naomi Wats úspěšně zahrála hlavní hrdinku, působila na mě velice kladným dojmem. Tohle je docela zvláštní film. Tvůrci ho pojali velice neobvykle. S takovým pojetím jsem nepočítal. Myslel jsem si, že to bude více krvavý horor, ale tohle je naprosto typický psychologický horoh. Nepůsobil na mě tak hororově, pač jsem ho viděl ráno. Měl bych se na horory dívat večer ;-). 90% Přístupnost: od 15 let.... Hodnocení Premiere:****

Znamení (2002)

Velice kladně na mě působilo toto drama a sci-fi. Po pomalu rozvíjejícím se začátku, zajímavém středu se dostavil silně dojemný, mírně hororový a napínavý konec, který byl nejlepší části celého filmu. Hudba se naprosto hodila k filmu a na konci filmu dělala hlavní složku celého dějě, za ni bych se nebál dát 2*. Dojímavost hlavně teda na konci dělala atmosféra. V několika okamžicích jsem měl slzy na krajíčku, jak mě dojal. Kvalitu filmu dělali také herci. Mel Gibson to zahrál na jedničku, vycházelo z něj kouzelné a pozitivní charisma a uměl ho pěkně prodat. I ostatní herci se hodně moc snažili, hlavně teda děti. Znamení ve mě vytvořilo velice kladnou vzpomínku, na kterou budu ještě dlouho myslet. Byla natočena spousta filmů o zkázi Země, ale toto Znamení patří nejlepší a nejkvalitnější, co kdy bylo natočeno.96%Přístupnost:přístupný

Pátek není svátek (1979)

Vynikající český film. Celý děj plynul svižně a zábavně. Atmosféra byla humorná a zajímavá. Nejlepší scénka byla úpně na začátku s hudbou Branek bodů vteřin i celková hudba byla kvalitní. Výkony herců, obzvláště Kostky, jež doopravdy umí hrát, jsou dobré. Film se mi líbil a zasmál se u něho. Je to jeden z povedenějších českých filmů 4*. 77%

Jak se Harry stal stromem (2001)

Dost dokonalé drama a celkem i zvláštní film. Dokonalost tohoto filmu ho poznamenávala na vynikajícím zpracování děje a napínavé, tiché atmosféře. Výkony herců, hlavně teda hlavního hrdiny, byly vynikající. Veškeré scény byly točené v krásné přírodě se spoustou zeleně. Tento film mě hodně moc napjal a trochu i rozesmutněl. + tomuto filmu dává i to, že je s titulkami.90%Přístupnost:přístupný

Osvícení (1980)

Hmmm...Tak tenhle horor mě fakt přišpendlil k sedačce. Naprosto kvalitní, hrůzostrašný, geniální. Většinu hororů, co jsem viděl a bylo jich málo, se mi zdály víc krvavější než tento. Tohle je typický psychologický horor, i když tam byla jedna krvavá scéna. Pomalu rozvíjející se začátek se pak vyvrbil až v hrůzostrašný střed a hodně moc napínavý konec. Tohle je podle mě jeden z nejkvalitnějších hororů, co byly kdy natočeny. Srašidalný děj dělala hlavně hudba, to musím podotknout. Výkon Jacka Nicholsena mi přišel perfektní, bez jakékoli chyby. Výkony ostatních herců, i kyž tam vlasně byli jen 4, hlavně šéfkuchař, který byl černoch, byli taky velmi slušné. Kdybych se na to díval večer, nebo snad v noci, přišlo by mi to určitě více strašidelné, než přes den. Jednou se na to určitě podívám večer.96%

Utopenec na útěku (1998)

Jedna z lepších parodii, co jsem viděl. Leslie Nielsen opravdu umí zahrát tyto role a opravdu se na to hodí. Je to celé taková velká parodie.Přístupnost:od 12 let