Purpurový vrch (2015)

Příběh uspokojivě zajímavý, kostýmy nádherné, prostředí kouzelně tajemné a obsazení skvělé. Bohužel žádné větší napětí, zvláštní a téměř trapné vzezření duchů (jako duch vypadá stejně nejvíc Edith), ani těch pár lekaček nic nespravilo, protože byly spíš k smíchu. Nicméně... zadek Toma Hiddlestona (a Toma celého) vždy vidím ráda, a tak mi negativa filmu lehce vyrovnává.

Spectre (2015)

Pár očekávatelných klišé, ale celkově krásná bondovka-dvě a půl hodiny, u kterých jsem se ani jednou nenudila.

Bambi (1942)

Bambi by mohla být vážně pěkná pohádka, kdyby měla příběh.

Miláček (2012)

Tohle je katastrofa. Jako když vezmete knížku a vytáhnete základní linii děje. Asi pochopíte, o co jde, ale nemáte z toho žádny požitek. Pro někoho, kdo nečetl knihu, je tento film možná dostačujícím slabým průměrem, pro někoho, kdo knihu četl, je tohle hrůza. Ponechána je pouze osnova, detaily, které dělají umění z knihy, tu chybí pro jistotu úplně. Navíc pouhý divák nemá pravděpodobně vůbec možnost pochopit duůody určitého jednání různých postav. Maupassant se musí obracet v hrobe. Takže místo sezení u telky radši popadněte knížku a o Miláčkovi si přečtěte.

Jackie Brown (1997)

Tohle mě teda moc nenadchlo. Je to příliš dlouhé a chybí mi ten typický Tarantinův styl. Nějak ho nepoznávám.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Páni. Po letech koukám na své dvou hvězdičkové hodnocení a vzpomínám, co bylo jeho důvodem. Nuda. Hroozná nuda. Ale teď, když koukám na film znovu, musím zvýšit hodnocení. Bavím se o trochu víc, než kdysi v kině. Bohužel je to pro mě stále nejslabší z Harry Potter filmů.

Pravidla moštárny (1999)

Tenhle film je tak pravdivý, až se mi to místy nelíbilo. Tady nenajdete vysněný ideální svět, ani zničený svět, který bude zachráněn. Je tu svět, život se vším ošklivým a smutným, pokřiveným a pokryteckým, sobeckým a zvráceným. A to vidět nechcete, když si chcete odpočinout u dobrého filmu. Jenže tenhle příběh o světě nakonec odkryje tolik pravd. Nelezte na střechu.

Yes Man (2008)

Lepší průměr. Film je to úsměvný a inspirující. Ve trochu extrémnější formě ukazuje, že otevřít se světu nám může prospět. Ale všeho s rozumem! Tomuto filmu nicméně říkám ano :)

Kašpárek (1980)

Příliš mnoho kopanců do rozkroku v pouhých dvou hodinách ubírá tomuto triku na kouzle. A filmu na vtipu.

UnREAL (2015) (seriál)

Nádhera, tohle mě moc baví. Prolínající se linie příběhu reality show a osobních událostí v životech "crew" je zajímavý, cynický a zábavný. A navíc oceňuji nádherného Adama s britským přízvukem. No kvůli němu bych koukala, i kdyby příběh stál za prd. Update k druhé sérii: po prvním díle potřebuju druhý ASAP. Skvělé, UnREAL najelo lépe, než skončilo v první sérii. Po třetím díle musím své hodnocení zvýšit na 5*, protože story je rozvinutá neskutečným způsobem a já po konci dílu dychtivě očekávám další.