Méďa Béďa (1964)

Legenda o slavném návratu. Alespoň pro mne.shlédl jsem dnes asi po 15ti či 20ti letech. A musím se přiznat ,že mne Béďa dostal. Doporučuji všem rodičům,pro jejich ratolesti ,zmlsané pixarem a jim podobnými.

Poslední skotský král (2006)

Herecký Koncert Forresta Whitakera. Dle mého názoru zcela zasloužený Oscar.

25. hodina (1967)

Jde o film ,který je u nás celkem neznámý- a myslím ,že neprávem.Ve filmu má malé cameo můj milovaný Jan Werich a zhostil se ho myslím se ctí. Jinak hlavní role sedí jako přišitá Anthony Quinnovi. Je to příběh o chudákovi,který jde z jednoho průšvihu do druhého,ale vždy s úsměvem, a stále si myslí,že je na tom lépe a lépe. Příběh se odehrává v době 2.světové války. Kdyby se našel někdo,kdo jej má v lepší kvalitě než já - DVD udělané z několikáté kopie pravděpodobně VHS - ať mi dá vědět!!! Určitě se domluvíme.

Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

Mám moc rád boxerské filmy a navíc jsem byl ovlivněn již před shlédnutím filmu komentáři na ČSFD. Myslím,že celý film stál především na naprosto skvělém výkonu Paula Newmana. Takovýho parchanta zahrál už jen Bobby Niro v Zuřícím býkovi. Tedy alespoň co se týká první části filmu.Závěrečná bitva v ringu je skvěle sejmutá a patrně by obstála v nějakém novém filmu i dnes. Myslím ,že film- i když je skvělý- celkově nevyčnívá nad ostatní filmy s touto tématikou.Tady bych poznamenal,že naprostá většina těchto filmů se podle mne povedla.Je s podivem,že Newman nedostal ani nominaci na Oskara..Ještě se musím schválně mrknout,kdo je v tomto roce měl. V každém případě film každému vřele doporučím.

Svěrací kazajka (2005)

Mám dost rád sci-fi filmy a těch ,které se zabývají cestováním v čase a následně změnou budoucnosti moc není. Řekl bych ,že tento rozhodně patří k těm vydařenějším. Pravda, chvíli ze začátku jsem se v tom trošku plácal,ale po asi tak půlhodinovém trápení mi začalo svítat.Film měl velmi slušnou atmosféru a je jenom škoda ,že po další půlhodině už mi pomalu začínalo být jasné, jak to asi skončí. Můžu říct ,že jsem se strefil docela přesně.Přesto mě to neurazilo a mylím že 4 hvězdy si film zaslouží

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Tak jsem se strašně moc těšil- a neměl jsem to dělat. Knížku mám hrozně rád a minulé Menzelovy adaptace Hrabala ,alespoň dle mne, měly atmosféru jeho knížek. Bohužel tato atmosféra se ,u nejlepší Hrabalovy knihy, někam vytratila. Je to divné, herecké výkony byly slušné,obavy z obsazení hlavní role panem Kaiserem se nepotvrdily, Interiery byly vybrány velmi dobře ,ale přesto celek působí divně,nesourodě a film jako celek mi nějak nedrží pohromadě. Pravda ,viděl jsem spoustu horších filmů,ale přesto na víc jak 60%,a to s přivřenýma očima. Bohužel už to asi nikdo znovu nenatočí. Ale možná je to dobře. Ono přečíst si občas nějakou dobrou knížku a nečekat jen na filmy ,není kzahození.

Eragon (2006)

Právě jsem se vrátil z kina ,tak hezky zčerstva. Jak se dalo čekat ,film se veze na vlně fantasy,kterou skvěle rozjel LOTR. Předlohu neznám ,Ale prý je skvělá, tak jsem se moc těšil. Chyba. Teda drak se jim skutečně povedl jedna radost,ale ten zbytek. hanba mluvit. Snad ještě výprava a interiery. Při některých "leteckých" záběrech jsem si pomalu myslel ,že jsem na jiném filmu (LOTR). Postavy zcela ploché a bez duše,děj velmi snadno předvídatelný. Padouši jsou sice padouchovatí ,ale nějak mi z toho "černobílého "pojetí celého filmu nebylo dobře. Tak snad jen za toho draka slabých 55%.

Carlos Santana: Supernatural (2000) (koncert)

V reakci na komentář uživatele kneekal. Supernetural je sice slušnej koncert,ale množství různých hostů je rozhodně spíš na škodu,než k užitku.Jestli tedy chce někdo vidět skutečnej nářez od Carlose ,měl by spíše volit záznam z koncertu v Mexiku z roku 1993-Sacred fire.Ten je na nejmíň 6 hvězd.

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Pravdou je,že jsem tento film viděl taky již před drahnými léty.A dnes,když si na něj vzpomenu,bych se určutě kouknul znovu.Ale nejvíc si pamatuju na to,že bolševické cenzuře utekla scéna v mezihře,kde byly rudé tanky v Praze v roce 68.Jinak skvělý Alda a Burstynová.